°C
   2020 07 11 Šeštadienis

   Klaipėdoje prasideda tradicinė Jūros šventė

   Nuotrauka: Jūros šventė 2018 | BNS nuotr.

   Autorius: BNS informacija
   2019-07-26 09:00:00

   Klaipėdoje penktadienį oficialiai prasideda 60-oji Jūros šventė.

   Tradiciškai šventė bus atidaryta šventinėmis eitynėmis ir ceremonija kruizinių laivų terminale. 

   Organizatoriai teigia, kad šventėje netrūks kūrybinių eksperimentų jūros tema. Nuo penktadienio iki sekmadienio suplanuotos parodos, koncertai, spektakliai, kūrybinės dirbtuvės ir kiti šventiniai renginiai.

   Šiemet iš Lenkijos į Klaipėdą, Turgaus aikštę, bus atvežtas skaitmeninis vandens krioklys. Anot organizatorių, krentantys jo lašai vandenyje pieš įvairius piešinius ir leis patiems praeiviams susikurti norimus vaizdus. Krioklys bus pastatytas kaip vartai – pro jį galima praeiti „kiaurai“, nes specialūs sensoriai nustatys žmogaus buvimo vietą ir sustabdys vandens kritimą.

   Instaliacijai bus panaudot 800 – 1000 litrų įprasto vandentiekio vandens, cirkuliuojančio uždaroje sistemoje. 

   Taip pat šventės metu netrūks ir kitų pramogų: muzikuojančių fontanų, kino, sporto varžybų, interaktyvių žaidimų, tokių kaip „Žaidžiame uostą“, jame bus galima mokytis krauti į laivus įvairius krovinius. 

   Šių metų šventėje vyks ir tradicinių, istorinių laivų paradas „Dangės flotilė“. Šiemet jis skirtas pagerbti neseniai žuvusį Lietuvos jūrų muziejaus istoriką Romaldą Adomavičių.

   Jūros šventė uždangą per iškilmingą renginį nuleis sekmadienio vakarą.

   Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.

   Skaityti komentarus