°C
   2022 06 28 Antradienis

   Asmeninės savybės, kurios santykiuose yra svarbesnės už gerą išvaizdą

   Nuotrauka: Pixabay.com nuotr.

   2022-06-23 13:00:00

   Žmonės tarsi apsėsti rūpinasi savo išvaizda: meta svorį ir įdega, pratimų pagalba formuoja idealią figūrą, renkasi drabužius, kad paslėptų trūkumus. Jei žmogus tiesiog yra estetas, viskas gerai - į jį bus gražu žiūrėti, ir tai bus šaunu. Tačiau jei norima tokiu būdu pritraukti potencialius partnerius ir užmegzti laimingus santykius, nieko nebus. Yra kelios savybės, kurios traukia kur kas labiau nei išvaizda. Ir, kas ne mažiau svarbu, tai padeda išsaugoti turimus santykius ir padaryti juos laimingus.

   Gebėjimas klausytis

   Beveik visi moka ir mėgsta kalbėti, tačiau tik nedaugelis moka klausytis. Jei kada nors teko bendrauti su tokiu žmogumi, žinote, ką turime omenyje. Gebantis klausyti žmogus nelaukia savo eilės kalbėti, kai jūs kalbate, jis mintyse nerepetuoja atsakymo ir yra visas susitelkęs į tai, ką sakote.

   Pokalbį galima palaikyti net nesiklausant, ką kitas sako. Tai nėra sunku - linkčiokite galva, sakykite "taip..." ir nežiūrėkite į savo išmanųjį telefoną. Kita vertus, tikras klausymasis yra menas, tačiau jis visada jaučiamas ir vertinamas. Toks žmogus yra tas, su kuriuo tikrai norisi pasikalbėti.

   Kaip ugdyti klausymosi įgūdžius? Stenkitės susitelkti į tai, ką sako pašnekovas. Domėkitės tuo, ką jis ar ji sako, o jei jums neįdomu klausytis, kodėl apskritai su tuo žmogumi bendraujate?

   Spontaniškumas

   Kai kuriems žmonėms patinka visiškas spontaniškumas, kitiems - nuoseklumas ir patikimumas. Bet kokiu atveju, jei viskas griežtai suplanuota ir nėra netikėtų veiksmų, su tokiu žmogumi gali būti nuobodu.

   Spontaniškumas neleidžia santykiams tapti rutina, padaro juos įdomius ir spalvingus bei suteikia daug malonių prisiminimų.

   Kaip ugdyti spontaniškumą? Dažniau klausykite savęs, ko norite. Nesvarbu, ar jūsų impulsai vertinami, ar ne, svarbiausia, kad turite kokių nors troškimų. 

   Mylimam žmogui tiesiog šiaip sau pasiūlykite nueiti į restoraną (ypač jei tai ne įsimylėjimo pradžios laikotarpis, o daugiau ar mažiau stabilus ir beveik šeimyninis gyvenimas) ar suorganizuokite savaitgalio išvyką į kaimą, kad atrastumėte neįtikėtinai gražią vietą.

   Gebėjimas ką nors daryti gerai

   Nesvarbu, ar mokate gerai vairuoti automobilį, groti gitara ar kalbėti trimis kalbomis. Žmones visada žavi kitų žmonių įgūdžiai, nesvarbu, kuo jie užsiima.

   Kaip to išmokti? Tiesiog raskite tai, ką mėgstate daryti, ir tobulinkite įgūdžius. Beje, jei šiuo metu neturite santykių, tai padės juos susikurti - kai tik pasinersite į tai, kas įdomu, ir pamiršite, kad norite santykių, jie stebuklingai atsiras jūsų gyvenime.

   Savarankiškumas ir pasitenkinimas, tuo, kas yra

   Žmonės, kurie patenkinti tuo, ką turi, kitiems patinka labiau už tuos, kurie nuolat skundžiasi ir dejuoja dėl to, kad kažko nepakanka. Jei esate patenkintas savo išvaizda, esate daug patrauklesnis nei tada, kai manote, kad esate storas keistuolis.

   Jei esate patenkintas savo darbu, niekas jūsų nevadins nevykėliu. O vargšai, yra ne tie, kurie gauna mažus atlyginimus, bet žmonės, kurie jaučia, kad jiems nuolat trūksta pinigų.

   Kaip išmokti pasitenkinti tuo, ką turite?Tai nėra lengva, bet įmanoma. Pirmiausia nustokite lyginti save su kitais, tada raskite tai, kas jūsų gyvenime sekasi, ir būkite už tai dėkingi.

   Jokių kraštutinumų!

   Jei stebite savo figūrą ir stengiatės valgyti daugiau daržovių, tai puiku, bet jei piktinate picerijos darbuotojus reikalaudami picos be tešlos, tai visai kas kita. Tai pasakytina apie visus jūsų principus ir pomėgius - viskam yra ribos, o liguistas prisirišimas prie tam tikro elgesio niekam nepadeda būti laimingam.

