°C
   2022 11 30 Trečiadienis

   Kauno rajone prieglobstį rado Kauno Vyčio skulptūrai pozavęs Ukrainos žirgas

   Nuotrauka: Asociatyvinė nuotrauka | Pixabay.com

   2022-04-20 13:00:00

   Kauno rajone priglaustas Vyčio skulptūrai pozavęs Ukrainos žirgas. Su juo iš karo liepsnų ištrūko dar keli žirgai. Po daugiau nei 50 valandų trukusios kelionės iš Ukrainos į Kauno rajoną atvyko aštuoni žirgai: du iš jų – Bitneris ir Lavrentijus – liks Pajiesio žirgyne ir džiugins Kauno rajono vaikus. Kitus žirgus priglaus vietos ūkininkai, verslininkai, praneša Kauno rajono savivaldybė.

   Parsivežti žirgų į Ukrainą vykęs Kauno rajono dziudo ir jojimo sporto mokyklos treneris Irmantas Grikienis pasakojo, kad kelionė užtruko dėl sudėtingų muitinės procedūrų, todėl žirgai patyrė didelį stresą ir yra išsekę.

   Išskirtinė yra žirgo Lavrentijaus istorija. Šis žirgas yra Estijoje išvestos torių veislės ir panašus į lietuviškus žemaitukus. Būtent ta aplinkybė ir lėmė tai, kad jis 2018 metais tapo pozuotoju. Tuomet Ukrainos skulptoriai Olesis Sydorukas ir Borysas Krylovas, kurdami 7 metrų aukščio Vytį, išsinuomojo iš netoli Kijevo esančio „School Horse Club SP“ žirgyno juodą eržilą ir, į jį žiūrėdami, kūrė skulptūrą. Meninės kompozicijos „Laisvės karys“ kūrime dalyvavo ir lietuvis skulptorius Arūnas Sakalauskas.

   Vilniaus mieto vadovams atsisakius šią skulptūrą įkurdinti sostinėje, ji buvo pastatyta Kaune ir tapo vienu didžiausių miesto turistinės traukos objektų. ELTA primena, kad, atveriant kauniečių akimis skulptūrą prie Kauno pilies, oficialioje ceremonijoje vienas iš joje dalyvavusių ukrainiečių skulptorių kalbėjo, kad skulptūra simbolizuoja ir už laisvę kovojančius Ukrainos karius.

   O šiemet kovo pabaigoje Rusijai užpuolus Ukrainą, vietos žirgynams iškilo grėsmė: negalėdami parūpinti pašaro, žirgų savininkai jų atsisakė. Kartu su žirgais atvykusi trenerė Darija Lukašina pasakojo, kad daugybė Ukrainos žirgų nugaišo iš bado arba sulysę klaidžioja laukuose. Neretai rusų kariai juos tiesiog šaudo. „Kaip ir žmones“, – atsiduso ukrainietė.

   Kai šalia žirgyno kelis kartus vyko mūšiai, gyvūnus buvo nuspręsta evakuoti į Ukrainos vakarus. Netoli Lvivo buvo nusamdytos arklidės, tačiau tai problemos neišsprendė.

   Žirgyno savininkai, tarpininkaujant žurnalistui, Vyčio paramos fondo vadovui Viliui Kavaliauskui, nusprendė prašyti Kauno rajono mero Valerijaus Makūno pagalbos.

   „Kare pirmiausia reikia gelbėti žmonių gyvybes, bet gyvūnai irgi svarbūs. Juo labiau – žirgai, nuo kurių neatsiejama mūsų valstybės istorija“, – kalbėjo meras.

   V. Kavaliauskas tvirtino, kad Lavrentijaus gelbėjimo akcija turi svarbią simbolinę prasmę ir galės pasitarnauti jaunosios kartos pilietiškumui ugdyti. „Tai – ne tik ukrainiečių žirgas, bet ir mūsų kartu ginamos laisvės simbolis“, – pabrėžė žurnalistas.

   „Lavrentijui jau trylika metų, tačiau jis dar gali puikiai pasitarnauti vaikams. Kartu su Socialinių paslaugų centru rengsime edukacijas, nes žirgas yra puiki terapijos priemonė“, – pritarė Kauno rajono meras V. Makūnas.
   Pajiesio žirgyno direktorė Ieva Anužienė sakė, kad žirgams būtinas reabilitacijos laikotarpis, juos apžiūrės veterinarijos gydytojai ir suteiks reikiamą pagalbą.

   Anot Kauno rajono mero patarėjo Edmundo Mališausko, Savivaldybė ne tik nupirko žirgus, bet ir įdarbino D. Lukašiną Kauno rajono dziudo ir jojimo sporto mokykloje. Trenerei ir jos keturiolikmečiam sūnui Nikolajui parūpintas butas Mastaičiuose.

   Skaityti komentarus