°C
      2024 03 28 Ketvirtadienis

      Respublikonas prieš pat „Big Tech“ svarstymą atskleidžia, kad „Facebook“ generalinis direktorius M. Zuckerbergas melavo Kongresui

      Nuotrauka: Business Insider nuotr.

      2020-07-29 08:00:00

      „Big Tech“ antimonopolinio svarstymo išvakarėse, remdamasis „Project Veritas“ iškastais vaizdiniais įrodymais, respublikonų atstovas kreipėsi į Teisingumo departamentą dėl „Facebook“ generalinio direktoriaus Marko Zuckerbergo, nes šis melavo Kongresui apie politinį šališkumą.

      Atstovų rūmų narys Mattas Gaetzas (R-Florida) pirmadienį parašė laišką generaliniam prokurorui Williamui Barrui, kuriame M. Zuckerbergas kaltinamas tuo, jog 2018 m. balandžio 10–11 d. bendrose apklausose  „davęs priesaiką Kongresui pateikė melagingus parodymus”. 


      Nors „Facebook“ generalinis direktorius „pakartotinai ir kategoriškai neigė bet kokį šališkumą prieš „konservatyvius pasisakymus, asmenis, nuostatas ar veiklos kryptį“ ir „atmetė teiginį, kad„ Facebook “ platformoje yra vykdoma redakcinė manipuliacija“, naujausiuose „Project Veritas“ pranešimuose buvo pateikta „daugybė tokio šališkumo ir manipuliacijos įrodymų “, - rašė M. Gaetzas.

      Remiantis slaptais įrašais ir pranešėjų interviu, „Facebook“ moderatoriai „pasirinko panaikinti kitais atvejais leidžiamą turinį iš socialinių tinklų platformos ir iš visuomenės akiračio vien dėl savo politinės orientacijos“, - pridūrė M. Gaetzas. Jis atkreipė dėmesį, kad toks elgesys nepatenka į „Sąžiningų ryšių” įstatymo 230 skirsnio nuostatą, kuria internetinėms platformoms suteikiama atsakomybės apsauga.


      Gegužės mėn. Prezidentas Donaldas Trumpas išleido vykdomąjį raštą, nurodydamas Teisingumo departamentui vykdyti 230 skyrių, pažymėdamas, kad „sąžiningumas“ neturėtų būti praktiškai taikomas „apgaulingo“ ar „pretekstinio“ konteksto atveju, kai yra nesuderinamas su jų pačių sąlygomis ir yra naudojamas požiūrių, su kuriais jie nesutinka, ribojimui.

      Melavimas Kongresui nėra mažmožis, jei Teisingumo departamentas imsis atitinkamų veiksmų. Būtent dėl šių kaltinimų politinis aktyvistas Roger Stone neseniai buvo nuteistas ketveriems metams kalėjimo. Jis buvo kaltinamas dėl ryšių su Rusija, iki kol D. Trumpui pavyko sušvelninti šį nuosprendį.

      Šis laiškas yra tarsi šaltas dušas M. Zuckerbergui, nes buvo pateiktas likus mažiau nei 48 valandoms iki jo liudymo antimonopolinės, komercinės ir administracinės teisės rūmų komitetui apie „Big Tech“ galią. M. Gaetz yra vienas iš respublikonų komiteto narių ir žymus D. Trumpo sąjungininkas Baltuosiuose rūmuose.

      Šiandien vyksianti virtuali apklausa yra beprecedentė, nes joje dalyvaus visi didžiųjų technologijų kompanijų vadovai. Kartu su M. Zuckerbergu tikimasi išvysti „Apple“ generalinį direktorių Timą Cooką, „Amazon“ vadovą Jeffą Bezosą ir „Google“ vadovą Sundarą Pichai.


      M. Zuckerbergas atidėjo „Facebook“ uždarbio aptarimą po šios apklausos ir ketina teigti, kad bet koks JAV technologijų kompanijų reguliavimas tik naudingas Kinijai, portalas „Bloomberg“ pranešė cituodamas anoniminius įmonės viduje esančius šaltinius.

      Skaityti komentarus