°C
   2020 07 13 Pirmadienis

   Darius Trečiakauskas: Viešas kreipimasis į Lietuvos Respublikos Prezidentą, Premjerą, Seimą

   Nuotrauka: BNS nuotr.

   Autorius: Darius Trečiakauskas
   2020-03-25 14:00:00

   Šis nelengvas ir sudėtingas laikotarpis, su kuriuo tenka susidurti mūsų valstybės piliečiams ir vadovams, parodo ko kiekvienas iš mūsų esame verti, kaip atsakingai ir pilietiškai sugebame pasielgti, kokius teisingus ir prasmingus sprendimus priimame savo valstybės ir jos piliečių labui.

   Matydamas vykstančius procesus, priimamus sprendimus, kartais teisingus, kartais nelabai, sėjamą paniką ir paprastų valstybės piliečių baimę ir pasimetimą - kaip pilietiškas ir atsakingas savo valstybės patriotas privalau kreiptis į Jus su šiuo įspėjimu.

   Pirmiausia reikia suvokti, kad klaidų nedaro tik tie, kurie nedaro nieko, kad geriausia yra mokytis ne iš savo, o iš svetimų klaidų, kad kiekvienas priimamas sprendimas pirmiausia turėtų būti orientuojamas į visų mūsų valstybės piliečių gyvybės išsaugojimą, sveikatą ir gerovę, kad politinė ar partinė kritika ir valdžios "elito" susiskaldymas niekam neduoda politinių dividendų, o neša tik žalą valstybei ir jos piliečiams.    Todėl politinių barnių moratoriumas yra būtina, bet nepakankama sąlyga. Būtina pilna asmeninė teisinė ir finansinė kiekvieno valstybės tarnautojo ir valdžios atstovo atsakomybė už šiuo laikotarpiu priimamus būtinųjų medicinos priemonių ar kitos reikalingos įrangos pirkimus, būtina viešai ir atvirai kalbėti apie esamą situaciją ir esamus reikiamos įrangos trūkumus ar iškylančius sunkumus, būtina sudaryti nepolitinę-nepartinę koordinacinę grupę, kad būtų galima tartis ir panaudojant esamą pasaulinę patirtį rasti geriausius sprendimus šioje sudėtingoje situacijoje.

   Taip pat būtina visus esamus jau priimtus ar planuojamus priimti sprendimus praleisti per galimų modeliuojamų scenarijų prizmę ir tada juos koreguoti atsižvelgiant į mažiausią žalingą poveikį.   Tai liečia ir vieną paskutiniųjų policinių prievartos sprendimų apie priverstinį visų grįžusiųjų karantinavimą tam nepritaikytose patalpose ir visiškai nepasiruošus. Tokie sprendimai tik diskredituoja teisingas ir taip reikalingas visų mūsų pastangas suvaldyti šio viruso plitimą ir apsaugoti visų mūsų valstybės piliečių gyvybes ir sveikatą.

   Japonijos kruizinio laivo priverstinis karantinavimas pasibaigė tuo, kad beveik visi jame buvę keleiviai, įgulos ir aptarnaujančio personalo darbuotojai, net gydytojai užsikrėtė virusu.

   Jei neatsakingi neatsakingų valdžios atstovų sprendimai prives prie tokios situacijos, kad po dviejų savaičių karantino iš šiu "viruso peryklų" bus paleisti tūkstančiai šiuose inkubatoriuose užsikrėtusių viruso nešiotojų - kas iš valdžios atstovų prisiims asmeninę atsakomybę, ir kas atlygins žalą valstybei bei jos piliečiams už šias pasekmes?   Juk dabar visus grįžusius kaip teliukus suvaro į bendrus autobusus, veža į bendras patalpas, talpina bendruose kambariuose, kur WC ir dušai bendri koridoriaus gale, kur jiems neišduoda nei kaukių, net temperatūros nepamatuoja, nei apskritai niekas netestuoja ir nenustato jokių galimų viruso požymiu, apsikrėtimo tikimybės, buvusių kontaktų, saviizoliacijos galimybės... Tai reiškia, jei kelte ar lėktuve galėjo būti vienas ar du viruso nešiotojai, tai po šio "saliamoniško" sprendimo įgyvendinimo viruso nešiotojų gali būti šimtai, o gal ir tūkstančiai.

   Kas prisiims atsakomybę už tai???

   Ši kova nebus be kritusių už visų mūsų ateitį. Nuostolių be jokios abejonės bus, bet klausimas yra - ką mes visi galime padaryti, kad jų būtų kiek galima mažiau, kad likę gyvi nekeiktų tų, kurie priiminėjo sprendimus, kad ši kova kiek galima trumpesnė ir efektyvesnė?   Todėl kreipiuosi į Jūsų išmintį, pilietinę atsakomybę, patriotiškumą ir nesavanaudiškumą - tik susivieniję, tik atsakingai ir nesavanaudiškai veikdami, tik matydami kiekvieno valstybes piliečio gyvybę ir sveikatą kaip aukščiausią vertybę, mes galime laimėti ši mūšį su mažiausiais nuostoliais. Sprendimus priimkite vadovaudamiesi šaltu protu. Vykdykite juos atsakingai ir nesavanaudiškai. Tikėkite savo piliečiais ir savo daromais veiksmais.

   Kartu mes galime daugiau.

   Lietuvos pilietis Darius Trečiakauskas

   Skaityti komentarus

   O mes per tokius turim kentėt 2020 28 03 12:05

   O tamstelia į seimą gal ruošies kad trigrašį jau kiši.Na tokių kalbančių sočiai yra.Čia aiškini sukišo į autobusą juk jie patys susikišo į lėktuvą sėdėjo vieni šalia kitų tada jiems buvo viskas gerai,o grįžus mat pretenzijos.Nereikėjo gržti jeigu taip viskas bkogai.Mes dirbam ir iš mūsų mokėtojų pinigų turi vežti viskuo nepatenkintų svolačių.Gaila kad ne karo metai tokie nepatenkinti senai prie sienos stovėtų.

   0
   0
   Atsakyti

   Komentuoti gali tik registruoti vartotojai