°C
      2024 04 26 Penktadienis

      Steve Moore: Vidurinės klasės pakilimas - kaip amerikiečiai iš tiesų gyvena, vadovaujant D. Trumpui

      Nuotrauka: CE nuotr.

      2019-11-02 08:00:00

      Kiek pinigų iš D. Trumpo ekonomikos pertvarkos atiteko vidurinei klasei? Jei paklaustumėte demokratų senatorių ir kandidatų į prezidentus Elizabeth Warren, Kamala Harris ir Bernie Sanders, atsakymas į šį klausimą būtų ... beveik nieko.

      „(Donaldo) Trumpo ekonomika yra pritaikyta milijardieriams, o ne dirbantiems žmonėms“, - mėgsta sakyti B. Sandersas. Tuo tarpu rūmų pirmininkė Nancy Pelosi tvirtina, kad pagal D.Trumpo potvarkius „turtingieji tampa turtingesni, o visi kiti įstringa apmokėdami sąskaitas“.

      Tai klasikinis liberalus požiūris, kuris vyrauja pastaruosius porą metų. Tai įsivyravo tuomet, kai jie bandė paaiškinti, kaip prezidentas, kuris, jų teigimu, šalį nugramzdins į skolas ir krizę, pasielgė priešingai ir pakėlė šalies ekonomiką. Šiuo metu nedarbas ir infliacija Amerikoje yra žemiausia per pastarąjį pusšimtį metų. 

      Milžiniškas pajamų augimas 

      Tačiau remiantis naujais Jungtinių Valstijų gyventojų surašymo biuro duomenimis apie Amerikos vidurinės klasės pajamas, akivaizdu, kad demokratų žodžiuose nėra nė krislo tiesos. Šis buvusių surašymo biuro tyrėjų ir dabartinių „Sentier Research“ statistikų atliktas tyrimas nustatė milžinišką vidutinės klasės pajamų augimą, vadovaujant D. Trumpui. 

      Nuo to laiko, kai Trumpas pradėjo eiti pareigas, vidutinė arba vidutines pajamas gaunanti šeima uždirbo 5 003 JAV dolerių. Vidutinės šeimos pajamos dabar (2019 m. rugpjūtis) yra 65 976 JAV dolerių per metus, kurios 2017 metų sausį, kai jis pradėjo eiti pareigas siekė 61 000 JAV dolerių.

      Vadovaujant George'ui W. Bushui, namų ūkio pajamos per aštuonerius metus padidėjo šiek tiek daugiau nei 400 JAV dolerių, o Baracko Obamos laikais - 1 043 JAV doleriais. Šie prieaugiai buvo pasiekti per aštuonerius metus. D. Trumpo laikais per mažiau nei trejus metus papildomos pajamos yra maždaug tris kartus didesnės.

      Šie D. Trump vadovavimo laikotarpiu pasiekti prieaugiai tokie ryškūs, kad „Sentier Research“ komanda buvo paprašyta tris kartus patikrinti skaičius. Žinoma, kiekvieną kartą pajamų pokytis siekė 5000 JAV dolerių.

      Tai yra vidurinės klasės pakilimas ir papildomos pajamos, išleidžiamos dešimčių milijonų amerikiečių kišenėse. Šiandien Amerikoje karaliauja vartotojai, o riebesnės piniginės reiškia pardavimų augimą. Neseniai „Home Depot“ ir „Lowe“ užfiksavo didelius pardavimų pakilimus.

      Mokesčių sumažėjimas taip pat padidino keturių asmenų kapitalą papildomais 2500 JAV atskaičius mokesčius. Taigi, įvertinus mokėtinus mokesčius, daugumos vidutinės klasės šeimų pajamos D. Trumpo vadovavimo metu pasiekė 6000 USD.

      Žinutė N. Pelosi: Tai nėra trupiniai. 

      Ronaldas Reaganas kalbėjo apie realaus darbo užmokesčio svarbą. 1980 m. jis rinkėjų paklausė: „Ar jūs gyvenate geriau nei prieš ketverius metus?“ (kai buvo išrinktas Jimmy Carteris). Dėl didelių mokesčių, didelės infliacijos ir didelio nedarbo 1970-ųjų pabaigoje, atsakymas į šį klausimą buvo - ne. R. Reiganas laimėjo, o J. Carteris pralaimėjo.

      D. Trumpas taip pat turėtų paklausti amerikiečių, ar jie gyvena geriau nei prieš ketverius metus. Šiandien atsakymas į šį klausimą - taip. Tai ekonomika. Visi, ypač vidurinės klasės atstovai, dalijasi D. Trumpo pakilimo vaisiais. 

      Skaityti komentarus