°C
   2020 07 15 Trečiadienis

   G. Nausėda kritikuojantiems NATO: parodykite, ką galite sugalvoti geriau

   Nuotrauka: BNS nuotr.

   2019-11-20 13:00:00

   Prezidento Gitano Nausėdos teigimu, visi, kritikuojantys NATO po Prancūzijos prezidento Emmanuelio Macrono pasakymo, esą karinis blokas išgyvena „smegenų mirtį“, turėtų pasiūlyti savo alternatyvą. Šalies vadovas pripažįsta, jog kalbėti apie silpnąsias NATO vietas būtina, tačiau, pabrėžia G. Nausėda, „smegenų mirtis“ jos tikrai neištiko.

   „Dėl paties NATO, aišku, verda tam tikros diskusijos, kurios buvo inspiruotos Prancūzijos prezidento pasisakymo. Tai nėra blogai, mes galime pasišnekėti ir labai kritiškai, ir galbūt kvestionuoti tuos dalykus, kurių nekvestionavome daugybę metų, bet parodykite man, ką jūs galite sugalvoti geriau?“, – trečiadienį apsilankęs Generolo Silvestro Žukausko poligone Pabradėje retoriškai klausė prezidentas.

   Kritiką NATO G. Nausėda sulygino su kritika demokratijai. „Parodykite, ponai, ką galite pasiūlyti geriau?“, - kalbėjo G. Nausėda.

   „Čia kaip su demokratija – visi sako, kad demokratija tokia, demokratija anokia. Parodykite, ponai, ką galite geresnio už demokratiją pasiūlyti. NATO irgi yra pagrindinis mūsų saugumo skydas, neabejotinai vienintelis ir svarbiausias. Nedarykime iš jo rėčio arba nepramušinėkime jame skylių“, – teigė G. Nausėda.

   „Smegenų mirtis“, tvirtina šalies vadovas, neištiko nei NATO, nei atskirų jos valstybių narių.   „Aš tikrai tikiu, kad NATO galima sustiprinti. „Smegenų" mirtis gali ištikti NATO tik tuo atveju, jeigu visas nares ištiks smegenų mirtis. Lietuvos „smegenų mirtis" tikrai neištiko, daugybės NATO šalių tikrai neištiko. Reiškia, išvada turėtų būti kur kas optimistiškesnė, nei buvo padaryta“, – pridūrė G. Nausėda.

   ELTA primena, kad lapkričio pradžioje interviu britų žurnalui „The Economist“ E. Macronas sakė: „Tai, ką mes išgyvename šiuo metu, yra NATO „smegenų mirtis“. Jo teigimu, nėra „jokios koordinacijos priimant strateginius sprendimus tarp JAV ir jų NATO sąjungininkių“.

   Tokį Prancūzijos vadovo pareiškimą sveikino Rusijos užsienio reikalų ministerijos atstovė Marija Zacharova bei ministras Sergejus Lavrovas. Vis dėlto Vokietijos kanclerė Angela Merkel sukritikavo E. Macrono frazę, teigdama, kad tokie komentarai nebuvo būtini.

   Skaityti komentarus