°C
   2020 03 31 Antradienis

   Dalyvauk rinkimuose - Tavo balsas lemiamas!

   Nuotrauka: Minfo koliažas

   Autorius: Loreta Fokienė
   2019-05-12 12:00:00

   Airių filosofas Edmund Burke yra pasakęs: „Vienintelis dalykas, būtinas blogio triumfui, kad geri žmonės nedarytų nieko“. 

   Šiandien vyksta pirmasis Lietuvos Respublikos Prezidento rinkimų turas. Vieni geri žmonės eina balsuoti, o kiti to nedaro. Ši mano žinutė (kaip ir aukščiau cituota filosofo mintis), skirta jiems. Prezidentą Lietuva turės. Klausimas, kas jį išrinks ir kiek Tau tai tiks? 

   Ką aš vienas galiu pakeisti?

   Nesuskaičiuosiu, kiek jau kartų girdėjau šį argumentą. Neini, nes manai, kad esi vienas. O Tavo balsas nieko nelemia. O jei kažkam paranku leisti Tau tuo tikėti? Tuomet jautiesi nieko negalintis ir nieko nedarai. Nes vis tiek niekas nepasikeis. Taip tiki Tu, kaimynas, bičiulis, kolega ir labai daug kitų Tau nežinomų žmonių. O jei suskaičiavus, kiek tokių yra? Tuomet vienas plius vienas, plius... Lieka ne AŠ, o MES. Ir tai jau yra jėga. Reali jėga, galinti iššaukti permainas. Šiandien yra ta diena, kai turi patikėti, kad esi ne vienas. Nes taip ir yra! Ir, žinai ką, būtent Tavo balsas gali būti lemiamas. Gal kaip tik jo ir pritrūks, kad į antrą turą patektų ne sistemos viešai rodomi kandidatai. Joks politologas negali prognozuoti, kas būtent pateks į antrą turą. Gal būtent Tavo balsas tai ir apspręs? Laiko dar yra iki 20 valandos. Spėsi.

   Nėra už ką balsuoti

   Yra devyni kandidatai. Nieko apie juos nepasakosiu - jau negalima, o ir informacijos buvo gal net per daug. Šiandien sekmadienis - rask laiko peržiūrėti trumpą informaciją apie kiekvieną, išsirink artimiausią sau ir eik balsuoti. Prezidentas nėra sutuoktinis. Jis renkamas ne visam gyvenimui, o tik penkeriems metams. Jei Tu, geras žmogau, neateisi į rinkimus, prezidentą vis tiek išrinks. Ar Tau ir Tavo artimiesiems bus gerai, kai išrinks ne tą, kuris realiai gali kažką pakeisti? Politologai šį kartą vienbalsiai sutinka, kad pasirinkimas labai platus. Yra ir visuomeninį interesą atstovaujančių kandidatų. 

   Pareiga? Nieko šitai valstybei neprivalau

   O privilegijomis naudojiesi? Daugeliu atvejų mūsų medicina ir švietimas yra nemokami, juk taip? Apie pareigas aš vaikus mokau tokiu būdu: gali kažko tikėtis ir reikalauti tik tuomet, kai pats iš pradžių duodi. Taip ugdome save. Vaikai mokosi iš pavyzdžių. Jei aš atlieku pareigas, tikėtina, kad ir mano vaikai tai darys. O jei ne? Jų nepareigingumas gali įgauti įvairias formas. To nori? Sąmoningumas ugdomas pamažu. Pradedame nuo savęs. Einu balsuoti ir pasakoju vaikams, ką darau, kodėl tai svarbu. Valstybė mūsų visų, mes čia gyvename, auga mūsų vaikai. Taip, gal kalbos apie pareigas skamba neskaniai. Bet tikri dalykai ir neturi būti tik saldūs. 

   Dar abejoji? Abejok, bet daryk. Tik padaręs viską, kas nuo Tavęs priklauso, galėsi būti ramus. 

   Skaityti komentarus