°C
   2020 06 01 Pirmadienis

   Viena didžiausių naftos kompanijų pasaulyje atsisakė dolerio

   Nuotrauka: Pixabay nuotr.

   2019-10-28 08:00:00

   Didžiausia Rusijos naftos kompanija „Rosneft“ atsisakė JAV dolerio kaip prekybos valiutos tam, kad sumažintų JAV sankcijų reikšmę. 

   Ketvirtadienį Sechinas kalbėjo Eurazijos ekonomikos forume Veronoje, Italijoje ir teigė, jog. „Rosneft“ savo pagrindine valiuta visose  eksporto sutartyse pasirinko eurą, matydami didelį jo potencialą. 

   Pasak vyriausiojo „Rosneft“ vadovo, dėl Kinijos ekonomikos augimo Kinijos juanis ateityje gali tapti daug svarbesne pasauline valiuta.

   Sechinas sakė, kad JAV doleriu šiuo metu atsiskaitoma už maždaug 90 procentų pasaulinės naftos ir naftos produktų pardavimų, tačiau pažymėjo, kad po dešimties metų dėl Kinijos ekonomikos juanis gali sudaryti didesnę dalį nei šiuo metu (dabar ši valiuta sudaro 2–5 procentų).

   Rusija ieško būdų, kaip atsiskaityti už energetinius sandorius eurais ir (arba) rubliais, kad nereiktų turėti reikalų su doleriais, šio mėnesio „Financial Times“ interviu sakė Rusijos ekonomikos ministras Maksimas Oreshkinas.

   Spalio pradžioje pasirodė pranešimas, jog „Rosneft“ pasirinko eurą kaip pagrindinę valiutą naftos ir rafinuotų produktų eksportui, nes valstybės kontroliuojama įmonė siekia kuo daugiau pardavimų iš JAV dolerių pakeisti eurais.

    

   Nuo rugsėjo „Rosneft“ siekė, kad už naftą ir jos produktus būtų mokama eurais.

   Remiantis „Reuters“ skaičiavimais, „Rosneft“ yra didžiausia naftos eksportuotoja  Rusijoje, parduodanti apie 2,4 mln. barelių per dieną (bpd) naftos.

   JAV nepanaikino sankcijų „Rosneft“ dėl jos prekiavimo nafta Venesueloje. „Rosneft“ perpardavė naftą iš Lotynų Amerikos pirkėjams Kinijoje ir Indijoje ir tokiu būdu padėjo pirkėjams, dvejojantiems kreiptis į Venesuelą ir jos valstybinę naftos firmą PDVSA, dėl JAV įvestų sankcijų Karakase ir tuo pačiu metu padėti Venesuelai toliau tęsti prekybą nepaisant griežtesnių JAV sankcijų.

   Skaityti komentarus