°C
   2020 07 04 Šeštadienis

   Privačiuose miškuose sužaliuos 3 tūkst. hektarų naujų miškų

   Nuotrauka: BNS nuotr.

   2019-04-06 16:00:00

   Šį savaitgalį prasideda kasmetinis pavasario miškasodis, truksiantis 2-3 savaites. Miškininkai sako, kad įprastai miškai sodinti pradedami balandžio viduryje, tačiau šiemet dėl sausų orų miško savininkai meta visus darbus ir tą daryti pradeda anksčiau.

   Privačių miškų savininkų asociacijos (PMSA) direktorius Aidas Pivoriūnas sako, kad esminis pavasarinio miškasodžio principas - medžius pasodinti tokiu metu, kad jie spėtų įsitvirtinti iki sprogstant pumpurams, nes vėliau medžiai sunkiau prigyja. 

   „Praėjusią savaitę dar buvo sniego ir šalnų, tačiau įšalas pasitraukė labai staigiai ir dabar darosi šilta ir sausa, todėl pirmasis masinis miškasodis vyks kiek anksčiau nei įprasta“, - pranešime cituojamas A. Pivoriūnas.   Skaičiuojama, kad šiemet vien asociacijos nariai į miško atsodinimą investuos 2 mln. eurų ir atsodins tūkstantį ha miškų, dar apie 2 tūkst. ha miškų bus įveista. Iš šiemet pasodintų sodinukų išaugusius medžius pjauti ir gauti ekonominės naudos bus galima anksčiausiai po 25 metų.

   „Esame atsakingi už miškų būklę prieš gamtą, todėl labai atsakingai žiūrime į miškasodį, grąžiname gamtai skolą. Kad ta skola pavirstų į dar didesnę naudą, papildomai įveisiame naujų miškų žemės ūkiui netinkamose vietovėse. Šiemet pasodinti miškai atneš naudos miško savininkų vaikams bei anūkams, jie ateityje taps geros kokybės įvairiarūšiais medynais“, - teigė A. Pivoriūnas.   Pagal pranešimą, sausesnėse nederlingose miško dirvose bus sodinami pušies sėjinukai, derlingesnėse - eglės sodinukai, šlapesnėse - beržo, juodalksnio sėjinukai bei sodinukai. Miškų savininkai skatina miškus atkurti mišrinant lapuočius medelius su spygliuočiais, nes tokie miškai yra atsparesni vėjui, įvairioms ligoms, be to, labiau primena natūralų, ne žmogaus sodintą mišką. 

   Papildomai bus atsodinamos ir tos vietos, kuriose ankstesnių metų pasodinti medeliai blogiau prigijo ar nepakankamai gerai vyko savaiminis miško žėlimas.

   A. Pivoriūno teigimu, šiemet miško savininkai įveis daugiau naujų miškų nei tai daro valstybė, nes vis dar nesėkmingai vykdomas nederlingų žemės plotų perdavimas miškininkams, kad šie galėtų plėsti miškų plotus. 

   Skaityti komentarus

   liudna 2019 07 04 03:00

   Nėra ko reklamuotis tarsi gerą darbą darai, kai atsodini tai, ką privalai ir jau planuoji, kaip po 25m galėsi kirsti. Tik pinigai galvoje ir sukasi. Cia niekada nebus misko.

   0
   0
   Atsakyti

   Komentuoti gali tik registruoti vartotojai