°C
   2019 03 22 Penktadienis

   Kaip atpažinti narcizą ir apsaugoti save? (II)

   Nuotrauka: Pixabay nuotr.

   2018-06-21 15:00:00
   2018-06-21 15:00:00

   Tęsiame pasikalbėjimą apie narcizų sakomus žodžius ir tikrąją jų reikšmę. Stebėkime save, savo elgesį ir visus santykius priimkime kaip nuostabias gyvenimo pamokas. Šios įžvalgos padės daugumai moterų kojas naudoti pagal jų tiesioginę paskirtį.

   Tu per stipriai reaguoji

   Iš tiesų tu reaguoji adekvačiai, nes narcizas dažnai elgiasi durnų durniausiai. Narcizai mėgsta kaltinti kitą, sukelia jiems abejonių savimi ir toliau sėkmingai kuria santykius manipuliacijų pagalba. Tą jie daro ne iš meilės kitam, o iš meilės sau ir noro pasinaudoti visais, kuriuos tik sutinka savo gyvenimo kelyje. Todėl nenustebkime, kai matome narcizą, kuris moka pataikauti kitiems. Net ir savo energijos donorams. Manipuliacijų pagalba egoistai tęsia santykius, jų partneriai lyg apkvaitę pasitiki labiau jais, o ne savimi.

   Tu per jautriai reaguoji

   Tokį kaltinimą dažnai meta nejautrūs ir empatijos stokojantys narcizai. Jie visais įmanomais būdais menkina savo partnerius ir nurodo jų nereikšmingumą. Narcizai gerus savo partnerių ketinimus naudoja kaip parazitai - ne santykiams puoselėti, o sau maitintis. Narcizai mėgaujasi, kai jų partneriams nesiseka, kai jiems nemalonu, baugu, skauda ir pan. Narcizai jaučiasi galingi ir svarbūs.

   Atsiprašau, kad tu taip pasijutai

   Ne. Narcizai neatsiprašinėja. Tokie egoistai niekada nelaiko savęs kaltais. Nes jie nėra už nieką atsakingi. Šią frazę narcizai naudoja tik tam, kad suteiktų vilties partneriui ir toliau tęstų savo patyčias. Narcizui nerūpi, kaip jo partneris jaučiasi, jam svarbiausia yra bet kokia kaina gauti tai, ko jis nori.

   Aš myliu tave

   Egoistams ši frazė reiškia kitus dalykus nei nuoširdiems žmonėms. Egoistams svarbu yra įtikinti partnerį dėl jo meilės. Arba dėl iliuzinio stengimosi pamilti partnerį. Narcizai gali sakyti: aš dar nemyliu tavęs, bet esu jau labai arti prie tos nuostabios meilės tau. To ir užtenka, kad meilės nemačiusi moteris atsiduotų, prisirištų, įsimylėtų viltį būti mylimai, nors kada nors ir kankintųsi visą likusį savo gyvenimą. Kol nenubus ir nesusivoks, kad partnerio žodžiai skiriasi nuo jo elgesio. Ir kad pati moteris pritraukė būtent tokį vyrą savo nebrandžiu elgesiu. Ir reikia keisti savo elgesį. Atminkime: egoistai mėgsta kontroliuoti ir vartoti, jie mėgsta, kai partneris yra jų kišenėje, gilioje, iš kurios išlipti yra pakankamai sudėtinga. Narcizai mėgsta būseną, kai jie yra partnerių gyvenimo centrai. Jų partneriai dažnai sprendžia narcizų problemas, įveikia jų sunkumus, kenčia jų skausmus. Narcizai mėgsta, kai partneriai skiria jiems visą savo laiką ir pamiršta save. Narcizai įtikina savo  partnerius, kad jų laimė yra partnerių rankose. Kai narcizas sako "aš myliu tave", tai reiškia, kad jis myli, kaip partneris laikosi jo susigalvotų ir tik jam vienam naudingų taisyklių ir gyvena pagal jas.

   Tu niekada nesurasi tokio, kaip aš

   Tiesą pasakius, tai būtų pats geriausias apdovanojimas po elgesio pasikeitimo. Tačiau su narcizais ir egoistais susitinka visi tie, kurie nemoka mylėti savęs. Tad priimkime savo gyvenimo pakeleivius, išmokime jų dovanojamas pamokas ir, atėjus laikui, eikime savais keliais. Kai tik nuoširdus ir atviras žmogus išauga savo naivumo marškinius, santykiai su narcizu, egoistu, manipuliatoriumi, nutrūksta labai lengvai ir paprastai. Mat narcizas pradeda nuobodžiauti ten, kur jis jau nebėra pasaulio bamba. Narcizas nemoka gyventi vienas, todėl labai greitai randa sau donorų ir tęsia savo voratinklio pynimą. Ar tu dar kartą pateksi vorui į rankas, priklauso tik nuo tavęs. Sėkmės.

   Skaityti komentarus