°C
   2022 08 13 Šeštadienis

   Seimo pirmininkės ir premjerės kalbas Sausio 13-osios minėjime nustelbė protestuotojų šūksniai

   Nuotrauka: Dainiaus Labučio (ELTA) nuotr.

   2022-01-13 13:00:00

   Seimo pirmininkės Viktorijos Čmilytės-Nielsen ir premjerės Ingridos Šimonytės sakytas kalbas Laisvės gynėjų dienos minėjime sudrumstė prie Seimo susirinkę protestuotojai.

   Susirinkusieji Seimo pirmininkę pasitiko švilpimu ir šūksniais „Gėda“. Protestuotojai nepasitenkinimą reiškė visos V. Čmilytės-Nielsen kalbos metu.

   Protestuotojai rankose laikė plakatus su užrašais „Komunistinės nkvedistinės kgbistinės išperos lauk iš valdžios“, „Lauk landsberginį gaivalą! Šalin kovidinį PIŠ‘o fašizmą“, „Ne už tokią laisvę žuvo lietuviai“.

   Į protestuotojų šūksnius savo kalboje sureagavo premjerė. Kalbėdama apie laisvę ji teigė, kad ir jos kalbą tildęs protestuotojų švilpimas yra iškovotos laisvės dalis.

   „Laisvė visada yra kūryba, o ne destrukcija. Ir tai, kad jūs šiandien galite man švilpti, yra taip pat tos iškovotos laisvės dalis“, – Nepriklausomybės aikštėje sakė I. Šimonytė.

   Tuo tarpu prieš tai kalbėjusį prezidentą Gitaną Nausėdą susirinkusieji pasitiko palankiau, šalies vadovui kalbant pasipiktinimo šūksnių ir švilpimo girdėti nebuvo.

   Ketvirtadienį, minint Sausio 13-ąją, Nepriklausomybės aikštėje prie Seimo vyksta Laisvės gynėjų dienos minėjimas ir Laisvės premijos įteikimo ceremonija.

   Minėjimas vyksta patruliuojant sustiprintoms policijos pajėgoms. Kaip Laisvės gynėjų dienos minėjimo išvakarėse sakė policijos generalinis komisaras Renatas Požėla, tokių priemonių imtasi, nes į renginį atvyksta įvairių protesto grupių atstovai.

   Skaityti komentarus