°C
      2024 04 26 Penktadienis

      „Farmagedonas“ – tragedijos istorija: apie knygą, parodančią, jog pasaulį užgrobė farmacijos korporacijos

      Nuotrauka: davidhealy.org

      2021-09-21 13:00:00

      25 knygų ir 220 mokslinių straipsnių autorius, britų psichiatrijos profesorius, psichofarmakologas Davidas Healy‘is ypač išgarsėjo 2012 metais anglų kalba išleista knyga „Pharmageddon“, kurios pavadinimas sudarytas iš žodžių „farmacija“ ir „Armagedonas“ (biblinis pasaulio pabaigoje įvyksiantis lemiamas visų žemės valdovų mūšis). Nei ši, nei kitos mokslininko knygos lietuvių skaitytojo taip ir nepasiekė. 

      Kitos D. Healy‘io knygos taip pat skirtos sveikatos apsaugos sistemos, psichiatrų taikomų vaistų kritikai. Garsusis „Farmagedonas“ Kalifornijos universiteto leidyklos, išleidusios šią knygą, pristatomas taip: „Farmacijos kompanijos užgrobė Amerikos sveikatos apsaugos sistemą, taip keldamos mums visiems milžinišką pavojų, dažnai – net pavojų gyvybei.“

      D. Healy‘is yra dirbęs ekspertu žmogžudysčių ir savižudybių bylose, kurios buvo susijusios su psichotropiniais vaistais. Jis atkreipė dėmesį, kad JAV ir Europos šalių vyriausybės turi aktyviau informuoti žmones apie farmacijos korporacijų paslėptas reklamas. Mokslininkas įkūrė tinklalapį RxISK | Prescription Drug Side Effects, kurio tikslas – kalbėti apie vaistų šalutinį poveikį.

      Knygoje „Pharmageddon“ D. Healy‘is apžvelgia atvejus, kai vaistai sukėlė didžiausią neigiamą poveikį žmonijai: pradedant 1962 metais kilusiu talidomido skandalu (dėl šio vaisto tūkstančiai vaikų gimė neįgalūs), tęsiant Stokholmo sindromu (šiuo 1973 metais nutikusios įkaitų dramos pavadinimu mokslininkas vadina gydytojų neatsakingai skiriamus vaistus) ir baigiant faktu, kad daugiau nei 90 procentų klinikinių tyrimų šiuo metu yra atliekami privačių korporacijų. Kitaip tariant, šie tyrimai nėra nei etiški, nei objektyvūs.

      D. Healy‘is, nepaisant pesimistinio knygos tono, yra optimistas, todėl savo tinklalapyje siūlo įvairių sprendimų: jo manymu, vaistai gali būti saugūs, tačiau turi būti nuodugniai ištirti.
      |
      Šaltinis 

      Skaityti komentarus