°C
   2020 07 13 Pirmadienis

   Dainius Gaižauskas: NSGK siūlo griežtinti kontrolės priemones karantino metu

   Nuotrauka: BNS nuotr.

   Autorius: Dainiaus Gaižausko Facebook įrašas
   2020-03-24 18:00:00

   Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetas posėdyje nuotoliniu būdu, kuriame dalyvavo nacionalinį saugumą užtikrinančių valstybės institucijų vadovai, valstybės ekstremalių situacijų komisijos pirmininkė Rita Tamašunienė, Valstybės ekstremalios situacijos operacijų centro vadovas A.Veryga, krašto apsaugos ministras R.Karoblis, energetikos ministras Ž.Vaičiūnas, Policijos departamento, Valstybės sienos apsaugos tarnybos ir Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento bei kiti vadovai išklausė informaciją dėl valstybėje sprendžiamos ekstremalios situacijos ir visų valstybės institucijų pasirengimo jai suvaldyti.

   Komitetui buvo pristatyti situacijos valdymo planai ir būtiniausios priemonės. Daug klausimų sukėlė būtiniausių priemonių apsisaugoti nuo viruso pirkimai, aprūpinimas jais, kaip valstybė dalyvauja Europos sąjungos bendruose pirkimuose ir tiesiogiai dirbančių pareigūnų, ypač medikų sveikata.

   Posėdyje atkreiptas dėmesys į didesnį kariuomenės įsitraukimą sprendžiant sudėtingą situaciją šalyje, čia padėtų profesionalai planuojant, vykdant logistiką, todėl kariuomenės organizuotumas būtų pranašumas.

   Komitetas, reaguodamas į valstybės politikų ir visuomenės narių pasisakymus, atkreipia Vyriausybės dėmesį į svarbiausius dalykus, taip pat kelia svarbius klausimus, kaip dažnai medicinos įstaigose būtina atlikti testavimą ir tyrimus tiesiogiai funkcijas vykdantiems pareigūnams, ypač tiesiogiai su žmonėmis dirbantiems medikams, kurių sveikata visuomenei yra svarbiausia.

   Būtina padėti užtikrinti gydymo funkcijų nepertraukiamumą, visi tiesiogiai dirbantys pareigūnai turi veikti 24/7, toks yra ir mūsų komiteto uždavinys siekiant suvaldyti sudėtingą situaciją.

   Komitetas pritaria, kad rekomendacijos visuomenei turi būti griežtinamos, nes būtina efektyviai kontroliuoti siūlomų ir taikomų priemonių vykdymą, ir prašo Vyriausybės skubiai parengti ir pateikti Seimui svarstyti Lietuvos Respublikos žmonių užkrečiamųjų ligų profilaktikos ir kontrolės įstatymo, ANK, Civilinės saugos įstatymo svarbiausius pakeitimus.

   Šie pakeitimai turėtų spręsti priemonių privalomumą ir jų kontrolės efektyvumą, taip pat atsakyti dėl neaiškumų ir poreikio skelbti nepaprastąją padėtį. Komiteto nuomone, šiuo metu nėra konstitucinių pagrindų nepaprastosios padėties įvedimui, todėl komitetas prašo valstybės institucijų nedelsiant informuoti jeigu situacija pasikeistų. Tam galima panaudoti ir indikatorius, kurie įtvirtinti nacionalinio saugumo pagrindų įstatyme.

   Komitetas tęs svarstymą penktadienį, domėsis esama situacija, taip pat raštu pateiks savo siūlymus Vyriausybei ir tiesiogiai įsitrauks į valstybės ekstremalių situacijų komisijos darbą.

   Skaityti komentarus