°C
      2024 03 28 Ketvirtadienis

      Svarbūs patarimai ir pozityvios istorijos iš 90-100 metų senolių, įveikusių COVID-19

      Nuotrauka: Pixabay

      2020-05-21 09:00:00

      Garbingo amžiaus senelės, kurios išgyveno ne vieną krizę, karą ir kitas sunkias gyvenimo negandas įveikė ir korona viruso grėsmę. Kol pasaulis vis dar paskendęs baimėje dėl šio viruso, senelės optimistiškai dalinasi patarimais, kaip įveikti ir šį virusą.

      Visuotinė pandemija susitelkimo, kantrybės ir įvairių išteklių pareikalavo iš visų. Virusas daugiau ar mažiau palietė kiekvieną iš mūsų, ypač dėl laisvalaikio ir darbinės veiklos. Kiekvienam teko koreguoti savo įpročius ir ieškoti kitų galimybių tiek laisvalaikio praleidimui, tiek ir prisitaikymui prie darbo veiklos.

      Labai didelis dėmesys ir grėsmė čia atitenka būtent vyresnio amžiaus žmonėms, kadangi būtent jie yra įvardinami kaip viruso rizikos grupė. Pažiūrėkime dviejų senelių istorijas, kaip joms sekėsi „sugyventi“ su šiuo virusu.

      Lucille Ellson gimė 1917 m. Orlande, Floridoje, kaip tik tu metu kai  Ispanijos gripas pradėjo kilti iš Pirmojo pasaulinio karo JAV ir Europos karinių stovyklų kareivinių ir stovyklų. Sekanti neganda įvyko kai ji turėjo susituokti. Tuometu 1942 m. įvyko Pearl Harboro išpuolis. Jos vyras  Floyd buvo karinio jūrų laivyno narys ir aktyviai turėjo įsitraukti į kovą. Nors atrodė, kad šis įvykis nesibaigs niekuo geru, tikėjimas Elison nepalaužė. Po kelerių metų Floydas grįžo namo, kai buvo garbingai paleistas į laisvę – tuomet jie abu pagaliau susituokė ir sukūrė šeimą.

      Minėta Elson nėra vienintelis įrodymas, kad gyvenimas pilnas įvairių išbandymų, kurie tuo metu atrodo neįmanomi, neeiliniai ir labai dramatiški. Elson gali papasakoti išsamiau apie kiekvieną iš šių dramatiškų istorijų, kurių kiekviena yra verta atskiros knygos ir gali mus kiekvieną įkvėpti, jog viskas yra išgyvenama.

      Kovo mėnesį 95 metų italė močiutė Alma Clara Corsini tapo vilties simboliu. Pasveikusi nuo viruso ji tapo viena iš seniausių Italijos žmonių, išgyvenusių COVID-19. Jos laimę šventė ir pasidalino su pasauliu netgi pats popiežius Pranciškus.


      Italijoje prieš COVID-19 puikiai atsilaikė ir kita močiutė, kuriai – netgi 104 metai. Ada Zanusso, gyvenanti globos namuose Šiaurės Italijoje, prieš  išsiaiškinant koronos diagnozę patyrė didelį karščiavimą ir dusulį. Tačiau, pasak medikų, šimtametė sugebėjo pasveikti neprarasdama budrumo.

      Kitas neseniai pateiktas pavyzdys yra iš Didžiosios Britanijos, kur 99 metų Carrie Pollock pasveiko po ilgo buvimo ligoninėje dėl korona virusinės infekcijos. Pollock, kuri kadaise dirbo specialiajame Britanijos skyriuje, buvo paguldytas į karalienės Aleksandros ligoninę Portsmute po patirtų haliucinacijų ir įtariamos pneumonijos. Tačiau pasveiko ir grįžo atgal į savo namus, prieš tai įkvėpdama ją išgelbėjusius ligoninės darbuotojus. Karen Clark, vyresnioji sesuo iš Karalienės Aleksandros ligoninės, sakė: „Daugeliui tai kėlė nerimą, ir tai, kad ji išvyko iš ligoninės, atsigavusi po COVID-19, suteikė personalui tikrą postūmį“. Senelės anūkė „ Portsmouth News“ pasakojo: „Ji yra absoliuti kovotoja ir mes didžiuojamės, kad jai sekėsi gerai. Ji jau grįžta namo ir vaikšto, kad vėl sustiprintų kojas.

      Panašių istorijų, apie virusą įveikusius garbaus amžiaus asmenis – ganėtinai nemažai. Jos labai džiugina tiek medicinos atstovus, artimuosius, tačiau ir visuomenę, kuri iš žiniasklaidos daugiausiai girdi apie pavojus ir mirtis. Kai kuriš teigimu, šio amžiaus senolėms įveikti ligą padėjo ir jų turtinga patirtis, kuri tikrai patyrė ir didesnes negandas.

      Minėta Ellson dalinasi patarimais, kaip galime save apsaugoti: „Aš išgyvenau tiek daug dalykų ... Kad galėčiau susidoroti su šiuo virusu ir viskuo, kas vyksta. Norėčiau žmonėms pasakyti, jog tiesiog nestresuotų dėl tolimų planų.“

      „Jūs negalite planuoti toli. Labai seniai aš pradėjau daryti sąrašą, ką turiu padaryti tą dieną. Tai vienintelis dalykas, kurį galiu suvaldyti. Ar suprantate mane?“ 

       

       

      Skaityti komentarus