Internete, televizijoje, žurnaluose gausu informacijos apie tai, kas yra gražu, o kas ne. Beveik viskas populiariojoje žiniasklaidoje sukasi aplink žmonių grožį: įvairios garsenybės yra pristatomos tarsi sekso simboliai arba reklamuojama kosmetika, be kurios diktorius nesutiktų vesti vakaro panoramos.
Net jei manote, kad jums nerūpi šis kultas ir nesekate vis besikeičiančių madų, pabandykite nuoširdžiai pažvelgti į savo gyvenimą. Ką iš tikrųjų galvojate apie savo kūną? Ar yra dalykų, kuriuos norėtumėte pakeisti? O kaip jūs matote kitus? Net jei jums nerūpi antrosios pusės išvaizda, pabandykite pajausti kas jus fiziškai traukia?
Mes visi „tikrojo grožio“ idėją priimame skirtingai. Žemiau esančiame vaizdo įraše aptariamas tikrasis grožis bei pristatomi būdai, kurie padės į grožį pažvelgti kitaip ir galiausiai pakilti aukščiau šio kulto.
Pagrindinės vaizdo įrašo mintys:
Šiuo metu egzistuojanti Holivudo/populiariosios žiniasklaidos diktuojama tikrojo grožio definicija yra beprasmė. Ji kaskart keičiasi, o tai rodo, kad nėra vieno teisingo varianto.
Grožio kultas tapo toks akivaizdus, kad organizacijos (Pvz.: „Dove“) ėmė kurti reklamines kampanijas, kurios būtų priešingos tam. Tačiau net tokių reklamų kūrėjai verčia žmones tikėtis tam tikrų „gražių“ pasikeitimų kūne.
Jūsų sveikata turėtų tapti vedliu, nurodančiu, kaip rūpintis ir žvelgti į savo kūną. Keiskitės tam, kad labiau rūpintumėtės savimi, kad geriau jaustumėtės, o ne tam, kad įtiktumėte kažkokioms socialinėms normoms.
Tvirtas ryšys su savo kūnu, meilė jam, sveikatos puoselėjimas padės išvengti kelių pagrindinių mirties priežasčių.
Mūsų paviršutiniškumas ir kitų vertinimas pagal išvaizdą yra pagrindinis faktorius, kodėl „tikrojo grožio“ idėjos vis dar gajos. Pokyčiai ims ryškėti ne tik pakeitus požiūrį į save, bet ir į kitus.
Susitikinėjimų ir pasimatymų pasaulis yra pastatytas ant to. Tokių programėlių kaip „Tinder“ populiarumas yra to įrodymas, nes žmonės renkasi partnerį pagal jų išvaizdą, matomą nuotraukose.
Troškulys būti „seksualiu“ niekada nėra patenkinamas. Žvaigždės, kurios sulaukia tiek daug pagyrų dėl savo išvaizdos yra to pavyzdys, nes net sulaukę komplimentų, jie stengiasi „patobulinti“ savo kūną (Pvz.: J. Bieber).
Dažniausiai tai, ko nemėgstate savo kūne ar bandote paslėpti, kiti net nepastebi ir neteisia tiek, kiek jūsų pasąmonė yra linkusi manyti.
Skaityti komentarus