°C
   2020 03 31 Antradienis

   Rugsėjo 10 – Lukiškių aikštėje telkiamas mitingas už Vyčio paminklą

   Nuotrauka: BNS nuotr.

   Autorius: alkas.lt
   2019-09-08 13:00:00

   Rugsėjo 10 d., antradienį, 18-19:30 val. Vilniaus Lukiškių aikštėje visuomenininkai kviečia į mitingą „Dėl Vyčio ir Lietuvos Laisvės kovų atminties įamžinimo Vilniuje!“.

   „Lukiškių aikštė – Tautos laisvės Gynėjų, valstybingumo kūrėjų pagerbimo vieta. Čia – ir tūkstantmetės Lietuvos laisvės kovų istorijos, ir sukilėlių egzekucijų, saugumo rūsiuose ir Lukiškių kalėjime kankintų, nužudytų laisvės kovotojų pagerbimo aikštė. Ji privalo tapti mūsų valstybės kūrėjų, Didvyrių įamžinimo panteonu, reikšmingų švenčių pagarbos verta vieta“, – rašoma mitingo rengėjų pranešimeplatinamame socialiniame tinkle Facebook. Kvietimą pasirašo vilniečiai visuomenininkai: Astra Genovaitė Astrauskaitė, Kęstutis Tamašauskas, Arturas Grigas, Algis Avižienis, Jonas Burokas, Vladas Turčinavičius, Dalia Tarailiene.

   Mitinge pasisakys ir su Vyčio istorija, svarba Lietuvos valstybingumui supažindins Dailės Akademijos prof., Vyčio studijos autorius Juozas Galkus, savo žodį tars ir poziciją Lukiškių aikštės svarbai išreikš Seimo Laisvės kovų ir valstybės istorinės atminties komisijos nariai Povilas Urbšys, tos pačios komisijos narys ir Seimo Švietimo komiteto pirmininkas, akademikas, prof. Eugenijus Jovaiša; taip pat vienas iš Vyčio skulptūrų autorių, sutikęs žmonėms pademonstruoti savo kurtą balto aukso Vytį-Žaibą, architektas Gitenis Umbrasas; trumpai pasisakys kiti Seimo nariai, taip pat buvęs JAV diplomatas Algis Avižienis; rašytojas, filosofas, judėjimo, telkiančio Lietuvos piliečius jungtis po vienybės stogu „Lietuva yra čia“ – pirmininkas Arvydas Juozaitis; Lietuvos laisvės kovotojų sąjungos Vilniaus skyriaus vadovas Vladas Turčinavičius, kiti meno žmonės.

   Pakilią mitingo dalyvių dvasią palaikys garsios poetų ir bardų, žinomų atlikėjų Sauliaus Lapėno, Šarūno Mačiulio ir kito (sužinosite renginio metu) atlikėjų dainos.

   Mitingo pabaigoje bus perskaityta mitingo dalyvių rezoliucija.

   Renginį ves Vilniaus Laisvės kovų renginių vedėjas Gaudentas Aukštikalnis.

   „Mitingą rengia ne politikai, bet eiliniai, Lietuvą mylintys ir dėl Tėvynės valstybingumo susirūpinę vilniečiai, pasiryžę ginti savo Tėvynę eiliniai: lietuvių kalbos mokytoja, vadybininkas, atlikėjai, kiti žmonės, ponų valdininkų vadinami – „apačių“ žmonės, dažnai net „runkeliais“ įvardinami…“, – sako viena iš pagrindinių mitingo rengėjų Astra Genovaitė Astrauskaitė. Pasak jos  visos save gerbiančios pasaulio valstybės turi Sostinės įstatymą, kuris užkerta kelią išrinktiems politikams valstybės sostinėse savavaliauti. Tokio Įstatymo neturi tik Lietuva.

   „Tik mes, Lietuva, neturime savo tūkstantmetės, garbingos valstybės Didvyrių panteono. Panteono, kuriame būtų įamžinti visi Tėvynės kūrėjai, visų amžių gynėjai, sukilėliai, ir, tai šiandien ypač svarbu – 1940 m. SSSR bolševikų okupacijai pasipriešinę Lietuvių aktyvistų fronto (LAF) įkūrėjai, 1941 m. Lietuvos nepriklausomybės gynėjai, Birželio sukilimo prieš okupantus vadovai, šio sukilimo ir dešimtmetį trukusio Partizaninio karo aukos, nužudytos okupantų KGB-istų Lukiškių kalėjime, kitur, nukankintos Sibiro lageriuose… Tokia aikštė, sulaistyta čia pakartų, nužudytų Lietuvos gynėjų krauju – yra. Tai Lukiškių aikštė. Bet ši istorinė valstybingumo įkūnijimo vieta Vilniaus liberalkomunistinių NE- LAISVĖS „politikierių“ verčiama pigaus „turgaus“ šauklių, linksmybių, šunelių vedžiojimo, čiuožyklų, pliažo ir maudynių vieta…“, – sako mitingo rengėja A. G. Astrauskaitė.

   Pasak mitingo rengėjų Vilniaus Lukiškių aikštėje privalėtų vykti visos pačios svarbiausios mūsų valstybei Lietuvai šventės, o čia užsukę Lietuvos svečiai iškart suvoktų didingą mūsų Tėvynės praeitį, o Laisvę simbolizuojantis Vytis primintų – Lietuvos žmonės gynė ir gins savo teisę patiems nulemti Tėvynės ateitį, patiems kurti ir pralietu krauju užrašyti savo valstybės istoriją!

   Skaityti komentarus