°C
   2020 06 01 Pirmadienis

   Kinijos prezidentas Xi Jinping dalinasi gyvenimo principais, kuriais vadovaujasi

   Nuotrauka: News nuotr.

   2019-10-31 08:00:00

   Kinijos prezidentas Xi Jinping yra sakęs: 

   Kai buvau mažas vaikas, buvau labai savanaudis, todėl visuomet troškau turėti viską, kas geriausia. Galiausiai visi nuo manęs nusisuko, net mano draugai. Aš niekuomet nekaltinau savęs ir visą kaltę suversdavau kitiems.

   Tačiau mano tėtis išmokė mane labai svarbių gyvenimo pamokų. 

   Vieną dieną jis pagamino du dubenėlius makaronų ir padėjo juos ant stalo. Viename jų buvo kiaušinis, o kitame ne. Tėtis paprašė išsirinkti vieną iš jų. Tuo metu kiaušiniai buvo deficitinė prekė! Mes valgydavome kiaušinius tik per šventes ar Naujuosius Metus. Žinoma, aš pasirinkau dubenėlį su kiaušiniu. Pradėjus valgyti, aš negalėjau atsidžiaugti tokiu protingu sprendimu ir su pasigardžiavimu suvalgiau kiaušinį. Koks aš buvau nustebęs, kai paaiškėjo, jog kito dubenėlio dugne buvo du kiaušiniai. Aš ėmiau gailėtis savo sprendimo. Pykau ant savęs dėl tokio skuboto sprendimo. Tuo metu mano tėtis nusišypsojo ir tarė:  „Mano vaike, tu privalai prisiminti, kad tai, ką tavo akys mato, nebūtinai yra tiesa. Jei tu naudosiesi kitais žmonėmis, galiausiai pralaimėsi! 

   Kitą dieną tėtis vėl pagamino du dubenėlius makaronų: vieną su aiškiai matomu kiaušiniu, o kitą be nieko. Jis vėl juos abu padėjo ant stalo ir liepė išsirinkti. Šį kartą aš buvau protingesnis ir pasirinkau dubenėlį be kiaušinio. Aš nustebau, kai praskyrus makaronus, paaiškėjo, jog ant dugno nėra nė vieno kiaušinio! Tėtis vėlgi nusišypsojo ir tarė:  „Mano vaike, tu negali visuomet kliautis patirtimis, nes kartais gyvenimas gali būti pilnas netikėtimų ir susiklostyti ne taip, kaip tikėjaisi. Tačiau tu negali liūdėti ar pykti dėl to. Paprasčiausiai priimk tai kaip pamoką. Tu negali to išmokti iš knygų. 

   Trečią dieną tėtis vėl pagamino du dubenėlius makaronų ir visai kaip anksčiau - vieną su kiaušiniu, o kitą be. Jis juos padėjo ant stalo ir vėl liepė išsirinkti, sakydamas: „Mano vaike. Rinkis. Kurio dubenėlio nori?” Šį kartą aš tėčiui atsakiau: “Tėti, tu rinkis pirmas. Tu esi šeimos galva ir daugiausiai prisidedi prie šeimos gerovės.” Mano tėtis neatsisakė pasiūlymo ir pasirinko dubenėlį su kiaušiniu. Kai aš valgiau makaronus iš savo dubenėlio, buvau įsitikinęs, kad jame nebus nė vieno kiaušinio. Tačiau likau nustebintas, kai dubenėlio dugne aptikau DU kiaušinius! 

   Mano tėtis nusišypsojo ir su meile tarė:  „Mano vaike, tu turi atsiminti, kai galvoji apie kitų gerovę, geri dalykai nutiks ir tau!” 

   Nuo to laiko gyvenu vadovaudamasis šiais trimis principais. Nesvarbu, ar tai asmeninis gyvenimas, ar verslas aš visuomet kitus iškeliu į pirmą vietą ir pirmiausia pagalvoju apie juos. 

   Skaityti komentarus