   Kaip atsikratyti per stiprių prisirišimų? Pirmiausia turite išsiaiškinti, ar apskritai juos turite. Norėdami tai padaryti, paklauskite geriausių draugų ir šeimos narių - tegul jie sąžiningai pasako, ką apie jus mano. Tikėtina, kad jie jums apie tai jau yra pasakoję, bet jūs nekreipėte dėmesio.

   Tikrumas

   Galite be galo kurti netikras asmenybes, dėtis kaukes, slėptis po jomis ir net gyventi pagal jas, bet žmonės visada pajunta netikrumą ir nuo tokių asmenų pasitraukia. Tikrumas pasireiškia tuo, kad neslepiate savo jausmų ir neapsimetinėjate. Jūs atvirai šypsotės ir juokiatės, nesigėdijate kalbėti apie savo impulsus, troškimus ir pomėgius.

   Kaip tapti tikru? Atpažinkite, kas jūsų įvaizdyje yra kaukė (kartais tai nėra taip paprasta), supraskite, kodėl ją užsidėjote, ir išdrįskite eiti pas žmones be kaukės.

   Gebėjimas rasti kompromisą

   Gebėjimas ieškoti kompromiso, o dar svarbiau - noras jo siekti, yra ženklas, kad žmogus yra pasirengęs ilgalaikiams santykiams.

   Jei neieškote kompromiso ir verčiate partnerį visur jums paklusti, vadinasi, jo negerbiate ir anksčiau ar vėliau jam tai atsibos.

   Jei, priešingai, visada paklūstate ir pasiduodate, pavargsite jūs - ilgas tylos laikotarpis baigsis sprogimu ir jūs patys nutrauksite santykius.

   Ką daryti?Visada įsijauskite į kito asmens padėtį. Pavyzdžiui, dirbate namuose, o po darbo norite pasivaikščioti ir ištempti raumenis, čiuožti ant ledo ar užsiimti kitu aktyviu sportu. Tačiau jūsų antroji pusė visą dieną ant kojų, o vakare jau nenori jokios veiklos. Užuot reikalavę būti su jumis, pabandykite įsivaizduoti save mylimo žmogaus vietoje - ar norėtumėte išeiti po visos dienos veiklos?

   Įsijautę į kito asmens padėtį, galite nusiraminti ir rasti kompromisą.

   Rūpestingumas

   Beveik visi žmonės mėgsta, kai jais rūpinamasi (žinoma, be fanatizmo). Tai galimybė be žodžių pasakyti "aš tave myliu", "tu man rūpi".

   Svarbu atkreipti dėmesį, kai matote, kad žmogus liūdi, arba paklausti, kas nutiko, ir išklausyti visas problemas. Jei asmuo serga, pasirūpinkite juo taip, kaip tai darytų tėvai. Netgi tiesiog nusipirkite mėgstamą skanėstą, kai jo niekas neprašė.

   Kaip išmokti rūpintis kitais? Jei esate įpratę galvoti tik apie save, bus nelengva pradėti rūpintis kitais. Tačiau jei jums patinka kitas žmogus, nebus taip sunku sugalvoti, kaip jam padėti ir nustebinti.

   Humoro jausmas

   Visiems patinka linksmi žmonės, jie įkvepia pozityvumo, su jais norisi būti. Apskritai beveik kiekvienas žmogus turi humoro jausmą, tačiau juokingi gali būti skirtingi dalykai. Tai priklauso nuo auklėjimo, aplinkos ir kitų veiksnių.

   Bet kuriuo atveju su žmogumi, kuris dažniau šypsosi, o ne raukosi, ir kuris mėgsta nuoširdžiai juoktis, yra daug maloniau bendrauti.

   Kaip išsiugdyti humoro jausmą?Niekaip. Galbūt jau turite tai, tačiau tiesiog esate pernelyg drovus, kad juokautumėte prie žmonių, kuriuos nepakankamai pažįstate, arba jūsų humoro jausmas yra keistas. Nesvarbu - jei nesigėdijate būti savimi, žmonės priims jus tokį, koks esate.

   Stiprumas

   Tai vertinama ne tik vyruose, bet ir moteryse. Niekas nenori šalia savęs turėti silpno žmogaus, kuris nesugeba susidoroti su savo problemomis, o ką jau kalbėti apie pagalbą ir palaikymą sunkioje situacijoje.

   Vidinė stiprybė, gebėjimas spręsti problemas nesipiktinant viešumoje, gebėjimas palaikyti ir padėti - tai daug vertingiau nei maloni išvaizda.

   Kaip ugdyti vidinę stiprybę? Tai ilga savęs tobulinimo kelionė, kai nusprendžiate nuo šiol nesiskųsti nelaimėmis ir visas problemas priimti kaip įdomias užduotis, kurias reikia įveikti. 

   Skaityti komentarus