°C
   2023 12 08 Penktadienis

   Dėl savivaldos rinkimų datos parlamentarai buvo vieningi

   Nuotrauka: Mariaus Morkevičiaus (ELTA) nuotr.

   2022-09-20 13:00:00

   Seimas po svarstymo pritarė  siūlymui eilinius savivaldybių tarybų ir merų rinkimus surengti kitų metų kovo 5 d.

   Už tokį nutarimo projektą antradienį po  svarstymo vienbalsiai balsavo 131 Seimo narys.  Seimo Valstybės valdymo ir savivaldybių komitetas siūlo, kad jis įsigaliotų šių metų  spalio 7 d. Nutarimo projekto dėl savivaldos rinkimų datos Seime laukia galutinė - priėmimo stadija.

   Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) duomenimis, anksčiausiai baigsis Trakų rajono savivaldybės tarybos, kurios nariai davė priesaiką 2019 m. balandžio 8 d., įgaliojimai.

   Rugsėjo 10 d. pristatydama nutarimo projektą, Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė- Nielsen sakė, kad savivaldos rinkimai turi įvykti laikotarpiu nuo 2023 metų vasario 8 dienos iki kovo 8 d.

   Seimui paskelbus rinkimų datą prasidės politinė rinkimų kampanija.

   Rinkimų kodeksas numato, kad eiliniai savivaldybių tarybų ir merų rinkimai visose savivaldybėse rengiami vienu metu ne anksčiau kaip prieš 2 mėnesius ir ne vėliau kaip prieš vieną mėnesį iki savivaldybių tarybų narių, merų įgaliojimų pabaigos.

   Eilinius savivaldybių tarybų, merų rinkimus skelbia Seimas ne vėliau kaip likus 6 mėnesiams iki savivaldybių tarybų narių, merų įgaliojimų pabaigos.

   Skaityti komentarus