°C
   2021 08 03 Antradienis

   Mindaugas Puidokas: Teisingumo ministrė E. Dobrovolska nepergyvena dėl susidariusio teisinio vakuumo ir nemano, kad reikia mažinti barjerus referendumams

   Nuotrauka: BNS nuotr.

   2021-07-06 13:00:00

   Rinkimų sistemas tiriantis profesorius Algis Krupavičius teigia: ,,Demokratinės valstybės kontekste situacija, kad Lietuva nuo liepos 1 dienos nebeturės veikiančio referendumo įstatymo, yra daugiau nei skandalinga. Ko gero, vien dėl šio fakto atskiros piliečių organizacijos galėtų pagrįstai kreiptis į Europos žmogaus teisių teismą ir prašyti kelti bylą prieš Lietuvą dėl teisės dalyvauti šalies valdyme apribojimų, nes panašu, kad pažeidžiamas LR Konstitucijos 9 straipsnis."

   Vis tik Laisvės partijos deleguota Teisingumo ministrė E. Dobrovolska nepergyvena dėl susidariusio teisinio vakuumo ir nemano, kad reikia mažinti barjerus referendumams. Galima suprasti, kad Laisvės partijos prioritetas yra tikrai ne visų žmonių Konstitucinės teisės. Liūdina, kad taip bijoma klausti rinkėjų nuomonės.

   Lietuvos gyventojų skaičius dramatiškai sumažėjo, o esantys emigracijoje dažniausiai nebalsuoja. Apie referendumo nuostatas pastaruoju metu daug diskutuojama. Pasisakė ir Prezidentas. Turime puikią progą diskusijai ir galime pakoreguoti kai kurias referendumų nuostatas, siekiant užtikrinti, kad svarbiausi Svarbiausi Valstybės bei Tautos gyvenimo klausimai realiai būtų sprendžiami referendumu!

   SUGRĄŽINTI VALSTYBĘ ŽMONĖMS galėsime tik tada, kai:

   1. Referendumas bus skelbiamas, jeigu jo reikalauja ne mažiau kaip 100 tūkstančių rinkimų teisę turinčių Lietuvos Respublikos piliečių.
   2. Referendumas bus laikomas įvykusiu ir jo teisiniai reikalavimai įsigalios, jeigu referendumo siūlymams pritars daugiau kaip pusė jame dalyvavusių rinkėjų. Referendumas laikomas įvykusiu, jeigu jame dalyvaus daugiau kaip ¼ visų Lietuvos rinkėjų.
   3. Referendumu priimtus teisės aktus ar įstatymus bus galima atšaukti tik kitu referendumu.

   Jei pritariate šiems siekiams ir Lietuvos tapimui mažąja Šveicarija - dalinkitės šia žinia per FB ir kur galite. Ačiū.

   Pritariu pilietinei iniciatyvai kurkvalstybe.lt 


   Skaityti komentarus