°C
   2021 12 02 Ketvirtadienis

   M. Skuodis kreipėsi į ES institucijas: turime atsisakyti neefektyvaus ir žalingo sezoninio laiko keitimo

   Nuotrauka: Mariaus Morkevičiaus (ELTA) nuotr.

   2021-10-27 13:00:00

   Susisiekimo ministras Marius Skuodis kreipėsi į Europos Sąjungos (ES) institucijas, primindamas 2018 m. Europos Komisijos (EK) pateiktą pasiūlymą panaikinti sezoninį laiko keitimą ir ragindamas koordinuotai ir greitai ES mastu išspręsti šią problemą.

   „Europos Komisijos pasiūlymas pateiktas jau prieš ketverius metus, tačiau Europos piliečiai ir toliau du kartus per metus privalo keisti laiką. Esu įsitikinęs, kad būtina prisiimti politinę atsakomybę ir pagaliau išspręsti šį klausimą bendru ES sutarimu. Daugybė studijų patvirtino neigiamą sezoninio laiko keitimo poveikį žmonių sveikatai, todėl didžiausią prioritetą turime teikti Europos gyventojų gerovei ir atsisakyti neefektyvaus ir žalingo laiko keitimo“, – rašoma susisiekimo ministro M. Skuodžio laiške.

   Ministras akcentavo, kad nuolatinio laiko įvedimas neturės poveikio ekonomikai, jei laikas šalyje skirsis ne daugiau kaip 2 valandomis nuo Vakarų Europos šalių ir jei laiko keitimo bus atsisakoma koordinuotai susitarta data su visomis ES valstybės narėmis.

   ELTA primena, kad visuomenėje jau ilgą laiką diskutuojama atsisakyti laiko sukiojimo. Europos Parlamentas ir Europos Komisija taip pat ragina atsisakyti laikrodžių sukimo du kartus per metus, tačiau dauguma ES valstybių sprendimui kol kas nepritaria.

   Skaityti komentarus