°C
   2022 05 26 Ketvirtadienis

   Tomas Gudenas: Politika ir dvasingumas

   Nuotrauka: Asmeninio archyvo nuotr.

   Autorius: Tomo Gaudeno Facebook įrašas
   2022-01-17 09:00:00

   Dažniausiai rašau saviugdos temomis, o vakar parašiau visuomenine tema. Sulaukiau daug palaikymo, kelių blevyzgų ir įdomių komentarų kuriuos norėčiau čia aptarti.

   ,,Jūs užsiimate dvasiniu ugdymu, nereikėtų politikuoti."

   Rašant dažniausiai dalinuosi patirtimi kuri man padėjo sukurti pozityvius pokyčius. Pozityvius pokyčius vadinu dvasiniu augimu. Savo dvasinį augimą tęsiu ir toliau. Gebėjimas ramiai išsakyti nepatogų požiūrį yra dvasinio kelio dalis. Kiekvienas suaugęs žmogus turi gebėti išreikšti savo mintis, be baimės, gėdos ar kaltės.

   Jeigu viena iš šių emocijų egzistuoja, jo požiūris bus pataisytas aplinkinių.

   Nemalonu jei požiūris priešingas, tačiau jis reikalingas sąžiningai komunikacijai. Mes nesame vienodi. Ir tik supratę vieni kitus galime susivienyti.

   Sąžinė - tai gebėjimas neveidmainiaujant atstovauti savo vertybes. Tai dvasinio kelio dalis.

   Mums reikalingas gebėjimas mandagiai išsakyti tai ką manome, nebijant, kad už tai pasmerks. Ypač aktualu valstybėje kuri deklaruoja save kaip laisvą.   ,,Tomai, jūs Jogos mokytojas, kodėl kalbate apie politiką?"

   Kalbu ne apie politiką, o apie psichologiją. Mane domina mechanizmai kurių dėka emocijos ir mintys daro įtaką žmonių politinėms pažiūroms ir pasirinkimams.

   Manau, kad priklausomai nuo psichinės ir emocinės būklės keičiasi žmogaus politinės pažiūros. Mane domina pasaulis kuriame dažnas patiria meilę, gausą, laimę ir klestėjimą, o visuomenės elgesys tam turi didelį poveikį.

   Pakalbėjau nes pastebėjau akivaizdžiai žeminantį valdančiųjų poelgį. T.y. diskriminacija dėl požiūrio. Tokio elgesio nepalaikau ir kaip pilietis turiu išreikšti nepasitenkinimą, kol toks elgesys netapo kultūra.

   Aš, kaip Jogos mokytojas, pristatau save kaip gerą specialistą, bet ir pas mane iš pamokų kartais išeina nepatenkinti žmonės. Jiems išėjus aš nesakau, kad jie yra padugnės, atmatos ir asilai. Aš galvoju - ką galiu padaryti, kad ir šiems žmonėms mano užsiėmimas galėtų būti naudingas. Tai padeda tobulėti. Tokio pačio požiūrio tikiuosi ir iš valdančiųjų. Būtų profesionalu ir atsakinga.

   Dėl vienos situacijos matymo skirtumų mano FB anketą paliko 15 draugų.

   Jeigu draugystės nutraukimui užtenka vieno nesutapimo - papasakoję apie save viską mes neturėsime nė vieno draugo. Nes visi įvairiomis temomis turime skirtingų požiūrių.

   Kuo psichinė sveikata trapesnė tuo priešingas požiūris tampa skaudesniu. Kai žmogus nepasitiki savimi jis labai prisiriša prie savo nuomonės. Žmogui kuris nepasitiki savimi nuomonės oponentai tampa priešais.

   Žmogus kuris nepasitiki savimi ir agresyviai atstovauja savo nuomonę - tampa neramumų priežastimi, bet tuo kaltina savo oponentus.

   Man diskusijos oponentai tai galimybė išgryninti savo požiūrį ir pamatyti platesnį vaizdą. Gali atrodyti, kad kalbu griežtai, bet priešingai galvojantiems pykčio nejaučiu.

   Manau mes pakankamai subrendę, kad galėtume išsakyti ką mąstome be įžeidimų. Antraip kam tada spektaklis, kad esam demokratinė valstybė. Brandus žmogus su priešingai galvojančiais kalba ramiai.   Sveikinu nepatogumus, tikiu, kad nepatogias temas turime išdiskutuoti. Kad šios temos neliktų kaip nesprogusios bombos kažkur po žeme.

   Kalbėkite tai ką galvojate su pagarba ir mokykitės iš savo oponentų. Šis pokalbis tai ne kova, o žmonijos evoliucijos pakopa. Vienodumas evoliucijos nežada. Tad nesipiktinkite tie kam mano mintys nepatiko. 

   Pagalvokite, kas jus užkliudė ir kaip taikiu būdu jūs galite išreikšti aukštesnį požiūrio tašką. Juk vienintelė galimybė sugyventi be karo, tai diskusija kurios metu mes išsakome viską kas slepiasi mūsų mintyse. Tik tada grįžtame į vietą kur mums nėra ko slėpti. Tai ir yra vienybė.

   Tai yra autoriaus nuomonė, už kurios turinį minfo.lt neatsako.

   Skaityti komentarus

   kEMlzpAX 2022 22 01 02:13

   555

   0
   0
   Atsakyti

   Komentuoti gali tik registruoti vartotojai