°C
   2022 09 26 Pirmadienis

   Tomas Gudėnas: Jei kas nors neranda džiaugsmo savo gyvenime, būtinai randa tam priežasčių

   Nuotrauka: Pixabay.com nuotr.

   Autorius: Tomas Gudėnas
   2022-08-10 13:00:00

   Jei kas nors neranda džiaugsmo savo gyvenime, būtinai randa tam priežasčių. Vieniems tai praeito gyvenimo karma. Antriems Dievo bausmė. Kitiems visatos atsitiktinumas. Ketvirtiems blogi žmonės aplink, o dar kam nors tai Mama ir Tėtis mažai davė.

   Ir jeigu jau nesigauna savo gyvenimo gyventi su pasitenkinimu žmonės pradeda dairytis į tai ko čia ir dabar nėra. Vieni laukia rojaus, kiti rytojaus, treti sekančio gyvenimo, o ketvirti nesulaukia ir pradeda gyventi kitų žmonių gyvenimus. Paskęsta straipsniuose apie įžymybes, pramoginiuose serialuose, sporto varžybų stebėjime ar televizoriaus laidose. Juk kažkieno džiaugsmą stebėti lengviau negu savo kančią. 

   Turėdami galimybę susikurti šio gyvenimo stebuklą daugelis kažkodėl pasirenka patirti pragarą, o rojaus tikisi po mirties. Tačiau į mirtį mes pasiėmėme tik tas patirtis kurias sukūrėme šio gyvenimo eigoje. Mes juk gimėme tam, kad patirti patirtis. Visą įvairovę. Ir tik nuo mūsų priklauso kiek aukštai jose suspėsime pakilti. Bet deja kai kurie net saugumo jausmo nesugeba pasiekti. Kiti baladojasi vos ant malonumo ribos. Kažkas tuo tarpu jau ir pašaukimą ir pareigą išmoko išgyventi. Daug rečiau sutinkame tuos kurie yra meilėje, dėkingume ar gyvena savo svajonę. O jei ir ji išsipildo tada lieka tiktai visatos paslapčių pažinimas, tarnystė ir ekstazė. O tai ir yra rojus žemėje. Ne tas kuriam reikia mirti, ar iš naujo atgimti. O tas kurį matai dangaus melyje, bangų šokyje, gėlės žydėjime ir draugų prisilietime.

   Susidūrus su sunkumais kyla pagunda pamiršti savo atsakomybę už savo patirtį ir apkaltinti prigimtinę nuodėmę, blogą karmą ar supuvusią sistemą. Galvojame, kad mūsų netektys ir išbandymai tai bausmė. Bet Kai savo gimimo sąlygas priimame su dėkingumu galime suprasti, kad nesame nubausti. Mūsų šeima, kūnas, aplinka, finansai ir talentai atitinka mūsų gyvenimo poreikius. Būtent tavo kūnas, tavo balsas, tavo gebėjimai ir aplinka yra geriausia įranga tavo gyvenimo misijai įkūnyti. Ir tada nesvarbu kas išdalino kortas su kuriom gimėm. Ar tai Dievas paskyrė, ar Dalia nulėmė, ar karma grąžino, ar prieš gimstant pasirinkom, o gal nesąmoninga gamta atsitiktinai davė. Vis vien turim tik tai ką turim. Ir su tuo kas esam teks nugyventi visą gyvenimą. O tame kiek tik du protingi keliai. Arba susitaikyti su viskuo kas buvo, yra ir bus. Arba sukurti savo ateitį pagal svajonės žvaigždėlapį.

   Pirmas kelias tai atsidavimas, nuolankumas, dėkingumas, priėmimas ir paleidimas. Antras kelias tai disciplina, pastangos, saviugda, darbas, mokymasis. Sujungus abu kelius gaunasi visuma. Vieni ją vadina Jin ir Jang, kiti moterišku ir vyrišku pradu, treti Shiva Shakti, ar Saulės ir Mėnulio energija. Pavadinimų yra tūkstančiai. Bet tik juos numetus galime patirti ką jie reiškia. Tad nelaukime to, kas bus po to. Nes dabar yra mūsų vienintelė galimybė DABAR gyventi rojumi. Rytoj bus rytojaus galimybės patirti palaimą. Bet šios akimirkos galimybė yra tik viena. Tad palaikykime santykį su šia akimirka tarytum ji yra šventa. Ir taip iš akimirkos į akimirką. Tai ir yra gyvenimas rojuje.

   Skaityti komentarus