°C
   2020 02 23 Sekmadienis

   Paskelbti Lietuvos nacionalinių kultūros ir meno premijų laureatai

   Nuotrauka: Andrejaus Vasilenko nuotr.

   2019-12-16 15:00:00

   Kultūros ministerijoje paskelbti Lietuvos nacionalinių kultūros ir meno premijų laureatai, kuriais tapo: operos solistė Asmik Grigorian, kūrybinė grupė Rugilė Barzdžiukaitė, Vaiva Grainytė ir Lina Lapelytė, taip pat kompozitorė Zita Bružaitė, aktorė Viktorija Kuodytė, kino režisierius Algimantas Puipa ir rašytojas Saulius Šaltenis.

   Kino režisierius A. Puipa nominuotas už kino vaizdų poetinę realybę, rašytojas S. Šaltenis – už daugialypę literatūrinę kūrybą ir išskirtinį stilių, Operos solistė A. Grigorian – už vokalinį meistriškumą ir įspūdingą artistinę įtaigą, kūrybinė grupė R. Barzdžiukaitė, V. Grainytė ir L. Lapelytė – už įkvepiantį bendradarbiavimą, kuriant aukščiausio lygio kritinį meną, kompozitorė Z. Bružaitė – už muzikos universalumą ir emocinį atvirumą bei aktorė V. Kuodytė – už asmenybės žymę šiuolaikiniame teatre.

   Lietuvos nacionalinių kultūros ir meno premijų komisija baigiamajame posėdyje iš dvylikos pretendentų atrinko šešis laureatus, kurių pavardes spaudos konferencijoje pranešė komisijos pirmininkė prof. Viktorija Daujotytė-Pakerienė.   Į Nacionalines kultūros ir meno premijas taip pat pretendavo menotyrininkė Giedrė Jankevičiūtė, kino režisierė Giedrė Beinoriūtė, aktorė Viktorija Kuodytė, dailininkas Henrikas Čerapas, operos solistas Edgaras Montvidas, dailininkas Konstantinas Eugenijus Šatūnas, aktorius Dainius Svobonas.

   Lietuvos nacionalinėmis kultūros ir meno premijomis įvertinami reikšmingiausi kultūros ir meno kūriniai, Lietuvos ir Pasaulio lietuvių bendruomenės kūrėjų sukurti per pastaruosius 7 metus, taip pat kūriniai, sukurti per visą gyvenimą.

   Kasmet skiriamos premijos yra 800 bazinių socialinių išmokų dydžio. Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatų diplomai ir ženklai bus įteikti minint Lietuvos valstybės atkūrimo dieną.

   Skaityti komentarus