°C
      2024 04 25 Ketvirtadienis

      Irane viešai pakartas vyras dėl kaltinimų homoseksualumu

      Nuotrauka: The Daily Beast nuotr.

      2019-09-05 08:00:00

      Irano žiniasklaida praneša, jog trisdešimt vienerių vyras pagrobė du penkiolikmečius.

      Pasak valstybės kontroliuojamos Irano studentų naujienų agentūros, Islamą išpažįstanti Irano respublika pasmerkė trisdešimt vienerių metų vyrą miriop, po to, kai jis buvo pripažintas kaltu dėl pažeidimų, susijusių su anti-homoseksualiais įstatymais.

      Neidentifikuotas vyras buvo pakartas sausio 10 d., pietvakariuose esančiame Kazeroon mieste, remiantis kriminaliniu pažeidimu, vadinamu “lavat-e be onf” - seksualinių santykių tarp dviejų vyrų bei kaltinimu dėl pagrobimo, kaip teigia ISNA. Irano radikali sharia teisinė sistema skiria mirties bausmę dėl gėjų užsiiminėjimo seksu.

      Kaip teigia ISNA, trisdešimt vienerių vyras pagrobė du penkiolikos metų jaunuolius. Itin uždara vidinė Irano teisminė sistema sukelia nepaprastai didelių sunkumų žurnalistams bei žmogaus teisių advokatams, siekiantiems išaiškinti tokias teisines bylas.

      Pasak Alireza Nader, Vašingtone, DC įsikūrusios tyrimų ir gynimo organizacijos „New Iran“ generalinio direktoriaus, “LGBTQ bendruomenė Irane patiria terorą jau paskutinius 40 metų. Kitą kartą, kai užsienio reikalų ministras Zafir lankysis Vašingtone, priėmėjas bei publika turėtų paklausti, kodėl jo taikomas egzekucinis rėžimas gėjams yra vienas žiauriausių pasaulyje.”

      Remiantis 2008 m. Britų „WikiLeaks“ pranešimu, Irano mullah režimas įvykdė „nuo 4000 iki 6000 gėjų ir lesbiečių egzekucijų“ nuo islamo revoliucijos 1979 m.

      Iranas ne tik bene baisiausia grėsmė Izraelio saugumui, tačiau taip pat ir pirmaujanti šalis pagal žinomus ar tikėtinus kaltinimus dėl homoseksualių santykių” teigia Volker Beck, Vokietijos „Žaliosios partijos“ politiko ir Bochumo Rūro universiteto Religijos mokslų studijų centro (CERES) dėstytojo. “Trokštame, jog federalinė vyriausybė į Irano žmogaus teisių pažeidimus žvelgtų griežčiau.”

      Beck buvo svarbiausias iniciatorius, pasisakęs apie santuokos lygybę gėjams bei lesbietėms Vokietijoje.

      Vokietijoje planuojama paskirti bankininką, kuris dirbtų Prancūzijoje tam, kad administruotų finansinį mechanizmą, skirtą apeiti JAV sankcijas Irano režimui. ES siekia apeiti JAV sankcijas Iranui, kad būtų išsaugotas 2015 m. Branduolinis susitarimas. JAV atsisakė susitarimo 2018 m. Dėl tariamų trūkumų, įskaitant režimo destabilizuojančią politiką Viduriniuose Rytuose. JAV vyriausybė atkreipė dėmesį į plačiai paplitusius žmogaus teisių pažeidimus Irane.

      Kazeroonas yra Kazeroono apskrities sostinė Farso provincijoje, Irane, kurioje buvo įvykdyta mirties bausmė 31-erių metų vyrui. Mieste gyvena 143 869 žmonės. ISNA pranešime teigiama, kad „Kazeroono piliečiai išreiškė pasitenkinimą ir padėkojo teismams“. Tačiau teiginio apie Kazeroono piliečių nuomonę savarankiškai patvirtinti negalima.

      2016 m. „Jerusalem Post“ pranešė, kad tais metais Irano režimas įvykdė mirties bausmę paaugliui - tai buvo pirmoji patvirtinta mirties bausmė nepilnamečiui asmeniui, nuteistam Islamo Respublikoje.

      Po to, kai 2015 m. Pradžioje jis buvo nuteistas už „priverstinį vyro su vyru lytinį aktą“, 19 metų Hassanas Afsharas buvo pakartas Arako kalėjime, Irano Markazi provincijoje, 2016 m. Liepos 18 d.

      2011 metais Irano rėžimas nuteisė tris iraniečius vyrus dėl homoseksualumo kaltinimų.

      „Hirschfeld-Eddy-Stiftung“ fondo, kuris siekia kovoti už lesbiečių, gėjų, biseksualų ir transseksualų teises, atstovas Axelis M. Hochreinas dienraščiui „Post“ sakė:

      “Iranas yra bene baisiausia šalis, kalbant apie LGBT persekiojimą. Čia reguliariai ir viešai giriamasi homoseksualių vyrų egzekucijomis. Dėl izoliuotos šalies padėties galimybės paveikti Irano režimą, nesuvokiamai pažeidžiantį žmogaus teises, yra labai ribotos. Todėl mūsų fondas ragina tarptautines bendruomenes dėti daugiau pastangų, padėti LGBT žmonėms pabėgti ir suteikti jiems saugų prieglobstį.”

      Skaityti komentarus