°C
      2024 04 20 Šeštadienis

      Vargšo žmogaus įpročiai arba Kas neleidžia turėti pakankamai pinigų?

      Nuotrauka: Pixabay nuotr.

      2020-01-20 21:00:00

      Psichologas, turtingų ir sėkmingų žmonių konsultantas Jevgenij Dejneko teigia, kad skurdas – tai ne pinigų trūkumas, o žmogaus negatyvių įpročių visuma. Ir tik atsisakius šių įpročių galima iš esmės pagerinti savo finansinę situaciją. Susipažinkite, kokie tai įpročiai ir pasitikrinkite, ar jie jums nėra būdingi. Jei rasite kažką gerai pažįstamo, pats metas tai keisti, jei norite klestėti ir pasiekti sėkmę. 

      Kaltų ieškojimas

      Skurstantis žmogus niekada neprisiima atsakomybės. Dėl savo nesėkmių jis kaltina kolegas, viršininkus, aplinkybes, artimuosius, bet ne save patį. Jo mintys: „Jeigu ne JIE, aš seniai bučiau sėkmingas, „Man kiti trukdo, aš nieko negaliu pakeisti“, „Tai nuo manęs nepriklauso“ ir pan.

      Atidėliojimas

      Nuo vaikystės girdime sakant: „devynis kartus pamatuok dešimtą kirpk“. Laikas eina, o žmogus vis galvoja, matuoja, svarsto, kol ima ir atsiranda kitas, kuris yra linkęs veikti ir „nukerpa“ tai, ką pirmasis taip kruopščiai ir ilgai matavo! Laimi tas, kuris nebijo padaryti pirmą žingsnį ir surizikuoti, tas kuris naudoja idėjas, o ne užkasa jas savo atminties kampučiuose. Žmogus su vargšo mąstymu visada tempia laiką, o savo neveiklumą teisina galvojimu, pasirengimu.



      Pasyvumas

      Vargšai nerizikuoja. Jie pasirenka stabilias, nors ir nedideles pajamas. Jie taip ir gyvena vos sudurdami galą su galu, nuo algos iki algos, negebėdami iš esmės kažką pakeisti.

      Noras viską gauti nemokamai

      Tipinis vargšų atstovas yra užsiregistravęs įvairiems nemokamiems siuntiniams, treniruotėms, video seminarams, kurių didesnės dalies taip ir neperklauso. To rezultatas: žmogus gyvena iliuzijoje, kad kažką daro, keičia įpročius, nors iš tikrųjų jokio vystymosi nėra. Visi žino, kur yra nemokamas sūris. Norint tapti sėkmingu verslininku ar savo srities profesionalu būtina bendrauti su mokytojais, išsikelti tikslus ir sudėlioti jų siekimo planą. Pinigai, kurie mokami už pamokas, konsultacijas – tai ne tik ateities sėkmės rodiklis, bet ir esminė motyvacijos kaina.



      Nenoras mokėti už kitų darbą ir paslaugas

      Žmogus su vargšo mąstymu mėgsta gyventi kitų sąskaita. Knygas, muziką, mokymosi medžiagą, filmus arba programas toks žmogus siunčiasi nemokamai. Jo filosofija –  jei gali kažką gauti nemokamai, niekada už tai nemokėk! Gyvenimą jam palengvina interneto svetainės (torrentai, piratiniai saitai), sukurtos tokių pat vargšų vargšams. Atsisiuntei mokamą prekę nemokamai = pavogei. Svetimos intelektualios nuosavybės vagystė pasmerkia žmogų amžinai gyventi skurde.

      Savigaila, aukos pozicija

      Dažnai žmonės mato savo problemų priežastis aplinkoje – nepalanki geografinė padėtis, figūros trūkumai, gimė neturtingoje šeimoje, prastas išsilavinimas, valstybę valdo niekšai ir t.t. Vargšo žmogaus arsenale yra daugybė priežasčių savęs pasigailėti, tačiau pinigai nemėgsta tų, kurie nuolat savęs gailisi ir nesiima keisti situacijos

      Skundai

      Ne paslaptis, kad pinigų trūkumas – negatyvių emocijų priežastis. Skirtingai nuo vargšo, žmogus su turtuolio mąstymu nesėkmę priims kaip dar vieną pamoką ir laiptelį link savo siekiamo tikslo, jis nepripratęs verkšlenti ir skųstis likimui. Jei žmogui norisi, kad jo pagailėtų, jis gali skųstis, bet lengviau nuo to nepasidarys, be to ir pinigų kiekis piniginėje nepasikeitė – jų kaip nebuvo taip ir nėra.



      Priklausymas nuo kitų nuomonės

      Sėkmingas žmogus vertina savo individualumą, ir nepriklauso nuo aplinkinių nuomonės. Vargšas atvirkščiai – didžiąją savo laiko dalį skiria įvaizdžio palaikymui kitų žmonių akyse. Tuo pat metu jis lyginasi su tais, kurie yra sėkmingesni ir stipresni. Žinoma, tai, ką jis pamato, nenuteikia optimistiškai, todėl atsiranda papildomos priežastys skųstis, ieškoti kaltų. 

      Pinigų švaistymas be tikslo

      Vargšas žmogus neturi finansinės strategijos. Jo principas: uždirbai ir išleisk. Tuo tarpu turtingas uždirbtus pinigus investuoja į kapitalo kūrimą. Dažna mąstymo klaida tokioje situacijoje: „Ką aš galiu investuoti, jeigu nėra pinigų?“. Pinigų nėra todėl, kad žmogus negalvoja apie ateitį. Turtingais tampa ne tie kurie daug uždirba, o tie, kas išmoko protingai valdyti savo pajamas ir išlaidas.

      Noras viską gauti čia ir dabar be jokių pastangų

      Vargšai nesistengia mokytis ko nors naujo, nedirba perspektyvai, o nori daug turėti tiesiog dabar. Tai ryškus vartojimo sistemos elgesio pavyzdys. Žmogus nori visko ir iš karto, už minimumą pastangų. Jis panašus į valstietį, kuris žiemos metu suvalgo sėjai skirtas bulves, o pavasarį neturi ką sodinti į dirvą.



      Darymas to, kas neteikia malonumo

      Pas vargšą visada atsiras 10 kaltų, 100 pasiteisinimų ir 1000 priežasčių, kodėl jis turi eiti į nemėgstamą darbą. Jis gyvena tik mintimis apie penktadienį, keikia valdžią, bet vistiek kiekvieną pirmadienį žygiuoja į nekenčiamą darbovietę. Savo verslo kūrimui jam trūksta drąsos. Taip nieko nekeisdamas žmogus ir pragyvena savo gyvenimą. Metai po metų.

      Laiko švaistymas

      Žmogus su vargšo mąstymu kelia sau klausimą: kaip „užmušti“ savo laiką? Šitas pakankamai negatyvus nusistatymas turėtų transformuotis į teisingą klausimą: kaip man išnaudoti laiką su maksimalia nauda? Juk kiekvienas gauna tai, ko siekia: vargšas „užmušinėja“ laiką ir savo gyvenimą, o turtingas išnaudoja turimą laiką ir tampa dar turtingesniu.

      Jei perskaičius šį sąrašą paaiškėjo, kad kažkas ir jums yra būdinga, verta pradėti tai keisti. Žinoma, jei norisi klestinčio, sėkmingo, laimingo gyvenimo. Viskas įmanoma, jei žmogus susikuria veiksmų planą ir imasi veikti!

      Skaityti komentarus