°C
   2024 04 25 Ketvirtadienis

   Tomas Gudėnas: Mes neturime sparnų, bet išmokome skristi

   Nuotrauka: Tomo Gudėno asm. nuotr.

   Autorius: Tomas Gudėnas
   2023-03-20 17:00:00

   Mes neturime sparnų, bet išmokome skristi. Neturime pelekų, bet panėrėme giliau už banginius. Neturime nagų ir ilčių, bet kovojame narsiau už kardadančius tigrus.

   Vieni mano, kad esam gimę plėšrūnais ir tai įrodo mūsų agresija. Kiti tiki, kad esam gamtos globėjai ir mūsų gebėjimas rūpintis kitais, tai puikiai demonstruoja. O aš manau, kad mes gimę pasirinkti kuo norime būti. Galime vadovautis savisaugos instinktais ir kiekvieną naują situaciją priimti kovingai. Galime vadovautis širdingumu ir statyti tiltus tarp nesutarimų. Gebame apsvaigti nerimu ir įtikėti, kad kerštas yra sprendimas. Arba apsvaigti nuo meilės ir suprasti kaip bendradarbiavimas yra gerovės pamatai.


   Nei žudikiškas pyktis, nei šventas spindesys nėra mūsų prigimtis.

   Mūsų prigimtis pasirinkti kuo norime būti.

   Dalis mūsų elgesio įrašyta į DNR.
   Dalis mūsų elgesio išmokta mūsų vaikystėje.
   Dalis mūsų elgesio padiktuojama religinių ar politinių lyderių.
   Dalis mūsų elgesio tai įsipareigojimai prieš save ir kitus.
   Dalis mūsų elgesio tai įpročiai ir nusiteikimas.


   Ir tuomet lengva surasti pasiteisinimų savo baimei, nepritekliui ar motyvacijos stokai. Kalti genai, tėvai, kaimynai, politikai. Bet žinokit jie dėl nieko nekalti - jie elgėsi geriausiai kiek galėjo. Nori gyventi geriau? Turi elgtis pažangiau negu jie. Tu gali suformuoti savo įpročius. Gali įsipareigoti švaresniam gyvenimui. Gali studijuoti viso pasaulio filosofinę ir dvasinę literatūrą, kad plėsti savo požiūrį į tai kas yra teisinga ir šventa. Gali panirti į savo pasąmonę ir joje sukurti palankius pokyčius. O svarbiausia suprasti, kad ir genai tai ne nuosprendis.

   Epigenetika - mokslas tyrinėjantis aplinkos poveikį genams, mums turi nuostabių žinių. Kiekvieną akimirką mumyse yra aktyvi tik dalis genų koduojančių mūsų asmenybę. Patekę į sveiką aplinką mes aktyvuojame genus kurie įjungia vertingiausias mūsų savybes. Tad mūsų dieta, laisvalaikio pomėgiai, radijo laidos kurių klausomės ir visa kita, nusprendžia kurie genai bus aktyvus, o kurie išsijungs. Naujojo amžiaus dvasingume tai vadinama aukštomis ar žemomis vibracijomis.

   Prisiklausei trydos iš nepraustaburnio politiko burnos - aktyvuojasi durnumo genas. Susitikai su aplinkosaugos specialistais - įsijungia sąžinės ir rūpestingumo genas. Nuėjai į kazino - įsijungia genas atsakingas už polinkį surizikuoti viskuo, kad veltui gauti pinigų. Paskyrei laiko gėlių auginimui aktyvuojasi genai padedantys jausti ryšį su gamta ir įgyvendinti ilgalaikius projektus. Tu esi ne tai kuo gimei, tu esi tai kuo save sukūrei. Daug smagiau savyje matyti pokyčius kurie džiugina. Bet jie neatsitinka kartojant senus įpročius. Prasmingi pokyčiai įvyksta atliekant naujus veiksmus kurie kuria progresą mūsų genų, pasąmonės ir kūno lygmenyje. Gerovės galima laukti, nes kažkas pažadėjo. Gerovę galima sukurti nes tai ir yra tavo laisvė.


   Net jei visas pasaulis kraustosi iš proto, mes savo prote galime sukurti tvarką. Reikia tik šiek tiek tikslingų veiksmų. Darbas su judesiu, kvėpavimu, meditacija, garsu, laikysena. Visa tai susideda į galingą vibracijų pakėlimą.

   Skaityti komentarus