°C
      2024 04 24 Trečiadienis

      Kas yra ir kokią veiklą atlieka JAV Nacionalinis dingusių ir išnaudojamų vaikų centras?

      Nuotrauka: thelibertarianrepublic.com

      2020-04-10 08:00:00

      1984 m. Johnas ir Revé Walshai bei kiti vaikų teisių gynėjai įkūrė Nacionalinį dingusių ir išnaudojamų vaikų centrą (NDIVC). Centras yra ne pelno siekianti organizacija, kuri teikia informaciją apie dingusius ir išnaudojamus vaikus JAV.

      Deja, informacija apie dingusius vaikus dažniausiai nėra aiškiai pateikiama. Be to, nėra patikimo būdo, kaip nustatyti bendrą dingusių be žinios vaikų skaičių JAV.

      Kai teisėsaugos isntitucijoms yra pranešama, kad dingo vaikas, pagal federalinius įstatymus vaiko duomenys turi būti įtraukiami į FTB Nacionalinio informacijos apie nusikalstamumo centro duomenų bazę, dar vadinamą NINC.

      FTB duomenimis, 2019 m. buvo užfiksuoti 421 394 NINC pateikti atvejai, susiję su vaikų dingimu. 2018 m. iš viso dingusių vaikų atvejų ir kreipmųsi į NINC buvo užfiksuota 424 066.

      Šie skaičiai rodo, kaip dažnai yra pranešama apie dingusius vaikus. Tai reiškia, kad jei vaikas pabėga ar dingsta kelis kartus per metus, kiekvieną kartą būna užvedama nauja byla, atvejis atskirai įrašomas į NINC ir įskaičiuojamas į bendrą metinę sumą. Tuo atveju jei pareiškimas yra atsiimamas, keičiamas ar atnaujinamas, visi šie proceso veiksmai yra fiksuojami byloje.



      Per pastaruosius 35 metus NDIVC nemokama telefono linija 1-800-843-5678 sulaukė daugiau nei 4,9 mln. skambučių. NDIVC išplatino milijardus dingusių vaikų nuotraukų, padėjo teisėsaugai išieškoti daugiau kaip 319 000 dingusių vaikų ir vykdė daugiau nei 365 000 mokymų programų teisėsaugos, baudžiamosios/nepilnamečių teisės ir sveikatos priežiūros specialistams. NDIVC komandos savanoriai suteikė materialinę ir emocinę paramą daugiau nei 72 000 dingusių ir išnaudojamų vaikų šeimoms.

      Dingusių vaikų statistika

      2019 m. NDIVC padėjo teisėsaugai išaiškinti daugiau nei 29 000 dingusių vaikų atvejų.

      Žemiau pateikiami vaikų dingimų atvejo tipai (rūšys) ir statistika:

      1) 91 proc. dingimų sudaro nepilnamečių pabėgimai iš tėvų (globėjų) namų;

      2) 4 proc. sudaro vaikų grobimas iš šeimos, kai vaikas paimamas neteisėtai ir yra laikomas arba slepiamas vieno iš tėvų ar kitų šeimos narių, tokiu būdu atimant galimybę kitiems asmenims globoti vaiką ar matytis su vaiku;

      3) 4 proc. sudaro kritinių atvejų, kai dingsta jauni suaugę nuo 18 iki 20 metų;

      4) Mažiau nei 1 proc. atvejų sudaro pagrobimai ne iš šeimos;

      5) 1 proc. atvejų, kai vaikai yra dingę be žinios, sužaloti ar kitaip dingę.

      2019 metais Centrui buvo pranešta apie 26 300 pabėgusių/dingusių vaikų. Iš jų 1 iš 6 galimai galėjo tapti prekybos sekso vergijai auka.



      NDIVC taip pat dalyvauja „AMBER Alert“ organizuojamoje savanoriškoje programoje, kurios pagrindinis tikslas – bendradarbiaujant su žiniasklaida, transporto bei teisėsaugos agentūromis, taip pat belaidžio ryšio tiekimo bendrovėmis skatinti aktyvų dalyvavimą ir pagalbą itin sudėtinguose vaikų grobimo atvejuose. NDIVC yra antrinis šių pranešimų platintojas. Iki šiol 985 vaikai buvo sėkmingai surasti dėl AMBER perspėjimo programos, įskaitant 66 atvejus, kurie buvo įtraukti į bevielio avarinio perspėjimo programą.

