°C
   2020 08 13 Ketvirtadienis

   Panevėžyje pradeda veikti neįgaliesiems skirtas socialinis taksi

   Nuotrauka: Socialinis taksi nuotr.

   Autorius: BNS informacija
   2019-03-15 10:00:00

   Nuo penktadienio Panevėžio mieste pradės veikti socialinis taksi, skirtas judėjimo negalią turintiems gyventojams.

   Socialinio taksi paslauga bus teikiama lengvuoju automobiliu, pritaikytu neįgaliojo vežimėliui. Vairuotojai bus apmokyti teikti pirmąją pagalbą, bendravimo ir kitų įgūdžių, pranešė savivaldybė.

   „Atsižvelgus į kiekvieno neįgaliojo poreikius, jis galės būti nuvežamas į sveikatos įstaigas, kiną, teatrą, parduotuvę, susitikimą, įvairias organizacijas, renginius ir pan.", – sakė Panevėžio miesto savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja Sandra Jakštienė.

   Anot savivaldybės, bus teikiama ne tik pavėžėjimo paslauga, bet ir pagalba išeinant iš namų į automobilį, daiktų nunešimas, įsodinimas ir palyda.

   Savivaldybės socialinių paslaugų specialistė Violeta Petraitienė BNS sakė, kad kol kas mieste taksi paslaugą neįgaliesiems teiks vienas automobilis. 

   Projektas kol kas veiks metus.

   Socialinio taksi paslaugas Panevėžyje teiks Nacionalinis socialinės integracijos institutas. Šiam tikslui savivaldybė iš miesto biudžeto tam skyrė 20 tūkst. eurų.

   Visą parą dirbantį socialinį taksi bus galima išsikviesti internetu www.socialinistaksi.lt arba telefonu. Skambučių centras veiks pirmadieniais–penktadieniais nuo 9 iki 18 valandos.

   Socialinis taksi jau veikia Vilniaus mieste ir rajone, Kaune, Klaipėdoje, Zarasuose ir Visagine. Šiemet be Panevėžio ši paslauga turėtų būti teikiama Klaipėdos rajone, planuojama plėtra į Alytų.

   Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.

   Skaityti komentarus