°C
      2024 04 27 Šeštadienis

      Kaip atpažinti narcizą ir apsaugoti save? (I)

      Nuotrauka: Pixabay nuotr.

      2018-06-16 15:00:00

      Žmonės, kurie yra empatiški, dažnai sukuria santykius su nejautriais, orientuotais į save narcizais, egoistais, susireikšminusiais individais. Jie galvoja vienus dalykus, sako kitus dalykus, o dar kitaip elgiasi. Atviras ir nuoširdus žmogus ne iš karto įtaria klastą. Sužinokime, kokias frazes naudoja piktavaliai ir ką jos iš tiesų reiškia. Ir atminkime: svarbiausias yra elgesys, o ne žodžiai.

      Ne viskas sukasi apie tave

      Kai egoistas sako šią frazę, jis turi mintį, jog viskas sukasi apie jį. Mat narcizai savo pasaulio centru laiko save patį. Jie reikalauja dėmesio iš partnerio, o jo negaudami manipuliuoja. Egoistas sunkiai plėtoja dialogą, jei pokalbio ašis nėra jis pats. Jam neįdomūs nei kiti žmonės, nei jų gyvenimai. Jam įdomios tik galimybės vėl ir vėl pasisakyti apie save, nes jis - pats svarbiausias. To negavęs, egoistas linkęs sukelti savo partneriui kaltę ir gėdą, neva partneris elgiasi savanaudiškai.

      Tu turi pasitikėjimo problemų

      Atminkime: egoistas nėra patikimas žmogus. Egoistas - tai toks partneris, kuriuo nereikia pasitikėti, jam neverta patikėti didelių dalykų, nes jis nebūtinai tęsi savo duotus pažadus. Jautrus ir nuoširdus žmogus turėtų labiau pasikliauti savimi ir trauktis iš destruktyvių santykių. Tačiau dėl įvairiausių priežasčių tą padaryti nėra lengva. Naivuolis, nuoširdus žmogus gauna savas pamokas. Egoistas gauna savas, neabejokime tuo. Visgi, verta atminti, kad kiekvieną kartą, kai egoistas nurodo į kito nepatikimumą, jis tik primena savo nepatikimumą, ir toliau mėtosi kaltinimais, kad išliktų savo akyse tobulu.

      Tu esi pavydi

      Narcizas įtikina, jog jis neskiria draugiškumo nuo flirto. Todėl flirtuoja savo partnerio akivaizdoje. O stebėdamas partnerio pavydą ir nesaugumo jausmą, jis jaučiasi galingu, reikšmingu. Taip, tai menko pasitikėjimo savimi pasekmės, liguistas elgesys partnerystėje. Ir kai galime tai stebėti, galime daryti sau tinkamus sprendimus. Atviro ir nuoširdaus žmogaus naivumas ir brandos stoka, nesugebėjimas meilės atskirti nuo nemeilės, skatina tęsti tokius toksiškus santykius. O narcizui to ir reikia.

      Mes esame tik draugai

      Kai tik narcizas pradeda nuobodžiauti savo ilgalaikiuose santykiuose, jis susiranda kokių nors individų, kurie jį linksmintų, suteiktų jam reikšmingumo, duotų dėmesio. Todėl narcizai turi keistų pažįstamų, kurių vardų net nežino, bet gali ir flirtuoti, ir susitikti, ir kalbėtis. Narcizai daro viską, kad tik jiems būtų nenuobodu ir malonu. Kai tokie žmonės stebi partnerio nepasitenkinimą, jie savo elgesiu partneriui bando sukelti nesaugumą, baimę, verčia partnerį pataikauti, būti geresniu ir pan. Narcizai kaltina partnerį dėl neva per didelės kontrolės ir menko pasitikėjimo. Vadina tuos bičiulius tik draugais. Verta atkreipti dėmesį, kad narcizai vyrai turi tokių draugų moterų. Ir priešingai. Atminkime: kai žmogus myli kitą žmogų, jis stengiasi nedaryti nieko, kas skaudintų partnerį. Ir tai nėra tie atvejai, kai esame santykiuose su narcizais.

      Tu esi nenormali

      Narcizai dažnai kartoja savo partneriams, kad jų elgesys, jausmai, mintys ir žodžiai nėra normalūs, nėra adekvatūs. Narcizai mėgaujasi savo galia, todėl visaip provokuoja. Jie mielai stebi, kaip kitas išeina iš savo ašies, praranda pusiausvyrą. Tuomet narcizai turi priežastį vadinti savo partnerį nenormaliu, sukelia nepasitikinčiam savimi individui abejonių ir dar labiau pririša jį prie savęs. Kas gi norės bendrauti su tokiu nenormaliu žmogumi be narcizo? Šis tekstas skirtas ne tam, kad pasakytumėme, kokie narcizai yra blogi. Šis tekstas įkvepia prisiimti atsakomybę už savo elgesius ir santykius su kitais žmonėmis. Jau greitai pratęsime pokalbį šia tema.

      Skaityti komentarus