°C
   2020 06 02 Antradienis

   Ar sąmonė yra tiltas tarp mokslo ir religijos?

   Nuotrauka: Pixabay nuotr.

   2019-08-10 08:00:00

   Mokslas ir religija dažniausiai pateikiami kaip du skirtingi dalykai ir dažniausiai tai - tiesa. Tačiau jie turi kai ką bendro, kas juos galėtų sujungti ir tai yra žmogaus sąmonė. 

   Apie mūsų egzistenciją byloja tai, kad esame sąmoningos būtybės. Juk viskas, ką mes regime ir jaučiame yra apdorojama ir suvokiama smegenyse. Tačiau net ir mokslininkai nesugeba paaiškinti, kaip iš tikrųjų veikia sąmonė. Kodėl informacijos perdirbimas smegenyse sukuria vaizdą, jog egzistuoja vidinis pasaulis? Kodėl tai tiesiog nepaskęsta tamsoje be žinios? Kodėl mes visi turime vidinį pasaulį? 

   Paradoksalu - žmogaus sąmonės egzistencija yra nenuginčijama, tačiau faktas, kad mokslas negeba to paaiškinti, rodo, kad pasikliauti mokslu negalime. daugelis mokslininkų mano, jog sąmonė kyla iš kažkokios nejautrios materijos. Tačiau, jei ši prielaida kelia daugiau klausimų nei atsakymų galbūt turėtume apsvarstyti alternatyvų paaiškinimą, susijusį su dvasingumu? Ten sąmonė yra laikoma tokiu pat svarbiu komponentu kaip ir erdvė, laikas ir materija. 

   Įdomu tai, kad išplėtus mokslinį modelį ir įterpus sąmonę, modernaus mokslo išvados lieka tokios pačios. Matematika kaip ir fizika, biologija, chemija bei kiti materialaus pasaulio atradimai lieka tokie patys. Keičiasi tik mūsų suvokimas. Jei sąmonė yra iš tikrųjų viso ko pagrindas, tuomet didžiųjų išminčių ir mistikų mokymai įgauna naują prasmę. 

   Tie, kurie sugebėjo įsiskverbti į savo minčių pradžią, sugebėjo atrasti būties prasmę. Buvimo savimi jausmas, kurį visi gerai pažįstame, tačiau sunkiai apibūdiname, nėra jau toks unikalus. Sąmonės skleidžiama šviesa tai ta pati šviesa, kuri sklinda iš visų protų. 

   Kai kurie yra patyrę vidinę sąjungą su teiginiu “Aš esu Dievas”. Kai kuriose religijose tai būtų laikoma šventvagyste. Kaip bet kuris mirtingasis gali tvirtinti, kad jis yra Dievas, visagalis, aukščiausiasis? Šių laikų mokslas tokius teiginius laiko savęs apgaudinėjimu. Fizikai ištyrė visatą ir nerado Dievo egzistencijos įrodymų; panašu, kad visata gali veikti ir be Dievo pagalbos. 

   Bet kai mistikai kalba apie Dievą, jie nekalba apie kažkokią antgamtinę, aukštesnę būtybę, valdančią Visatą; jie kalba apie vidinį pasaulį. Jei norime rasti Dievą, turime pažvelgti į „giliausius proto užkampius“ - sritį, kurios mokslas dar neištyrė.

   Kai tai įvyks, gali atrodyti, kad Dievas pradėjo eiti tuo keliu, kuris galiausiai paskatins įsisavinti dvasinį pasaulį ir priimti Dievą. Juk mokslas, pagrįstas materialia pasaulėžiūra, tačiau tokia buvo Saulės sistemos samprata prieš keturis šimtmečius.

   Skaityti komentarus