°C
   2020 06 01 Pirmadienis

   Aurimas Guoga: Paviešintas įrašas. Padėties pasikeitimai ir ką daryti toliau

   Nuotrauka: BNS nuotr. | Minfo koliažas

   Autorius: Aurimo Guogos Facebook įrašas
   2020-05-18 21:00:00

   Paviešintas Kedytės grobimo įrašas smarkiai komplikuoja ir taip jau labai prastą teisėsaugos padėtį. Pamatėme kaip N.Venckienė "primušė" policininką ir Stankūnaitę, dabar visai kitaip atrodo "nukentėjusių" ieškiniai. Primenu, kad policininkas skundžiasi fiziniais negalavimais ir sutrikdyta dvasine pusiausvyra, o L.Stankūnaitė už tą epizodą nori 70 000 eurų.

   Dabar jau visiškai aišku kodėl teisėsauga nori nagrinėti tas žalas už uždarų durų.

   Tačiau svarbiausia tai, kad dingo paskutinės abejonės kuri pusė meluoja. Šis įrašas galutinai įtikina, kad pedofilija buvo, o teisėsauga griebėsi grubiausių piktnaudžiavimų bylai užgniaužti, o po to ir sužlugdyti N.Venckienę.

   Dar paaiškėjo, kad melaginga (pagrindinė) žiniasklaida ir šiandien vykdo kieno tai nurodymus - sutartinai nusprendė, kad jų vartotojams nebus aktualu išvysti tą įrašą. TV3 buvo trumpam paskelbę, tačiau gretai susiprato ir pašalino.

   Dabar susidarė padėtis, kai teisti N.Venckienę tampa neįmanoma, tačiau būtina. Bet kokiu atveju padėties įtampa tapo nepakeliama ir netrukus išsprogdins teisėsaugos klaną. Juo labiau, kad ir prezidentas jiems sako, jog teisėjų nepriklausomybė neįmanoma jei jie nejaučia atsakomybės už savo veiksmus, o pora dienų prieš įrašo paviešinimą išgirdome apie už korupciją suimtus kelis teisėsaugininkus - tris prokurorus, vieną FNTT pareigūną ir vieną advokatą.

   Teisėsaugos klanas galutinai prarado savo įtaką, dabar juos užsipuldinėja visi kas netingi. Išeitis tik viena - teisingumo reforma. Dabar jau ir jie patys tam nebesipriešins.

   O ką šiuo metu dar liko daryti pilietiniams aktyvistams? Neretai mes per anksti nutraukiame veiksmus, dėl to mūsų pergalę nusigvelbia kokia nors šešėlinė jėga. Turime įtvirtinti savo taiką, t.y., įsitikinti, kad teisėsauga iš tiesų tarnaus įstatymui ir teisingumui.

   Jei norime greito ir gero rezultato, kiekvieną savo naują darbą turime pradėti nuo maldos. Šį kartą kviečiu pasimelsti, kad nusikaltėliai būtų ištraukti į dienos šviesą ir nubausti, o teisėsaugininkai bijotų D-vo ir visuomet vadovautųsi tik sąžine. Teisingumas priklauso D-vui. Jei tvarkingai praeisime šį etapą, toliau visa kita bus paprasta.

   Skaityti komentarus