°C
   2020 04 07 Antradienis

   N. Venckienė: Tas juokingai rūstus teisingumas

   Nuotrauka: Minfo koliažas

   Autorius: alkas.lt informacija
   2020-02-18 21:00:00

   Tas juokingai rūstus teisingumas, kai sunkiais nusikaltimais kaltinamieji gyvena laisvai, o juokingai mažais – varžomi apykojėmis, užstatais ir reikalavimais būti namuose nakties metu.

   Vasario 14 d. kreipiausi į Panevėžio apygardos teismą prašydama panaikinti visas man taikomas kardomąsias priemones.

   Šiandien Panevėžio apygardos teismas konstatavo, kad visos N. Venckienei paskirtos kardomosios priemonės – intensyvi priežiūra, 10 tūkst. eurų užstatas bei asmens dokumentų paėmimas yra tinkamos, nėra diskriminacinės, tačiau sušvelnino kardomąsias priemones, suteikdamas galimybę  laisvai ir be apribojimų judėti visoje Lietuvos Respublikos teritorijoje, nustatant didesnę kontrolę nakties metu.

   Apie išskirtinę teismų praktiką taikant man kardomąsias priemones

   Jau nuo pat pirmų ekstradicijos dienų, man tenka susidurti su Lietuvos teisingumo bendruomenės, nepaisant JAV Valstybės Departamento imperatyvaus įpareigojimo Lietuvai teisti mane tik už nesunkius nusikaltimus,  požiūriu, esą aš pavojinga, galinti pabėgti, nusikaltėlė ir man turi būti taikomos kuo griežtesnės kardomosios priemonės.

   Pirmuosiuose teismų posėdžiuose nusistovėjo aiški tendencija vykdyti visus griežčiausius Lietuvos prokuratūros prašymus, vėliau nežymiai juos švelninant.

   Pirmasis teismas skyrė pačią griežčiausią kardomąją priemonę – suėmimą, laikant tardymo izoliatoriuje, vėlesnis numatė dokumentų poėmį, 10 000 užstatą, intensyvią priežiūrą 500 metrų atstumu – iš esmės namų areštą. Dar vėliau, prokuroras mano prašymu pakeitė intensyvios priežiūros sąlygas: įpareigojo nenutolti nuo gyvenamosios vietos daugiau kaip 10 km atstumu šiaurės (šiaurės rytų ir šiaurės vakarų) kryptimi ir 2 km pietų (pietryčių ir pietvakarių kryptimi).

   O šiandien Panevėžio apygardos teismas konstatavo, kad visos N. Venckienei paskirtos kardomosios priemonės – intensyvi priežiūra, 10 tūkst. eurų užstatas bei asmens dokumentų paėmimas yra tinkamos, nėra diskriminacinės ir suteikė galimybę  laisvai ir be apribojimų judėti visoje Lietuvos Respublikos teritorijoje, nustatant didesnę kontrolę nakties metu.

   Kardomosios priemonės neadekvačios, neatitinka būtinumo ir proporcingumo kriterijų

   Priminsiu, kad Jungtinės Amerikos Valstijos sutiko, kad baudžiamasis persekiojimas mano atžvilgiu gali būti vykdomas tik dėl 4-ių, didelio pavojaus visuomenei nekeliančių  veikų. Tai trys nesunkiais traktuotini  nusikaltimai ir vienas nusižengimas, už kurį numatyta bausmė, nesusijusi su laisvės atėmimu.

   Be to, mano sulaikymas dėl ekstradicijos tęsėsi 21 mėnesį, kuris privalo būti įskaitytas į skiriamą bausmę. Jei, žinoma, būsiu nuteista.

   Be to, pats pabėgimo faktas, ko taip bijosi teisiniai persekiotojai, užtrauktų dar vieną baudžiamąją atsakomybę ir netekčiau sumokėto užstato –taip reikalingų mano tėvams ir man pragyvenimui  reikalingų lėšų.

   Šie išdėstyti motyvai, kai aš jau esu atlikusi didesnę bausmę nei galėtų būti paskirta, patvirtina, kad bėgti nuo tyrimo dėl kaltinimų nesunkiomis veikomis, negali būti paremti jokia nei buitine, nei teisine logika.

   Teisingumas privalo būti vienodas, net mano buvusiems kolegoms

   Šiuo metu iškeltos baudžiamosios bylos mano buvusiems kolegoms. Nors jie įtariami kur kas didesnėmis pavojų visuomenei keliamomis veikomis, jų kardomosios priemonės nepalyginamai švelnesnės.

