°C
   2020 05 29 Penktadienis

   Lietuvių įmonė medikams gamins aukštos kokybės respiratorius

   Nuotrauka: BNS nuotr.

   Autorius: BNS informacija
   2020-03-27 19:00:00

   Lietuvos medicinos priemonių gamintoja „Intersurgical“ medikams pagamins 1 mln. vienetų kaukių-respiratorių.

   „Šiandien pasirašėme sutartį, kuria įtvirtinome 1 milijono tokių kaukių-respiratorių užsakymą Lietuvos medikams“, – feisbuke pranešė sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga.

   Pasak jo, tokį kiekį respiratorių įmonė pagamins per kelis mėnesius, o sprendimus, kaip pritaikyti šias kaukes, ji rado per labai trumpą laiką.

   „Intersurgical“ per labai trumpą laiką rado sprendimą, kaip pritaikyti jų gaminamas kaukes ir paversti jas medikams tinkamais respiratoriais. Jų efektyvumas itin didelis. Toks, kurio negali užtikrinti daugelis rinkoje esančių respiratorių. Tai leis apsaugoti mūsų medikus“, – rašė ministras.

   Vėliau A. Veryga teigė, kad svarbu ir tai, jog respiratorius gamins Lietuvos įmonė.

   „Tai yra mūsų šalyje veikiantis gamintojas ir mums labai svarbu, kad mūsų pačių verslai gamintų ir tiektų priemones, skirtas COVID-19 sukeltų pasekmių šalinimui“, – spaudos konferencijoje sakė ministras.

   „Tai yra darbo vietos Lietuvoje, tai yra Lietuvoje sumokėti mokesčiai ir vėlgi tai yra mūsų gyventojai, darbuotojai, kurie uždirbtus pinigus išleis Lietuvoje. Tai svarbu ir dėl Lietuvos ekonomikos“, – kalbėjo jis.

   „Intersurgical“ vadovas Sigitas Žvirblis sako, kad šie respiratoriai yra naujas bendrovės gaminys, kuris bus tiekiamas tik Lietuvos rinkai.

   „Dalis yra esamo gaminio, bet yra ir dalis naujų gaminių. Visas gaminio funkcionavimas yra naujas, nauja kaukė“, – BNS sakė S. Žvirblis.

   „Tai yra gaminys tik Lietuvos rinkoje. Esame nusprendę, kad šį gaminį pirmiausia turi gauti Lietuvos medicinos įstaigos“, – pridūrė jis.

   „Intersurgical“ visą 1 mln. respiratorių pristatyti įsipareigojo per kelis mėnesius, bet S. Žvirblis teigia, kad pirmieji gaminiai medikus pasieks jau artimiausiu metu.

   „Mes milijono per dieną negalime pagaminti. Šiandien (penktadienį – BNS) jau pradėjome gaminti ir norėtume, kad iki vakaro, vėliausiai galbūt rytoj, atvažiuotų respiratoriai į ligonines. Mes kalbame, kad kai kurios ligoninės šiandien jau gauna“, – teigė „Intersurgical“ vadovas.

   Pasak S. Žvirblio, šie respiratoriai yra pranašesni už paprastas medicinines kaukes tuo, kad jie apsaugo ne tik aplinką, bet ir patį respiratorių nešiojantį žmogų.

   „Jeigu pilietis nešioja paprastą kaukę, tai ji yra orientuota į tai, kad apsaugotų nuo savęs aplinką. Ši kaukė yra sandari, apsaugo veidą, kvėpavimo takus ir dėl to visas įkvėpimas ir iškvėpimas eina per filtrą. Tai jis apsaugo patį kaukės nešiotoją“, – aiškino jis.

   S. Žvirblis praėjusią savaitę BNS sakė, kad kai kurių įmonės gaminių  užsakymai dėl koronaviruso protrūkio pasaulyje yra padidėję „kartais“.

   Bendrovė apie 99 proc. savo gamykloje Pabradėje pagaminamos produkcijos eksportuoja į užsienį, bet S. Žvirblis teigė, kad „Intersurgical“ galėtų patenkinti ir Lietuvos ligonių bei medikų poreikius.

   „Intersurgical“ gamina komplektuojančias dalis ligoninių įrangai.

   Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.

   Skaityti komentarus

   Eli 2020 29 03 02:31

   Si situacija puikiai parodo, kad LT medicina zemumoj laukia tik rekomendaciju, o ju nedalina! Galvojau , kad mokslininkai Lietuvos dar gudresni uz PSO mafukus, dabar gera proga pasireikst! Po velniu mes lazeriu srity geriausi, tai gal pritaikom savo protus ir medicinoj, kodel labaratorijos nenagrineja koronos ir neatlieka bandymus greitas, kuo skiriasi zmogus JAV ir LT ? Niekuo, o gal dar ir geresni protai LT , tik bijo reakcijos, nes kas patikes tos menkos Lietuveles medikais. Nors paslapcia ir nukopins ideja viruso stabilizacijai. Linkiu salto proto visiems, pasiriket savo jegom , tartis ir pirmyn nusluostyt nosi visam pasauliui KORONOS viruso sustabdymo ir isanalizavimo srity!

   0
   0
   Atsakyti

   Komentuoti gali tik registruoti vartotojai