°C
   2020 04 04 Šeštadienis

   Projektas „Venus“ - ateities vizija tampa realybe

   Nuotrauka: https://www.thevenusproject.com/ nuotr.

   Autorius: Facebook puslapis „Žakas Fresko“
   2020-01-23 09:00:00

   Esame publikavę informaciją apie Žaką Fresko - futuristą, išradėją, projekto Venus įkūrėją. Šiuo metu feisbuke veikiančiame puslapyje Žakas Fresko galite rasti įvairią informaciją ir apie patį išradėją, ir apie vystomus projektus. Dalijamės šiame puslapyje publikuotais „Venus“ projekto įgyvendinimo etapais.

   Pirmasis etapas

   Pirmasis projekto ilgalaikių planų etapas jau vyksta. Žakas Fresko, futuristas, išradėjas, pramonės dizaineris, projekto ''Venus'' įkūrėjas, ir jo partnerė Roksana Medaus 22 akrų teritorijoje įkūrė tyrimų centrą Venus mieste, Floridoje, JAV kad padėtų įgyvendinti „Venus“ projektą ir pateikti korekcinius pasiūlymus ateities miestų statybai. Yra išleisti keturi DVD, daugybė lankstinukų ir knyga, pavadinimu: "Geriausia, ko pinigai negali nupirkti: gyvenimas be politikos, skurdo, karo“. Visa ši informacinė medžiaga buvo sukurta siekiant padėti geriau suprasti šį projektą ir jo pasiūlymus žmonijai. Šimtai futuristinių modelių, daugybė kompiuterinių animacijų ir 3D vizualizacijų buvo sukurta, kad padėtų suvokti šio projekto ateitį.

   Pagrindinis dokumentinis filmas apie Žako Fresko gyvenimą ir darbą yra parengtas Viljamo Gazeckio. Jį galima atrasti pavadinimu ''Projektuojant ateitį''. Filmas buvo nominuotas prestižinėmis Academy Award ir Emmy nominacijomis. Jūs taip pat galite mūsų parduotuvėje nusipirkti ir daugelį kitų „Venus“ projekto sukurtų dokumentinių DVD ir tokiu būdu finansiškai prisidėti prie Venus projekto. Be to, mūsų naujausias dokumentinis filmas pavadinimu "Pasirinkimas yra mūsų" plačiau papasakos apie Venus projekto tikslus ir kryptį.

   Antrasis etapas 

   Antrasis etapas - tai pilnametražio kino filmo kūrimas, kuriame bus vaizduojamas pasaulis, apimantis Venus projekto pasiūlymus žmonijai. Šis filmas užtikrins teigiamą taikios visuomenės ateities viziją, kurioje visi žmonės sudarys pasaulinę šeimą mūsų planetoje - Žemėje. Tai civilizacija, kurioje visi žmonės siekia geriau suprasti pasaulį bei viskuo dalijimąsi. Šis filmas bus skirtas pramogoms ir edukacijai tiek suaugusiems, tiek vaikams. Jame taip pat bus pateikiama tautų tarpusavio supratimo metodika.

   Trečiasis etapas

   Norėdami išbandyti savo dizainą ir pasiūlymus, Venus projektas siekia praktiškai įgyvendinti savo idėjas, sukurdami eksperimentinį tyrimo miestą. Jau įgyvendinti daugelio pagrindinių technologijų ir pastatų projektai. Šiuo metu vyksta lėšų kaupimo programa, padedanti paremti šio pirmojo eksperimentinio miesto statybą.   Šis naujas eksperimentinių tyrimų miestas bus skirtas pagrindinių Venus projekto plėtros planų įgyvendinimui, kurie yra:

   1. Pripažinti visus pasaulio išteklius, kaip bendrą visų Žemės žmonių paveldą;
   2. Panaikinti „dirbtines“ sienas, atskiriančias žmones;
   3. Migruoti nuo Pinigais Grindžiamos, nacionalistinės ekonomikos iki visuotinės Ištekliais Pagrįstos Ekonomikos;
   4. Padėti stabilizuoti pasaulio gyventojus švietimo pagalba, skatinti savarankišką gimstamumo kontrolę, kad palaikyti tinkamą Žemės išteklių bei gyventojų poreikių balansą;
   5. Dėti visas galimas pastangas atgaivinant ir atstatant natūralią aplinką;
   6. Pertvarkyti esamus miestus, transporto sistemas, žemės ūkio ir pramonės įmones, kad jie būtų efektyvesni, švaresni ir tinkamai tenkintų visų žmonių poreikius;
   7. Globaliai dalintis ir taikyti naujųjų technologijų naudą;
   8. Švarių ir atsinaujinančių energijos šaltinių kūrimas ir naudojimas;
   9. Aukščiausios kokybės produktų gamyba pasaulio žmonių labui;
   10. Reikalavimas atlikti poveikio aplinkai tyrimus prieš įgyvendinant bet kokius globalius projektus;
   11. Kūrybiškumo ir konstruktyvių pastangų skatinimas;
   12. Nacionalizmo, fanatizmo ir konservatyvaus nusistatymo atsisakymas švietimo sistemos pagalba;
   13. Socialinio sluoksniuotumo atsisakymas;
   14. Vykdyti metodiką prieš tai atlikus kruopščius tyrimus, o ne spontaniškai remiantis tik kažkieno nuomone;
   15. Bendravimo mokyklose stiprinimas, kad mūsų kalba bei veiksmai atitiktų tikrąją pasaulio fizinę padėtį, nepaliekant vietos interpretacijoms;
   16. Būtiniausių priemonių išgyvenimui teikimas ir papildomi iššūkiai, kurie padės skatinti kūrybiškumą bei individualumą;
   17. Galiausiai, žmonių rengimas intelektualiniu ir emociniu būdu, stengiantis pripratinti prie pokyčių ir iššūkių, kurie kils ateityje.

   Ketvirtasis etapas

   Pasibaigus eksperimentinių tyrimo miesto įrengimo darbams, bus įkurtas pramogų parkas, kuris džiugins ir informuos lankytojus apie humanišką gyvenseną, tausojančią aplinką. Tai bus protingai suprojektuoti miestai, namai, didelio našumo ir neteršiančios transporto sistemos, pažangios kompiuterinės technologijos ir daugelis kitų naujovių, kurios galės suteikti pridėtinės vertės visų žmonių gyvenimui.

   Mes puikiai žinome, kad niekas iš tiesų negali numatyti ateities. Galime tik prognozuoti iš dabartinės informacijos ir tendencijų. Gyventojų augimas, technologiniai pokyčiai, pasaulinės aplinkos sąlygos ir turimi ištekliai - tai pagrindiniai duomenys, reikalingi būsimoms prognozėms. Nėra vienos filosofijos ar religinio, politinio, mokslinio ar ideologinio požiūrio, kurio niekas nebūtų užginčijęs. Tačiau mes jaučiamės tikri, kad vieninteliai Venus projekto aspektai, kurie gali pasirodyti pavojingi, yra tie, kuriuos mes taikome sau.   Venus projektas nėra nei utopinis, nei orveliškas, taip pat neatspindi neprotingų idealistinių svajonių. Vietoje to, jis pateikia pasiekiamus tikslus, kuriems reikalingas tik protingas mūsų jau turimų žinių bei technologijų panaudojimas. Mes norime Jus informuoti apie visus mūsų turimus pasiūlymus: apsilankykite mūsų internetinėje parduotuvėje internetiniu adresu TheVenusproject.com, ten rasite didelį pasirinkimą informacinės tekstinės, bei video medžiagos. Apsilankykite mūsų „YouTube“ paskyroje, Apsilankykite mūsų tyrimų centre, Prisijunkite prie mūsų ir savanoriškomis pastangomis prisidėkite prie šviesios ateities kūrimo.

   Žakas Fresko

   Skaityti komentarus