   Kyšininkavimu ir kitais nusikaltimais įtariamiesiems Lietuvos Aukščiausiojo Teismo teisėjui Egidijui Laužikui, Lietuvos apeliacinio teismo teisėjui Viktorui Kažiui, Konstantinui Gurinui ir Valdimarui Bavėjanui, Vilniaus apygardos teismo teisėjui Henrichui Jaglinskiui paskirta kardomoji priemonė – suėmimas buvo pakeista į rašytinį pasižadėjimą, nors jie įtariami sunkesniais nei aš nusikaltimais, už kuriuos jiems gresia iki 10 metų laisvės atėmimo. Pažymėtina, kad jiems nebuvo paskirta ir jokių kitų kardomųjų priemonių.

   Panevėžio miesto merui Ryčiui Mykolui Račkauskui, kuriam pareikšti įtarimai dėl prekybos poveikiu ir gresia iki 8 metų laisvės atėmimo, taip pat paskirta tik viena kardomoji priemonė – rašytinis pasižadėjimas neišvykti.

   Eligijui Masiuliui, kuris yra kaltinamas sunkiais nusikaltimais: prekyba poveikiu, kyšininkavimu, neteisėtu praturtėjimu, už ką jam gresia 10 metų laisvės atėmimo bausmė, Vilniaus apygardos teismas panaikino visas kardomąsias priemones, kaip ir „MG Baltic“ viceprezidentui  Raimondui Kurlianskiui –panaikintos visos kardomosios priemonės.

   Man teismai taiko tik išimtinę praktiką

   Akivaizdi teisminė praktika patvirtina, kad asmenims, kurie įtariami daug sunkesnių nusikaltimų nei aš padarymu, buvo paskirta tik viena kardomoji priemonė – rašytinis pasižadėjimas neišvykti.

   Lyginant su man, nesunkiomis veikomis kaltinamam asmeniui, skirtomis kardomosiomis priemonėmis –  akivaizdus teisingumo vykdymo selektyvumas mano asmens atžvilgiu.

   Todėl klausimas, kodėl Lietuvos prokuratūra siekia mano asmens didesnio suvaržymo nei asmenų, apkaltintų nepalyginamai sunkesnėmis veikomis, taip ir lieka neatsakytu, atviru visuomenės svarstymui.

   Skaityti komentarus

   Saliamonas 2020 18 02 11:35

   Tereikia tik paanalizuoti, kas iš teisininkų važiavo į A.Sakalo įtakojamus Pikeliškių globos namus, pas tų namų vadovę Oną Kuprienę ir bus aiškūs pedofilai. Kuprienės marti, neapsikentusi orgijų, paviešino jų viešnaminį gyvenimą ir vaikams daromą žalą. Tie veikėjai susiję ir su Garliavos pedofilais. Vien tai, kokios milžiniškos pajėgos iki šiol naudojamos Garliavai, anot prof. V.Lansbergio ir arkliui aišku, kad slepiami aukšto rango pedofilai. Ir koks skirtumas ar tai Ūsas, Furmonavičius, koks nors prezidentas ar signataras? Su šia byla patys tik patvirtina tai, kad realūs pedofilai dangsto šią bylą. Visuomenei, net įtakoti teismai ,,makaronus" kabina, kad pedofilijos nebuvo. Arba jie visiški šizofrenikai arba skaito, kad visa liaudis tokia? Taip pat, kaip Černiauskas nenešė Deimantės ir niekas nenaudojo smurto. Gal ne veltui tauta šunaujos vardu vadinama, bet šunys protingi. Už dabartinę valdžią tikrai protingesni.

   0
   0
   Atsakyti

   Komentuoti gali tik registruoti vartotojai

   Dainius 2020 19 02 02:26

   Teisingas klausimas. Bet tik jis retorinis. Visi supranta kodto p. Neringa dusinama ir lieka be kaltės kalta. Atsakymų gali būti ne vienas: -Nes galbūt ji perbėgo kelią tautos išrinktiesiems. -Nes galbūt Lietuvą nėra teisinė valstybė -Nes galbūt Lietuvoje daug banditų laisvėje, ir tuo pat metu daug piliečių sėdi kalėjime už nepadarytus nusikaltimus ir t.t. ir t.t. :(

   0
   0
   Atsakyti

   Komentuoti gali tik registruoti vartotojai

   Rita 2020 19 02 03:12

   Reiketu kreiptis i prezidenta su klausimu ,kodel teisiamiesiems skiriasi nuobaudos ,tiems kurie sunkiau nusikalte nuobaudu nera o Neringai didziausios nuobaudos.

   0
   0
   Atsakyti

   Komentuoti gali tik registruoti vartotojai

   Bėda 2020 19 02 04:25

   kur nutrija prasisuko,ten mirtis pasėjo!

   0
   0
   Atsakyti

   Komentuoti gali tik registruoti vartotojai