°C
   2020 12 02 Trečiadienis

   VRK patvirtino Seimo rinkimų rezultatus trijose vienmandatėse apygardose

   Nuotrauka: LRT nuotr.

   2020-10-18 13:00:00

   Sekmadienio posėdyje Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) patvirtino rinkimų rezultatus trijose vienmandatėse apygardose – Antakalnio, Šalčininkų-Vilniaus ir Medininkų rinkimų apygardose. Šių rinkimų apygardų rinkėjai Seimo narius išsirinko jau per pirmąjį turą.

   Tai – Vilniaus Antakalnio apygardoje kandidatavusi konservatorių sąrašo lyderė Ingrida Šimonytė ir du Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjungos (LLRA-KŠS)kandidatai – Beata Petkevič Šalčininkų apygardoje ir Česlavas Olševskis Medininkų apygardoje.

   Spalio 25 d. vyks antrasis Seimo rinkimų turas. Per antrąjį rinkimų turą rinkėjai turės užbaigti formuoti naujos sudėties Seimą. Savo Seimo narį rinks 68 vienmandačių rinkimų apygardų rinkėjai.

   VRK, tirianti LLRA-KŠS skundą, sekmadienį nutarė sprendimą skelbti po dviejų savaičių, kai bus tvirtinami galutiniai Seimo rinkimų rezultatai. Pasak VRK pirmininkės Lauros Matjošaitytės, tuomet, prieš tvirtinant rezultatus, skundas bus išnagrinėtas ir iš esmės įvertinta, kiek jis ir priimtas sprendimas dėl jo turi įtakos galutiniams rinkimų rezultatams. Valdemaro Tomaševskio vadovaujama partija prašo pripažinti negaliojančiais Seimo spalio 11 d. vykusius rinkimus daugiamandatėje rinkimų apygardoje. Skunde nurodoma, kad nuo šių metų rugpjūčio mėnesio prasidėjo „precedento neturinti Andriaus Tapino ir jo valdomos VšĮ „Laisvės TV“ kampanija, kuria buvo siekiama viešai skleidžiant neigiamą informaciją diskredituoti LLRA – KŠS ir jos pirmininką Valdemarą Tomaševskį“.

   Skaityti komentarus