°C
   2020 02 23 Sekmadienis

   Dainius Gaižauskas: SVARBU. Inicijuoju ANK straipsnio pakeitimą, kad informaciniai ženklai būtų pastatomi prieš trikojus

   Nuotrauka: skrastas.lt nuotr. I Minfo koliažas

   Autorius: Dainiaus Gaižausko Facebook įrašas
   2020-01-22 21:00:00

   Darbingas rytas. Ką tik Seime užregistravau Administracinių nusižengimų kodekso pakeitimą, kuriuo pareigūnai kelyje matuodami transporto priemonių greitį prieš mobiliuosius automatinius greičio kontrolės prietaisus turėtų pastatyti laikinuosius informacinius ženklus, informuojančius apie vykdomą eismo kontrolę.

   Projekto parengimą paskatino šiais metais Lietuvoje pradėti aktyviai naudoti automatiniai greičio matuokliai – trikojai. Viešojoje erdvėje pastebėta tendencija, kad pareigūnai greičio matuoklius stato mažiau vairuotojams matomose vietose, todėl vairuotojai jaučia nuolatinę baimę ir dėmesį nukreipia ne į kelią, o į šalikeles, dairydamiesi greičio matuoklių. Pamatę greičio matuoklį, vairuotojai staigiai stabdo mažindami savo transporto priemonės greitį, taip sukeldami pavojų kitiems eismo dalyviams.


   Be to, socialiniuose tinkluose prasidėjo ir greičio matuoklių – trikojų – medžioklė, kuomet kelyje, vairuodami transporto priemones, savo mobiliaisiais įrenginiais vairuotojai siekia užfiksuoti prietaisą ir jo buvimo vieta pasidalinti su kitais socialinių tinklų nariais.

   Atkreipiu dėmesį, kad palaikau šią eismo kontrolės priemonę, tačiau manau, kad trikojai turi atlikti prevencinę, o ne represinę funkciją. Iš dabartinės situacijos matyti, kad trikojai šiuo metu skatina nepasitikėjimą policijos pareigūnais, kelia eismo dalyvių baimę bei mažina saugumą kelyje. Atsižvelgdamas į tai, siūlau, kad prieš mobilius pažeidimų fiksavimo prietaisus būtų statomas ženklas, informuojantis apie vykdomą eismo kontrolę.

   Kaip manote, ar informavimas apie vykdomą kontrolę padidintų eismo saugumą?

   Skaityti komentarus

   Antanas 2020 22 01 09:22

   Taip

   0
   0
   Atsakyti

   Komentuoti gali tik registruoti vartotojai

   Edvinas 2020 24 01 09:23

   Nereikia jokių ispėjimo ženklų. Reikia laikytis taiyklų ir nereiks ieškoti pakelėse trikojų.

   0
   0
   Atsakyti

   Komentuoti gali tik registruoti vartotojai

   Algimantas 2020 25 01 03:16

   Artėja rinkimai, gal minima pataisa padės patekti į seimą, nes visi pažeidėjai balsuos už jį. Manau gaus nemažai balsų su sąlyga, kad pažeidėjai bus pilietiški ir ateis į rinkimus

   0
   0
   Atsakyti

   Komentuoti gali tik registruoti vartotojai