°C
   2020 08 13 Ketvirtadienis

   M. Puidokas: Lietuvai reikėjo ne tokios miškų urėdijų reformos

   Nuotrauka: ELTA nuotr.

   2019-04-16 12:00:00

   Kandidatas į prezidentus parlamentaras Mindaugas Puidokas sako, kad urėdijų reforma nėra tokia, kokios reikia Lietuvai. Jo paties nuogąstavimai dėl urėdijų reformos jam dar būnant Lietuvos valstiečių ir žaliųjų frakcijos nariu buvę pagrįsti. 

   Parlamentaro nuomone, panašios reformos buvo atliktos Latvijoje ir Estijoje, tačiau Lietuvoje nepasiteisino. 

   „Prieš reformą Lietuva pagal tuos pačius rodiklius atrodė geriau negu Latvija ar Estija po reformos. Vadinasi, reformos reikėjo, tačiau kitokios nei kad buvo Latvijoje ar Estijoje”, - antradienį spaudos konferencijoje „Neleiskime iškirsti Lietuvos miškų“ sakė Seimo narys.   Reaguodamas į didžiulį visuomenės sujudimą dėl miškų kirtimų saugomose teritorijose, taip pat tokiose teritorijose kaip „Natura 2000”, M. Puidokas teigia, kad sprendimai turi būti daromi nedelsiant. „Esu realistas ir tvirtai tikiu, kad jeigu naujasis aplinkos ministras Kęstutis Mažeika, kuris teigia, kad vis tiktai saugomose teritorijose turėtų būti draudžiami plyni kirtimai, saugos ne tik žodžiais, bet efektyviais sprendimais. Ir kad tie sprendimai atsiras greitai. Kuo ilgiau tokie sprendimai bus vilkinami, tuo vaizdas bus daug niūresnis”, - sakė M.Puidokas.

   Jo nuomone, labai svarbu, kad reikiamos įstatymo pataisos būtų priimtos, kad Miškų įstatymas atkeliautų iš Vyriausybės ir būtų orientuotas į pažangias Europos Sąjungos valstybes. Seimo narys tikisi, kad daugiau viešinant šią situaciją, greičiau sulauksime aplinkos ministro K. Mažeikos sprendimų. 

   Konstitucinis Teismas antradienį skelbs nutarimą byloje dėl miškų urėdijų reguliavimo ir jį įtvirtinančio įstatymo priėmimo tvarkos atitikties Konstitucijai. (Dainora Karklytė) 

   Skaityti komentarus