°C
   2020 08 09 Sekmadienis

   Per šimtą balinių vėžlių grįžta atgal į Dzūkijos gamtą

   Nuotrauka: Lietuvos zoologijos sodo nuotr.

   2020-06-19 09:00:00

   Lietuvos zoologijos sodas jau septintąjį kartą į Lietuvos gamtą išleidžia balinius vėžliukus. Šiais metais 108 baliniai vėžliai apsigyvens Metelių ir Veisiejų regioniniuose parkuose, praneša Lietuvos zoologijos sodas.

   Saugomų teritorijų darbuotojai pernai metų gegužės–birželio mėnesiais iš netinkamose vietose esančių dėčių surinktus balinių vėžlių kiaušinius atvežė inkubavimui į Lietuvos zoologijos sodą. Rudens pradžioje prie jau skylančių vėžliukų kiaušinių saugiam peržiemojimui zoologijos sode prisijungė dar keliasdešimt iš dėčių gamtoje iškastų balinių vėžliukų. Čia iš kiaušinių išskilę ir peržiemoję vėžliukai penktadienį grįš atgal į Dzūkijos gamtą. Dalis jų – 60 balinių vėžlių, apsigyvens Metelių regioniniame parke, o 48 baliniai vėžliai – Veisiejų regioniniame parke.

   Balinių vėžlių apsaugos projektą įgyvendina Metelių regioninio parko direkcija kartu su Lietuvos zoologijos sodu.

   Lietuvos zoologijos sode balinių vėžlių veisimo projektai vyksta nuo 2011 m. Per šį laikotarpį zoologijos sodo ir regioninių parkų specialistų rūpesčio ir atsidavimo dėka išauginti ir į gamtą išleisti 824 baliniai vėžliai.

   Skaityti komentarus