°C
   2020 01 28 Antradienis

   Brexit pasėjo abejonę: ar galios Europos sveikatos draudimas?

   Nuotrauka: BBC nuotr.

   2019-08-24 08:00:00

   Paprastai britų turistai pasitiki Europos sveikatos draudimo kortele, tačiau vienoje vietoje,  nepaisant to, jog ji yra Europoje, ši kortelė negalioja. 

   Tie britai, kurie planuoja aplankyti Europą po spalio 31, kai UK turėtų palikti Europą, stipriai nerimauja dėl galimų medicininių išlaidų. Šiuo metu Europos draudimo kortelė, kuri išduodama nemokamai, suteikia galimybę britams nemokamai gydytis kitose Europos Sąjungos šalyse. Tokia tvarka nebegalios, kai Britanija paliks Europos Sąjungą. Tiesa, tai gali kai kuriuos nustebinti, tačiau šiuo metu egzistuoja vieta, kuruoje ši kortelė negalioja. 

   Tokia vieta yra prie Italijos, kurios gyventojai kalba itališkai, o turistai, norintys čia patekti, turi atvykti per kitas ES šalis.

   Tai San Marinas - mikro valstybė, apsupta šiaurinės centrinės Italijos. 

   Sostinė pavadinta tokiu pačiu pavadinimu kaip ir valstybė - San Marinu. Turistus žavi siauros šio miesto gatvės ir pilys. 

   Tačiau, jei keliautojai iš JK pasijuto prastai ir neturi draudimo, jiems gali būti suteikta parama. 

   FCO paskelbė įspėjimą, jog britai, prieš išvykdami, turėtų imtis veiksmų. 

   Įspėjimas skamba taip: "apie 6000 britų aplanko San Mariną kasmet. Dažniausiai jokių nelaimingų atsitikimų neįvyksta." 

   "Europos sveikatos draudimo kortelė San Marine negalioja." 

   "Pasirūpinkite kelionės draudimu iš anksto." 

   Toliau yra pateikiami keli patarimai bei nurodomi svarbūs kontaktai: "Tarnybų numeriai San Marine yra: 112/113 (avarinė tarnyba, žandarmerija), 115 (visuomenės saugumas, priešgaisrinė tarnyba, vietos policija), 118 (greitoji pagalba ir medicinos paslaugos)." 

   “Jungtinės Karalystės vyriausybė San Marine neteikia konsulinės paramos." 

   "Tačiau Didžiosios Britanijos ambasada Romoje, Italijoje, gali suteikti konsulinę paramą Didžiosios Britanijos piliečiams."

   Tuo tarpu sausio mėn. JK vyriausybė paskelbė naujas EHIC galiojimo gaires atsižvelgiant į „Brexit“. 

   Taip atsitiko, kai „Columbus Direct“ kelionių draudimo tyrimas atskleidė, kad daugelis turistų šią vasarą gali rizikuoti savo sveikata. Maždaug 54 procentai jų nežino dokumento galiojimo sąlygų.

   Po gairių paskelbimo bendrovė apklausė 2500 klientų. 75 proc. jų teigė, kad jie jau yra suplanavę vasaros atostogas Europoje. 

   Tuo tarpu 80 procentų teigė, kad ir toliau keliaus į Europą, nepaisant „Brexit“ padarinių - ir nepaisant to, jog nė nenutuokia, ar jie yra apdrausti. 

   Skaityti komentarus