      NDIVC kriminalistikos skyriuje dirbantys dailininkai ir IT specialistai pagal dingusio vaiko amžių sudarė daugiau nei 6900 dingusių tokių vaikų foto robotų kuriuose vaizduojama, kaip tie dingę vaikai galėtų atrodyti jau suaugę ir sukūrė daugiau nei 550 veido rekonstrukcijų nenustatytiems vaikams atpažinti. Šiuo metu NDIVC tyrinėja daugiau nei 685 neatpažintų vaikų palaikus, o iki šiol NDIVC padėjo nustatyti 154 asmenų tapatybes.

      „Adam“ komanda, kuri teikia greitą pagalbą kritiniais vaikų dingimo atvejais, buvo dislokuota daugiau nei 1200 kartų. Programa buvo pavadinta Adamo Walsho, pagrobto ir nužudyto NDIVC įkūrėjų Johno ir Revé Walsho sūnaus vardu.

      „Adam“ komanda taip pat teikia techninę pagalbą ir informuoja apie ilgalaikius vaikų dingimo atvejus. Taip pat daugiau nei 10 800 kartų padėjo šeimoms, bendruomenėms, baudžiamosios teisės ir teismo medicinos specialistams. 

      NDIVC išaiškino daugiau nei 17 600 bandymų pagrobti vaikus, siekiant nustatyti tendencijas ir padėti parengti patarimus, kaip turi elgtis šeimos, kad jų vaikai liktų saugūs.

      Išnaudojamų (prievartaujamų) vaikų statistika  

      NDIVC valdo „CyberTipline“ - nacionalinį visuomenės ir elektroninių paslaugų teikėjų mechanizmą, kuriuo galima pranešti apie įtariamo vaikų seksualinio išnaudojimo atvejus.  

      2019 m. „CyberTipline“ gavo daugiau nei 16,9 mln. pranešimų, iš kurių dauguma atvejų buvo tokie:  

      1) Vaizdinė (filmuota) medžiaga, kurioje užfiksuota vaikų seksualinė prievarta;

      2) Vaikų viliojimas internetu, įskaitant internetinį „seksualinį priekabiavimą“;

      3) Prekyba vaikais sekso industrijoje;

      4) Seksualinis vaikų išnaudojimas ir seksualinis priekabiavimas.

      150 667 pranešimus pateikė miestų gyventojai, o 16,8 mln. buvo gauta iš elektroninių paslaugų teikėjų.

      Nuo pat įkūrimo „CyberTipline“ gavo daugiau nei 65 milijonus pranešimų.

      Siekdami tęsti pradėtą misiją ir padėti sumažinti vaikų išnaudojimą, NDIVC elektroninių paslaugų teikėjams išsiuntė daugiau nei 304 000 pranešimų apie viešai prieinamas svetaines, kuriose buvo patalpinta įtariamos vaikų seksualinės prievartos medžiaga.

      NDIVC vykdoma vaikų aukų atpažinimo programa padeda surasti ir išgelbėti vaikus.

      2019 m. Į „CyberTipline“ ataskaitas buvo įtraukta 69,1 mln. failų, kuriuose buvo rasta 27 788 328 nuotraukos, 41 280 816 vaizdo įrašų ir 89 053 buvo rasta kitokio pobūdžio medžiagos.

      Teisėsaugos institucijos nustatė daugiau nei 18 900 vaikų aukų atvejų.

      NDIVC padėjo išnagrinėti daugiau nei 168 000 pareiškimų, kuriuose buvo prašoma padėti surasti ir sugauti seksualinius nusikaltėlius.

      Skaityti komentarus

      Šiuo metu 2020 10 04 10:04

      JAV specialaus paruošimo būriai iš požeminių tunelių išvadavo kelis tūkstančius vaikų, kuriems reikalinga ir fizinė, ir psichologinė reabilitacija. Jaunystės eleksyras (adrenochromas) buvo gaminamas vaikų kraujo pagrindu.

      0
      0
      Atsakyti

      Komentuoti gali tik registruoti vartotojai