°C
   2023 12 08 Penktadienis

   Algimantas Rusteika: SPK Konvencijos metmenys

   Nuotrauka: Minfo koliažas

   Autorius: Algimantas Rusteika
   2022-09-24 19:00:00

   Naujas drąsios valstybės iššūkis - sutikimo p...tis (toliau SP) Konvencija (toliau SPK).

   Išleidžiamas SP įstatymas ir poįstatyminiai aktai, kuriuose nustatyta SP samprata, darnus judumas vykdant SP tvarka patvirtintas procedūras, o taip pat būtini SP išdavimo, registravimo ir kovos su piktnaudžiavimu bei SP klastotėmis kontrolės mechanizmai. Duomenų apsauga būtina, todėl ilgalaikių SP registracija pavedama Registrų centrui, duomenų bazės įslaptinamos, suteikiant prieigą Seimo Žmogaus teisių komiteto pirmininkui.

   Sutuoktiniams ir įregistravusiems partnerystę išduodami nuolatiniai terminuoti arba neterminuoti SP. Licenzijose gali būti nurodomi konkretūs P būdai, pagalbinės priemonės, dažnis, laikas ir trukmė, o taip pat inter alia anglies dvideginio ir sieros vandenilio išsiskyrimo kiekiai bei kitos P sąlygos, kurias pažeidus suinteresuotas asmuo gali kreiptis dėl licenzijos sustabdymo, panaikinimo ir žalos už nepatenkintus teisėtus P lūkesčius atlyginimo. SP registravimo mokestis pervedamas į A.Tapino vardo paramos fondą ir naudojamas bukalaurų SP ir P reikmėms bei labdarai.


   Pensininkams, socialiai remtiniems asmenims, Seimo nariams ir valstybės tarnybos tarnautojams nustatomos SP išdavimo lengvatos, o vienkartinių SP išdavimo išlaidos kompensuojamos iš ES fondų iki 9 ct už vieną SP. Prezidentui, Premjerei ir Vyriausybės nariams išduodami vardiniai SP, kurių terminas neribojamas, o jų SP objektai ir naudojimo dažnis yra valstybės paslaptis. Kariams, šauliams ir KAM savanoriams SP išduodami nemokamai.

   SP registruojami ir aktyvuojami Registrų centre, prisijungiant elektronine bankininkyste ir pasirašant mobiliuoju parašu. Apie SP vartojimą kas mėnesį teikiamos deklaracijos VMI, FNTT, STT, VSD, NSO IR JTO. Nepateikusiems deklaracijų SP anuliuojami ir uždraudžiama užsiimti licenzijuojama veikla, o ją neteisėtai tęsiant, po dviejų įspėjimų vykdoma vieša galimybių nupjovimo akcija, atliekama Lygių galimybių kontrolieriaus įstaigos specialistų.


   Neįsipareigojusiems asmenims ir žmogoms gali būti išduodami vienkartiniai SP. Juose numatoma galimybė papildomai suderinti ir įregistruoti Registrų centre P vykdymo laiką, vietą ir pobūdį. Nesant interneto ryšio ir galimybės prisijungti, o taip pat šaranus vairuojantiems, mažas pajamas gaunantiems kaimo vietovių gyventojams ir konservatorių rinkėjams išimties tvarka SP gali būti deklaruojami P dalyviams pasirašant nustatytos formos popierines sutartis, patvirtintas pirštų antspaudais, kurios registruojamos Seimo Žmogaus teisių komitete.

   Grupiniams, masiniams P veiksmams atvirose vietovėse ir viešose bei valstybės įstaigų, institucijų bei įmonių patalpose vykdomoms akcijoms SP išduodami ta pačia tvarka, SP nurodant P organizatorius ir atsakingus asmenis. Leidimai ir SP iki 15 asmenų grupėms nebūtini, tačiau Vilniuje būtina informuoti savivaldybę ir draudžiama P 7500 cm atstumu iki Seimo, Prezidentūros, Vyriausybės ir Žmogaus teisių komiteto.

   Galimybių paso programinė įranga ir kontrolės aparatūra, įsigyta įmonių, įstaigų, organizacijų ir prekybos tinklų, nesunkiai perprogramuojama ir bus naudojama leidimams kontroliuoti atvejo pareigūnų, išvykstančių į vietas. Sudaromos mobilios brigados, veikiančios ištisą parą. Be SP veiklą vykdantys asmenys yra paimami. Visa informacija kaupiama Valstybiniame statistikos komitete ir pateikiama kasdien atnaujiname Žmogaus teisių komiteto tinklalapyje, skyrelyje "SP atvejų dienos duomenys".

   Laisvės ir nelaisvės frakcijų nariams ir kitiems geros valios žmonėms gali būti išduodami anoniminiai SP, naudojant mobilias programėles, generuojančias SP QR kodus. Atsitiktiniams, daugybiniams ir masiniams partneriams nuskenavus vienas kito SP QR kodus Soho klube ir Glamour saunoje, SP programėlė internetu įregistruoja SP ir dezaktyvuoja tamsių kambarėlių spynas bei botagėlių ir antrankėlių spinteles. Išduodamos licenzijos didmenomis prekiauti vienkartiniais SP nepriklausomiems paskaugų tiekėjams Baltijos šalių biržoje "Nordfool".

   Nustatytos formos ataskaitos apie išduotų SP skaičių ir panaudojimą kaupiamos Seimo Žmogaus teisių komiteto duomenų bazėse ir perduodamos Europos Sąjungos Komisijai, Europos Parlamentui, Tarybai ir komisarams bei Lygių galimybių kontrolieriaus įstaigai. Vykdantys P veiksmus be SP sertifikatų ir licenzijų deportuojami į Baltarusiją.

   Skaityti komentarus

   Skrydis virs gegutes lizdo 2022 25 09 12:49

   Labai taikliai surasyta! Nebukime tikri, kad absurdo spektaklio scenoje, kurioje de facto vyksta visu musu gyvenimas, visa tai neissipildys su stulbinanciu tikslumu. Uztenka prisiminti totalinio absurdo PLANdemini spektakli, kurio joks - ne tik sveiko proto, bet ir ligotos fantazijos - zmogus nebutu galejes isivaizduoti nei susapnuoti net kosmariskame sapne.

   0
   0
   Atsakyti

   Komentuoti gali tik registruoti vartotojai