°C
   2020 07 13 Pirmadienis

   Vilniaus knygų mugė paskelbė temą kitiems metams

   Nuotrauka: ELTA nuotr.

   2020-02-23 19:00:00

   „Vaizdas kaip tekstas“ – su tokiu šūkiu kvies lankytojus 2021-ųjų metų vasario 25–28 dienomis vyksianti Vilniaus knygų mugė. Kitų metų mugės tema tradiciškai paskelbta paskutiniąją Vilniaus knygų mugės dieną, sekmadienį.

   Tradiciniai tekstai šiandien konkuruoja ne tik tarpusavyje, vis dažniau jiems tenka atlaikyti vaizdų ar simbolių invaziją. Kartu su naujomis technologijomis simboliai ar vaizdai siūlo lengvesnius, greitesnius informacijos įvedimo, pateikimo ir suvokimo būdus. Komiksai, grafiniai romanai vis labiau užkariauja skaitytojų galvas. Tradicinė knygos iliustracija šiandien lengvai transformuojasi į filmą, kompiuterinį žaidimą, bet sunkiai grįžta į tradicinį tekstą. Koks vaizdo vaidmuo teksto kūrime? Kaip vaizdas siejasi su tekstu ir ar gali jį pakeisti? Tradicinis tekstas ir vaizdai. 2021 metų Vilniaus knygų mugė, kaip teigiama Lietuvos parodų ir kongresų centro „Litexpo“ pranešime, ir kvies aptarti šiuos naujus iššūkius.

   „Būsimų metų mugės tema, žinoma, apims ir knygos meną, iliustracijas, fotografiją, kino filmus, vaizdo projekcijas, kurias taip pat suvokiame kaip tekstą, turintį prasmę. Bet ar vaizdas gali pakeisti tekstą?“ – svarsto Lietuvių literatūros ir tautosakos instituto leidybos centro vadovas Gytis Vaškelis.

   Lietuvos parodų ir kongresų centro „Litexpo“ parodų skyriaus vadovė Milda Gembickienė tikisi, kad 22-asis tradicinis literatūrinis renginys išlaikys geriausias ir skaitytojų pamėgtas formas, bet tuo pačiu ieškos būdų naujai pažvelgti į tekstą ir skaitymą.

   Skaityti komentarus