°C
   2020 04 07 Antradienis

   Princas Haris: Aš nežaisiu to paties žaidimo, kuris pražudė mano mamą

   Nuotrauka: Insider nuotr.

   2020-01-23 08:00:00

   Prieš porą savaičių princas Haris ir Meaghan Markle paskelbė, kad atsisako karališkų pareigų ir kilmingųjų gyvenimo būdo. Tai gana netikėta žinia. Kalbant apie tai, kas paskatino šį sprendimą, galime tik spėlioti, galbūt jie nori atsiriboti nuo karališkosios šeimos dėl pastaruoju metu kilusio skandalo, susijusio su dėde princu Andrew, ir įtarimų, kad jis prisidėjo prie prekybos vaikais, galbūt jie nori pasitraukti iš visuomenės akiračio, o gal jie pastebėjo, jog monarchija jau pradėjo varžytis dėl valdžios ir jie nori išsisukti, kol gali.

   Kad ir kokia būtų priežastis, ji rodo, kad žmonės sąmoningėja. Kai kurie žmonės jau anksčiau ragino Didžiojoje Britanijoje po karalienės mirties panaikinti monarchiją, nes daugelis mano, kad ši sistema šiais laikais yra labai archajiška.

   Paviršiuje

   Buvo pranešta, kad karalienė net neįtarė apie Hario ir Meaghan sprendimą, o šaltiniai žurnalistams sakė, kad „monarchija niekada nebuvo tokios blogos būklės kaip ji yra šiandien“.

   Ilgametis princo Hario draugas JJ Chalmers sausio 10 d. pateikė įžvalgų komentarą interviu su BBC metu, sakydamas, kad, jo manymu, Haris greičiausiai priėmė šį sprendimą siekdamas „apsaugoti savo šeimą“ ir paprasčiausiai stengėsi iškelti šeimą į pirmą vietą. Deja, nepavyko sužinoti, nuo ko Haris nori „apsaugoti savo šeimą“.

   Vaizdo įrašas, kuris per pastarąją savaitę sulaukė didelio populiarumo socialinėje erdvėje, kuriuo buvo pasidalinta daugiau nei 70 000 kartų, yra paties Hario interviu, kuriame jis teigia, jog nori apsaugoti šeimą.

   Kitame to paties interviu įraše galime aiškiai išgirsti Harį sakant: „Aš nežaisiu to paties žaidimo, kuris nužudė mano mamą“.

   Kaip į tai sureagavo karalienė?

   Pasak CNN, praeitą pirmadienį, sausio 13 d., įvyko susirinkimas, kuriame buvo paskelbta apie princo Hario sprendimą.

   Buvo sušauktas neįprastas susirinkimas po to, kai pora paskelbė, jog jie nori atsitraukti iš vyresniųjų karališkosios šeimos narių vaidmenų. Susitikime prie karalienės prisijungė princas Charlesas, princas Williamas ir princas Haris, o Meghan turėjo prisijungti telefoninio skambučio pagalba tiesiai iš Kanados.

   Po įvykusio karališkosios šeimos susitikimo karalienės Sandringhamo dvare į šiaurę nuo Londono, karalienė teigė sutikusi, kad princas Haris ir Meghan galėtų laiką leisti tiek JK, tiek Kanadoje, tačiau prieš tai teks išspręsti „sudėtingus reikalus“. Monarchė teigė, kad ji liepė artimiausiu metu sudaryti galutinius planus.

   Po susitikimo karalienė teigė, kad šeimai kur kas mieliau  būtų, jei pora „liktų šeimai dirbančiais karališkosios šeimos narias“, tačiau jie „gerbia ir supranta“ princo Hario ir Meghan norą gyventi savarankiškesnį gyvenimą“.

   Karalienės teigimu, susitikimo metu vyko „labai konstruktyvi diskusija apie mano anūko ir jo šeimos ateitį“, pridurdama, kad jie „visiškai palaiko Hario ir Meghan norą kurti naują jaunos šeimos gyvenimą“.

    „Mano šeima turėjo išspręsti sudėtingus klausimus“, tačiau galutinio susitarimo nebuvo prieita, ypač dėl Hario ir Meghan noro tapti „finansiškai nepriklausomais“.

   „Reikia dar šiek tiek padirbėti, bet aš paprašiau, kad artimiausiomis dienomis būtų priimti galutiniai sprendimai“, - teigė karalienė.

   Pasigilinkime šiek tiek labiau

   Kai įsigiliname į „žaidimą, kuris nužudė Williamo ir Hario mamą“: žiniasklaida negailestingai kabinėjosi prie jos, kol galiausiai jos gyvenimas baigėsi mirtina automobilio katastrofa. Tačiau už šios oficialios istorijos slepiasi daug paslapčių. Daugelis mano, kad princesė Diana tam tikrais būdais priešinosi monarchijai ir bandė išsilaisvinti iš jos gniaužtų, galbūt net atskleisti kai kurias jų paslaptis, taigi manoma, kad jos mirtis nebuvo atsitiktinumas, o veikiau būdas nutildyti ja.

   Ar Haris ir Meaghan pasitraukia, nes nebenori būti persekiojami paparacių, ar jie drąsiai deklaruoja savo vertybes laikydamiesi pozicijos, kuri rodo, kad jie nebenori būti siejami ar priklausomi nuo karališkosios šeimos? Ar tai gali reikšti monarchijos Britanijoje pabaigą? Tik laikas parodys.

   Skaityti komentarus