°C
   2022 06 28 Antradienis

   Sveikatos teisės institutas: Ministras A. Dulkys prašo nutraukti administracinę bylą dėl kaukių pradinukams

   Nuotrauka: Sveikatos teisės instituto nuotr.

   Autorius: Sveikatos teisės institutas
   2022-05-26 17:00:00

   Kaip atrodo profesionalus atsakomybės vengimas? A. Dulkys prašo nutraukti bylą dėl įpareigojimo pradinukams dėvėti kaukes.

   Jei jautiesi užtikrintas savo teisumu, lauki teismo ir ruoši šampaną, o ne stengiesi išvengti net klausimo svarstymo, ar ne? Bet čia juk ne pirmas kartas, kai pandemijos valdymo būdai gelbėjami bandant išsisukti nuo teismo.
   Teisme pareiškėjus atstovaujantys STI ekspertai Lietuvos vyriausiojo administracinio teismo prašo vis tiek nagrinėti bylą iš esmės ir ištirti, ar įpareigojimas pradinukams dėvėti kaukes neprieštarauja Konstitucijai ir kitiems teisės aktams.

   Neteisėtas kišimasis į konstitucines žmogaus teises ir laisves, o ypač vaikų, negali būti pateisinamas tuo, jog ginčijamas sprendimas nebegalioja. 


   Ginčijamus aktus pasinaikinant iki teismo sprendimo priėmimo, o teismams nebesprendžiant dėl jų teisėtumo, sudaromos prielaidos pažeidinėti Konstitucijoje įtvirtintas, jos ginamas ir saugomas vertybes, inter alia Konstitucijos ginamą viešąjį interesą, žmogaus teises ir laisves, vaikų interesus. Prioritetinis vaiko teisių ir jo teisėtų interesų apsaugos ir gynimo principas bei viešasis interesas reikalauja, kad, sprendžiant su vaiku susijusius klausimus, būtų taikomos efektyvios vaiko teisių ir interesų užtikrinimo priemonės, todėl prašoma Lietuvos vyriausiąjį administracinį teismą nagrinėti bylą iš esmės.

   Lietuvos vyriausiojo administracinio teismo posėdis vyks jau šiandien, informuosime apie sprendimą.

   Skaityti komentarus