°C
   2020 02 26 Trečiadienis

   Rusija ir Ukraina vykdo apsikeitimą 70 kalinių

   Nuotrauka: AFP nuotr.

   Autorius: Karolis Broga (AFP)
   2019-09-07 17:00:00

   Šeštadienį prasidėjo ilgai lauktas Rusijos ir Ukrainos apsikeitimas kaliniais. Žiniasklaida ir valdžios šaltiniai patvirtino, kad šalys apsikeis 70 kalinių, skelbia AFP.

   Šaltinis Ukrainos vyriausybėje naujienų agentūrai AFP atskleidė, kad abi pusės apsikeis po 35 žmones ir procesas jau prasidėjo. Ukrainos prezidento atstovai paskelbė, kad lėktuvas su ukrainiečiais pakilo iš Maskvos.

   Manoma, kad į apsikeitimą kaliniais įtraukti ir didelio dėmesio susilaukę belaisviai.

   Anksčiau šeštadienį AFP žurnalistas Maskvoje matė, kaip du autobusai tamsintais langais išvažiavo iš Lefortovo kalėjimo, o juos lydėjo policijos konvojus.

   Rusijos televizija pranešė, kad autobusai išvyko į Maskvos Vnukovo oro uosto terminalą ir kad Rusijos lėktuvas, kuriuo į Maskvą skris šios šalies piliečiai, nusileido Kijeve.   Apsikeitimo kaliniais nekantriai laukta pastarosiomis dienomis. Tai būtų pirmieji dideli kalinių mainai tarp Rusijos ir Ukrainos nuo karinio konflikto Rytų Ukrainoje pradžios 2014 m.

   Kai kas mano, kad tai gali tapti svarbiu žingsniu siekiant sumažinti įtampą tarp šalių po to, kai Rusija aneksavo Krymą, o per karą tarp Ukrainos ir Rusijos remiamų separatistų žuvo 13 000 žmonių.   Rusija turėtų paleisti 24 Ukrainos jūreivius, kurie buvo pagrobti pernai lapkritį Rusijos kariniam laivynui užpuolus tris Ukrainos laivus Kerčės sąsiauryje.

   Tarp paleistųjų gali būti ir Ukrainos kino režisierius bei aktyvistas Olegas Sencovas, vienas žinomiausių ukrainiečių politinių kalinių. Jis buvo suimtas 2014 m. ir nuteistas 20 metų kalėjimo neva dėl ketinimo įvykdyti „teroro išpuolius“ Kryme. Praeitą savaitę pranešta, kad O. Sencovas buvo atvežtas į Maskvą.   Tuo metu Ukraina gali perduoti Rusijos „RIA Novosti“ žurnalistą Kirilą Vyšinskį, kuris buvo teisiamas dėl valstybės išdavystės, bet rugpjūtį buvo paleistas už užstatą.
   Ukrainos teismas šią savaitę taip pat paleido įtariamąjį Malaizijos oro linijų lėktuvo MH17 numušime. Nyderlandai būgštauja, kad paleistas Vladimiras Cemachas išvengtų apklausos. Manoma, kad jis kariavo prorusiškų separatistų gretose kaip oro gynybos specialistas.

   Skaityti komentarus