°C
   2023 05 29 Pirmadienis

   Aurimas Guoga: Kaip matau pastaruosius įvykius

   Nuotrauka: Aurimo Guogos asm. nuotr.

   Autorius: Aurimas Guoga
   2023-03-22 17:00:00

   Po rinkimų stačia galva nėriau į verslo reikalus, todėl nieko nerašiau. Apibendrinsiu kaip matau pastarąją padėtį, įskaitant ir pasaulinę.

   Pirmiausia, nutariau politiku netapti. Mano sritis – idėjos, rodyti kelią, kur jo nemato kiti. Dalyvavimas politikoje neabejotinai siaurintų galimybes įžvelgti. Reikia daryti tai, ką darai geriausiai, ypač jei to negali padaryti kiti.

   Vakarai daro viską, kad Rusija nepatektų į Kinijos glėbį. Ten vyksta tas pat, kas su mūsų sankcijomis Baltarusijai, t.y. dėl nutrauktų ryšių Lukašenka visiškai įpuolė į Putino glėbį. Beje, laikau kad viską padarėme teisingai, nes tokie draugai yra toksiški ir geruoju nesibaigia. Pvz., 2014 metais pasisakiau už verslo ryšių su Rusija nutraukimą. Prasidėjus karui niekas to net neprisiminė ir nepagalvojo kas dabar būtų, jei vis dar priklausytume nuo Rusijos ekonomikos. 


   Trumpai drūtai, Rusija tampa priklausoma nuo Kinijos ir mes to sustabdyti negalime. Vakar rusai džiugiai paskelbė, kad už naftą (kuri ir šiaip kinams atiduodama už juokingą kainą - AG) mokėjimus gaus juaniais. Kinija iš karo gauna visą naudą, bet pati nesikompromituoja – karinės paramos Rusijai kaip nebuvo, taip nėra.

   Dabar jai esmė yra pasiekti, kad Putinas neprarastų valdžios, nes esama padėtis jiems yra svajonių variantas.

   Tuo tarpu Vakarai patyrė nesėkmę, nes susiformavo Kinijos ir Rusijos aljansas. Kaip nesuksi, skiname karčius sodomizmo įsigalėjmo vaisius – pasaulyje mumis šlykštisi, todėl jei ko ir pavyksta pasiekti, tai tik vos vos. Tačiau bet ko pasiekti galime tik dedant milžiniškas pastangas. Brisdami į sodomizmą Vakarai paleido demonus, kurių kontroliuoti nesugebės ir kurie juos anksčiau ar vėliau mus pražudys. 


   Europoje ekonomikos toliau skęsta. Didėja skylės biudžetuose. Mažėja verslo aktyvumas. Štai Lietuvoje nėra nė vieno naujo rimtesnio investuotojo. Paskutinių duomenų apie biudžeto deficitą neieškojau, bet metų pradžioje jis siekė 3 mlrd. eurų. Dėl to valdžia net kratosi ieškodama kaip padidinti mokesčius – didės individualios veiklos apmokestinimas, nauji mokesčiai klimatui gelbėti ir daug kitų.

   Kitaip tariant, laukia, kad už jų durnumą sumokėsime mes, kurie dar ką tai doro kuria. Tačiau gyventojai netruks susigaudyti, kad mokesčių surinkimo disciplina yra žlugusi. Ekonomiškai netikslinga mėginti surankioti daugiau mokesčių tikrinimų pagalba, nes išlaidos viršija gautą naudą. O mokesčių inspekcija ir nesistengs to daryti, nes dabar valdžios įstaigose dirba per nuotolį ir apskritai darbą supranta kaip „lėšų įsisavinimą“. Taigi dalis mokesčių mokėtojų mokesčius optimizuos, o kas to nepadarys, sumokės Pišui viską ką uždirbo ir dar viršaus. Kaip ir koronacirko atveju, labiausiai nukentės tie, kurie šią valdžią remia ir nieko suprasti nepageidauja. 


   Kadangi dabar niekas neteikia ekonomikos apžvalgų, pridedu keletą rodiklių iš Statistikos departamento. Matome, kad BVP augimas sustojo, realus darbo užmokestis menksta, o vartotojų lūkesčiai dėl ateities niūrūs.

   Dėl Šurajevo darkymosi ir interpeliacijos P.Gražuliui. Tai, ką išdarinėja Šurajevas, kokia į tai valdžios reakcija, rodo plačią tendenciją. Įsivaizduokite visuomenę kaip atskirą žmogaus kūną. Žmoguje yra įvairūs polinkiai – vieni konstruktyvūs, kiti negatyvūs. Dauguma žmonių daugiau ar mažiau savo neigiamus polinkius užgniaužia ir daro ką tai konstruktyvaus – ne vagia, o eina dirbti, ne mušasi, o diskutuoja, ne prievartauja, o kuria partnerystę. Šurajevo demaršai ir valdančiųjų reakcija (įskaitant ir į pedofilą savo gretose) rodo, kad griaunamieji instinktai visuomenėje paėmė viršų. Kitaip sakant, įsivaizduokite asmenį, kuris anksčiau buvo darbštus ir rūpestingas, o dabar tapo ištvirkaujančiu dykinėtoju. Tai stebime visuomenės mastu. 


   Dėl Gražulio interpeliacijos. Valdžią iš visų pusių atakuoja blogos žinios, valstybė skęsta. Jie rado progą nuo to prasiblaškyti. Visi kaip vienas subėgo pradėti interpeliaciją P. Gražuliui. Šiam reikalui laiko rado net Pišas ir jo ministrai. Iš reakcijos Seimo salėje matyti, kad labai įsitraukę. Žodžiu, jiems pamurkdyti Gražulį - tai šviesos spindulys debesų tankmėje. O iš tiesų tai reiškia, kad ištvirkėlis nekenčia padorumo, negali žvelgti į savo sąžinę, todėl puola ją žudyti. Tik, kaip rašė

   Oskaras Vaildas apysakoje apie Dorianą Grėjų, žudydamas savo sąžinę nusižudai pats.

   Tiek keliais žodžiais. Vėliau dar parašysiu (veikiau priminsiu ką esu rašęs anksčiau) kaip išgyventi šiuos laikus.

   Skaityti komentarus

   karinė parama Rusijai iš Kinijos? 2023 25 03 09:45

   Kur matėte, kad tas, kurio prašoma, atvyktų pas prašytoją? Kaip ten su Ru raketomis 12-13 Mach?:)

   0
   0
   Atsakyti

   Komentuoti gali tik registruoti vartotojai