°C
      2024 03 29 Penktadienis

      Manikiūras namuose: kaip taisyklingai jį pasidaryti

      Nuotrauka: Asmeninis archyvas

      Autorius:
      2018-08-22 19:00:00

      Moterys, norėdamos pasigražinti, neretai persistengia ir sau pakenkia. Posakis „grožis reikalauja aukų“, čia tikrai netinka. Tad, kokios nagų priežiūros klaidos daromos dažniausiai, kaip jų nedaryti, kaip taisyklingai pasidaryti manikiūrą namuose, pasakoja nagų priežiūros specialistė, tarptautinė instruktorė, tarptautinių konkursų laimėtoja, prekinio ženklo „Indigo“ atstovė Lietuvoje bei „Justės Studijos“ įkūrėja Justina Uždavinytė.

      Kokios nagų priežiūros klaidos daromos dažniausiai?

      Kalbant apie nagų priežiūrą namuose, pirmoji dažniausiai pasitaikanti klaida – netinkamas priemonių naudojimas. Labai dažnai moterys nusiperka produktus, nežinodamos ir neišsiaiškinusios, kaip tinkamai juos naudoti. Kitos klaidos, kalbant konkrečiai apie manikiūrą – labai giliai karpomos odelės, stiprus paspaudimas, norint jas atstumti. Ir, žinoma, lakavimas ryškiomis spalvomis, kai nėra supratimo, kaip tinkamai tai daryti.

      Kokios pačios svarbiausios nagų priežiūros taisyklės?

      • Taisyklė nr. 1. Darome tik tai, ką sugebame. Jei sunku tinkamai nusilakuoti nagus pačiai, bet nėra laiko ar galimybių aplankyti manikiūrininkę, užteks nagus gerai išpoliruoti arba padengti permatomu nagų laku.
      • Taisyklė nr. 2. Kas per daug, tas nesveika. Nepersistengiame nei su odelių karpymu, nei su spalvomis, jei žinome, kad negalėsime jų tinkamai prižiūrėti. Patikėkite manimi, geriau jokio manikiūro, nei apsilupęs senas lakas.
      • Taisyklė nr. 3. Nepamirštame elementarios nagų ir rankų priežiūros. Privalome nuolat naudoti rankų kremą, o odeles pamaitinti aliejuku, kad rankos atrodytų sveikai ir gražiai. Rankų kremas neatsiejama procedūros dalis, taip pat kaip ir veido kremas kasdienėje odos priežiūroje.

      Kokios gali būti klaidų pasekmės?

      Pasekmės gali būti įvairios: išsausėjusi, skeldėjanti oda, sausos ir plyšinėjančios odelės. Kalbant apie gilų odelių kirpimą: pažeista, paraudusi ir ilgainiui pakitusi odelių zona.

      Kaip taisyklingai, nesugadinant ir nepažeidžiant nagų, pasidaryti manikiūrą namuose?

      • Dezinfekuojame rankas prieš procedūrą „Cutasept“ purškalu.
      • Nagams suteikiame formą naudojant 180 arba daugiau gritų dilde (dildės gritai nurodo grubumą, kuo daugiau gritų – tuo švelnesnė dildė).
      • Tepame odelių šalintoją ant odelių ir laikome tiek laiko, kiek nurodė gamintojas. Odelių šalintojai būna įvairių konsistencijų: tiek skystesni, tiek tiršti.
      • Atstumiame odeles su apelsinmedžio lazdele. SVARBU! Nerekomenduojama namuose naudoti metalinių atstūmėjų, pakreipus jį neteisingu kampu, lengvai galima pažeisti nago plokštelę ir turėti tam tikrus nago pakitimus. Apelsinmedžio lazdele pašaliname kutikulę ir atstumiame antnagį.
      • Merkiame nagus į vonelę, kurią galime paruošti tiesiog į šiltą vandenį įlašinę lašelį muilo.
      • Palaikome 1–2 min., tuomet pakartojame atstūmimą pasitikrindami, ar viskas gražiai atsistūmė ir kerpame žnyplučių pagalba. Kerpame tik pabalusią zoną, nepersistengiame kirpti daugiau. Stengiamės kirpti viena kryptimi iš dešinės į kairę, vientisai ir nepalikti atplaišėlių. Po procedūros nusiplauname rankas po tekančiu vandeniu.
      • Nuriebaliname nago plokštelę spiritiniu valikliu (gali būti naudojamas tas pats „Cutasept“ valiklis), kad lakas geriau laikytų.
      • Tepame bazinį lako sluoksnį. Palaukiame, kol visiškai išdžius.
      • Tepame spalvą.
      • Tepame lako viršutinį sluoksnį.
      • Išdžiūvus lakui, odeles pamaitiname aliejuku ir rankas patepame rankų kremu.

      Sakoma, kad nagai – vienas iš pirmųjų sveikatos negalavimų išdavikų. Ar tai tiesa?

      Tikrai taip. Ant nago plokštelės galime pamatyti tam tikrus organizmo pakitimus bei ligas, tačiau tai reiktų vertinti adekvačiai ir nepulti į paniką pamačius paprasčiausią brūkšnelį ant nago plokštelės.

      Kokiomis priemonėmis galima nagus pamaitinti, sustiprinti?

      Visada rekomenduoju naudoti tik profesionalią kosmetiką, skirtą nagų priežiūrai. Jei turite kokią nors problemą, norėdamos atstatyti nago plokštelę ar sutvarkyti skilinėjančias odeles, visuomet kreipkitės į specializuotas būtent nagų priežiūros parduotuves. Ten Jus visada tinkamai pakonsultuos, pasiūlys būtent jums tinkančią priemonę ir išsamiai paaiškins, kaip ją reikia naudoti. Tai tikrai ypatingai svarbu, jei norite turėti geriausią rezultatą.

      Mylėkit save ir savo nagus. Prižiūrėkite ir puoselėkite juos! Juk rankos – moters vizitinė kortelė. O jei kyla klausimų, visada drąsiai kreipkitės į specialistus, jie visada padės.

      Skaityti komentarus