°C
   2020 12 02 Trečiadienis

   Vidinė laisvė - raktas į laimę ir pokyčius gyvenime

   Nuotrauka: Pixabay nuotr.

   2020-10-19 19:00:00

   Nepakankamai daili, nepakankamai sėkmingas, be ryškių talentų ir perspektyvų - ar įmanoma save tokią/tokį mylėti? Kai įvertini savo ,,pasiekimus" ir supranti, kad niekuo svarbiu taip ir netapai - esi vidutinio amžiaus, neįspūdingos išvaizdos, tuščia pinigine ir iširusia santuoka ant pečių - ką įmanoma pakeisti? O juk kažkada manei, kad tavęs laukia įspūdingas gyvenimas, reikšmingi pasiekimai, laiminga meilė, bet...  Ar tai, ką dabar turi ir yra viskas, ko esi vertas šiame gyvenime? O gal siekdamas tobulumo vertei save būti kažkuo ir taip galų gale save praradai?

   Patikėk - kiekvienas galime pakeisti tai, kas esamu momentu netenkina ir tapti laimingu. Tačiau norint, kad taip nutiktų, teks atmesti tai, kas trukdo ir neleidžia išnaudoti viso vidinio ir išorinio potencialo. Teks susigrąžinti vidinės laisvės jausmą. Kaip? Paskaityk.

   1 pamoka. Atsisakyk įpročio nuolat kažką daryti

   Pagalvok: gyveni tam, kad dirbtum, ar dirbi tam, kad gyventum? Reikalai niekuomet nesibaigs, tačiau tai nereiškia, kad būtina visai visą laiką tik jiems ir atiduoti. Palik kaltės jausmą kam nors kitam ir leisk savo kūnui atsipalaiduoti  – klausykis muzikos, išvyk į gamtą, nueik į pirtį, pasimėgauk masažu. Būtina išmokti save vertinti ir truputį palepinti, kitaip kūnas pervargs, o tu prarasi gyvenimo skonį ir džiaugsmą.

   2 pamoka. Gyvenk ne tam, kad nuolat laimėtum

   Tavo ego trokšta nuolatinės kovos su įsivaizduojamais priešais - nugalėti, pergudrauti kitą, parodyti savo šaunumą. Tačiau pergalės skonis tave džiugins labai trumpai, po to teks vėl ir vėl ieškoti džiaugsmo kovose ir pergalėse. Nustok vaikytis prizų ir laimėjimų! Pasaulyje visiems visko gana. Tame tarpe ir dovanų. Nereikia nieko sau ir kitiems įrodinėti, tiesiog gyvenk ir mėgaukis procesu, o visa kita ateis savaime.   3 pamoka. Nesistenk visko sukontroliuoti

   Dažnai žmonės taip bijo ateities neapibrėžtumo, kad negali atsipalaiduoti ir leisti įvykti tam, kas neišvengiama. Bet tai vis tiek įvyks: nori to ar ne. Nešvaistyk jėgų nerimui, nesistenk saugotis visko pasaulyje, pasitikėk tėkme ir priimk įvykius tarsi tai būtų geriausia, kas gali nutikti. Pamatysi, kad atsisakęs kontrolės ir leidęs gyvenimo upei ramiai tekėti patirsi daug netikėtų gražių akimirkų, o tai, kas nutiks, bus daug geriau, nei galėjai įsivaizduoti.

   4 pamoka. Stabdyk savikritiką

   Nuolat save kritikuoji, tačiau ar tai padeda tapti geresniu? Gal metas išbandyti kitą veikimo būdą – susidraugauti su savo kūnu, patikėti savo jėgomis ir gebėjimais. Labai svarbu elgtis pagarbiai su savo „aš“, pastebėti net mažus pasiekimus ir juos vertinti. Priešingu atveju būsi sau priešas ir tikrai nieko gero nesulauksi.

   5 pamoka. Atmink - tu ne auka, o savo gyvenimo kūrėjas

   Kvaila kaltinti kitus dėl savo nesėkmių, dejuoti dėl prarastų galimybių ir laidoti save iš anksto. Esi vis dar gyvas, o tai reiškia, kad gali perrašyti savo gyvenimo scenarijų. Niekas šiame pasaulyje nėra atsakingas už tavo jausmus ir veiksmus, tu pats pasirenki aplinką ir kelią, patys kuri savo ateitį. Nustok perkelti atsakomybę kitiems, veik pats!


