°C
   2020 06 01 Pirmadienis

   Slūgstant įtampai dėl JAV ir Kinijos prekybos ginčo, Europos akcijų rinkos sužaliavo

   Nuotrauka: Pixabay nuotr.

   Autorius: BNS informacija
   2019-08-08 09:00:00

   Kiek sumažėjus nuogąstavimams dėl JAV ir Kinijos prekybos ginčo, pagrindiniai Europos akcijų indeksai trečiadienio prekybos sesiją užbaigė su pliuso ženklu.

   Bendras didžiausių regiono įmonių akcijų indeksas „Stoxx Europe 600“ ūgtelėjo 0,24 proc. iki 368,60 punkto.

   Didžiosios Britanijos FTSE 100 paūgėjo 0,38 proc., Vokietijos DAX – 0,71 proc., o Prancūzijos CAC 40 – 0,61 procento.

   Investuotojai daugiausia dėmesio tebeskiria Kinijos centrinio banko veiksmams, susijusiems su juanio kursu, rašo CNBC portalas.

   Kinijos centrinis bankas trečiadienį nustatė 6,9996 juanio už JAV dolerį orientacinį kursą – kiek mažesnį, negu prognozavo analitikai.

   Savaitės pradžioje Kinijos valiutos kursas buvo kirtęs psichologiškai svarbią 7 juanių už JAV dolerį ribą. Tai sukėlė JAV prezidento Donaldo Trumpo (Donaldo Trampo) nepasitenkinimą ir išprovokavo nuosmukį pasaulio finansų rinkose.

   JAV iždo departamentas Kiniją pripažino manipuliuotoja savo valiuta. Tokiu atveju yra kreipiamasi į Tarptautinį valiutos fondą (TVF), o ši procedūra nebuvo taikyta nuo 1994 metų.

   Kinijos centrinis bankas JAV iždo departamento veiksmus pavadino „vienašališku protekcionizmo aktu“ ir atmetė jam mestus kaltinimus.

   Rinkos dalyviai taip pat vertina įmonių skelbiamus veiklos rezultatus.

   „UniCredit“ akcijų kursas krito 4,9 procento. Nors didžiausio Italijos banko grynasis pelnas antrąjį ketvirtį pašoko 81 proc., jis pablogino metinę įplaukų prognozę – be kita ko, dėl Europos ūkių silpnumo.

   „Commerzbank“ pripažinus, jog pasiekti šiems metams užsibrėžtą pelno prieaugio tikslą tampa vis sunkiau, antro pagal dydį Vokietijos banko akcijos atpigo 6,4 procento.

   „ABN Amro“ akcijų kursas ūgtelėjo 0,3 proc., nors Nyderlandų bankas pranešė apie papildomas išlaidas, susijusias su kovos su pinigų plovimu priemonėmis.

   „Bayer“ pranešus apie bendrosios įmonės su „Lanxess“ pardavimą, Vokietijos bendrovės akcijų kursas pašoko 6 procentais. „Lanxess“ akcijos pabrango maždaug 4 procentais.

   „Continental“ akcijų kursas paūgėjo 0,9 proc., pasklidus žiniai apie Vokietijos automobilių dalių gamintojos planus sumažinti išlaidas ir atleisti dalį darbuotojų.

   O „Fraport“ kapitalizacija smuko 0,4 proc., nors Frankfurto oro uosto operatorės pelnas praėjusį ketvirtį padidėjo 17 proc. iki 165 mln. eurų, o įplaukos išaugo 5 proc. iki 1,51 mlrd. eurų.

   Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.

   Skaityti komentarus