°C
   2020 07 15 Trečiadienis

   M. Puidokas prisidėjo prie kasmetinės akcijos Kaune „Saugios ir šviesios perėjos“

   Nuotrauka: Organizatorių nuotr.

   Autorius: Doc. dr. Mindaugas Puidokas
   2019-11-21 17:00:00

   Judrią lapkričio 20 d. pavakarę Kauno miesto perėjomis ėję praeiviai buvo saugūs: vyko organizacijos „Rytojaus Lietuva“ renginys „Saugios ir šviesios perėjos“.  Pagrindinis šios jau penktus metus vykstančios socialinės akcijos tikslas – atkreipti vairuotojų ir pėsčiųjų dėmesį, kad atėjus tamsiam paros metui kelyje svarbu saugoti save bei kitus eismo dalyvius. Akcijos metu „Rytojaus Lietuvos“ organizacijai talkino Lietuvos policijos mokyklos kursantai bei Kauno Afganistano karo veteranų klubo nariai.

   Pėstiesiems prie Kauno perėjų buvo dalinami atšvaitai ir primenama, kad už saugumą kelyje jie atsakingi ne mažiau, nei vairuotojai. Save saugoti bei nešioti atšvaitus ypatingai svarbu tamsiu paros metu, kai matomumas vairuotojams gerokai sumažėja. Sutemus pastebėti be atšvaitų į gatvę išeinantį žmogų nėra taip paprasta, o esant slidžiai dangai (lyjant, sningant, pašalus) ilgėja automobilio stabdymo kelias ir gali įvykti skaudi nelaimė. Jau tradicija tapusio renginio globėjas – LR Seimo narys Mindaugas Puidokas, kurio iniciatyva prieš 5 metus pirmą kartą ir buvo surengta ši akcija.  

   „Džiugu matyti, kad per tuos 5 metus, kai vykdoma ši akcija, Kauno mieste situacija pasikeitė į gerąją pusę. Jei 2015 turėjome daug neapšviestų perėjų, kuriose įvykdavo skaudūs autoįvykiai, nusinešę ne vieną gyvybę, tai šiuo metu pėstieji daug saugesni, nes didelė dauguma jų jau šviesios ir gerai matomos vairuotojams,“ – sako Seimo narys. 


   Renginys siejamas su lapkričio 17 d. minima Pasauline žuvusiesiems eismo įvykiuose atminti diena. Pagal Lietuvos kelių policijos duomenis šalyje per 2018 m. keliuose žuvo 170 žmonių, iš kurių trečdalis žuvo eidami ne per perėjas, o dar dešimtadalis žmonių žuvo perėjų vietose.


   Svarbu paminėti, jog renginiu buvo siekiama šviesti visuomenę apie pavojus tykančius kelyje, taip pat buvo kalbama apie pavojus tykančius pėsčiųjų einant per perėjas. Visi praeiviai geranoriškai bendravo su policijos mokyklos kursantais, kariais afganistaniečiais, „Rytojaus Lietuvos“ savanoriais. Vis tik norisi pastebėti, kad tik maža dalis kauniečių vilkėjo šviesą atspindinčias detales turinčius rūbus ar segėjo atšvaitus. Organizatoriai tikisi, kad šios akcijos paskatinti žmonės atidžiau saugos save ir artimuosius, ims nuolat naudoti atšvaitus, gatves kirs tik tam skirtose vietose, o prieš eidami per perėjas įsitikins, kad tai daryti yra saugu. „Saugių ir šviesių perėjų“ akciją rėmė: „UAB Rigveda“, „UAB ARV-Auto“ bei Kauno naujamiesčio darbo rinkos mokymo centras.

    

   Skaityti komentarus