   6 pamoka. Atsisakyk lūkesčių

   Gali ir toliau kurti savo galvoje iliuzijų kalną, manydamas, kad būsi laimingas kažkada ateityje: kai rasi meilę, nusipirksi namą, laimėsi loterijoje ir pan. Tai yra saviapgaulė, kuri trukdo džiaugtis tuo, ką jau turi. Džiaugsmas gyvena mažuose dalykuose - artimųjų šypsenoje, geroje knygoje, kurią skaitai vakarais, ir net torto gabalėlyje. Kiekvieną dieną gali iš naujo rasti laimę - ji čia, o ne kažkur toli ateityje!

   7 pamoka. Nustok kabinti etiketes

   Tas blogas, šitas sudėtingas, užduotis neįmanoma, darbas nuobodus, gyvenimas nepavyko... Visa tai yra vertinimai, kurie trukdo mėgautis tikrove, kurie zombina tavo smegenis ir daro tave pralaimėtoju savo akyse. Nustok į viską reaguoti automatiškai, įjunk sąmoningumą! Galvok, suvok, jausk, nepasiduok įprastai reakcijai į pasaulį.


   8. Valdyk savo vaizduotę 

   Nustok manyti, kad žinai kitų mintis - juk iš tiesų nežinai, ką jie jaučia ir galvoja, jei to tiesiai nepaklausi! Prielaidos yra apgaulingos, tavo tikrovė iš esmės skiriasi nuo kito realybės, neskubėk įsižeisti ir daryti išvadas. Žmogui gali būti bloga diena, gal jam nepasisekė, gal skauda galvą ar dantį ir tai niekuo nesusiję su tavimi. Valdyk savo fantazijas ir nedaryk savęs pasaulio centru. Žmonės daugiausia galvoja apie save, o ne apie kitus - verta tai atsiminti.

   9 pamoka. Nesistenk visiems patikti

   Aplinkiniai mus suvokia per savo lūkesčių ir patirties prizmę, todėl, kad ir kaip stengtumėmės, negalime priversti jų kitaip pažvelgti į save. Nustok stengtis sulaukti pritarimą, pritraukti palankumą ir patenkinti kitų žmonių lūkesčius. Geriau paklausk, ar tau pačiam komfortiška. Normalu kelti savo poreikius aukščiau kitų norų, išlikti ištikimiems pirmiausia sau.   10 pamoka. Mokykis sakyti NE

   Tavo gyvenimas – vertingiausia, ką turi, todėl tikrai neverta jo švaistyti visiems iš eilės. Visuomet bus tų, kurie norės tavimi pasinaudoti. Yra žmonių, kurie mėgsta skųstis, verkšlenti, permesti atsakomybę kitiems. Tačiau tai ne tavo, o jų problema. Neprivalai viso savo laiko skirti kitiems. Daryk tai, ko norisi tau. Padėk, jei jauti, kad gali, tačiau drąsiai sakyk NE, kai jauti, kad tavimi bando pasinaudoti. Kiekvienas pats atsakingas už savo gyvenimą.

   11 pamoka. Būk savimi

   Tobulumas yra neegzistuojanti smegenų iliuzija. Kam gadintis nervus bandant pasiekti idealą, jei gali užsiimti verslu ir atrasti naujas savo asmenybės puses. Nebijok suklysti ir pasukti neteisingu keliu - visada gali grįžti atgal. Nebijok netikėtų pokyčių - tai tavo augimas. Bijok išduoti save ir iki gyvenimo pabaigos gailėtis dėl neišnaudotų galimybių.

   Tobulumo nėra, laimė reikalauja nuolatinio darbo su savimi. Lengva pakeisti savo gyvenimą, jei leidi sau tapti laivo kapitonu. Atsikratyk vidinio kritiko ir atverk save naujam mąstymui be etikečių ir įsipareigojimų. Tapk laisvu žmogumi!

   Skaityti komentarus